Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Liitu listiga

Tule Peipsiveerele suurele rääbise söömise praasnikule

*maitseelamuste tuur


Laupäev 18.juuli - Rääbisefestival, chill & grill

Peipsimaa – osake Eestimaast, aga siiski nii eriline. Siin kohtuvad erinevad rahvused ja kultuurid, kes elavad idüllilistes rannikukülades, kasvatavad sibulaid ja kurke ning käivad Peipsil kala püüdmas. Olles juba sealkandis on lausa kohustuslik tutvuda vanausuliste eluoluga, kirikukultuuri ja maitsete maailmaga.


Väljasõit Tallinnast kell 10.00.

Lühikese peatuse ja seljasirutuspausi teeme Palamusel, kus saab jalutada O.Lutsu Kevade raamatust-filmist tuttavates paikades.

Seejärel jätkame oma teekonda Peipsi äärde, kus on toimimas Peipsi maitsete pidu – Rääbisefestival, kus päeva peategelaseks on rääbis, seltsiks teised kohalikud kalad ja maitsed. Päeva juhib Linnateatri näitleja ja kirgik kalamees Mart Toome.

Kohapeal saab osta suitsurääbist, peipsi tinti, suitsukalasid ja muid kalatooteid. Soovijad saavad maitsta nii pannkooke suitsurääbisega kui kohafilee burgerit, osaleda piirkonna parimate rääbisekokkade poolt läbiviidavates õpitubades, et saada teada, mida rääbisest teha saab ja kuidas see maitseb. Kalanduse teabekeskus ootab kõiki lapsi tutvuma Eesti kaladega ning praktilisele õngeõppele.

Teeme ka jalutuskäigu Vanausuliste külades ja

Kui rääbisepäev on läbi, siis jätkame oma maitseelamusi täis päeva privaatselt kesk ürgset loodust, naudime festivalilt kaasa ostetud maitseid, grillime, teeme lõket, soovijad saavad käia saunas ning ujuda veesilmas.

Tagasi Tallinnasse jõuame hilisõhtul.


Hind 58 €

Hinnas transport Tallinnast, Rääbisefestivali külastus, jalutuskäik vanausuliste külas, õhtu puhkekeskuses koos sauna, ujumisvõimaluse ja grilliga.
Min osalejjate arv 6, maksimum 8.

*soovi korral on võimalik tulla ka oma transpordiga ja jätta auto päevaks puhkekeskusesse. Kohapealseteks sõitudeks on transpordivõimalus olemas, nii et saate end vabalt tunda. Küsi hinda ilma transpodita.Peipsimaa maitsed, vanausuliste külad ja ehe loodus


Pühapäev, 19.juuli - vanausulised Peipsi ääres, loodusmatk koos giidiga, Peipsi piirkonna maitseelamused


Kes alustavad tuuri Peipsi äärest, need saavad kohe hommikul minna Peipsile kala püüdma, et need hiljem suitsuahju panna või niisama paadiga merele. Järvereis või kalastusretk on soovijatele lisatasu eest.

Kes aga alustavad tuuri Tallinnast, nendega kohtume kell 8.00 hommikul.

Sõidame otse Peipsi äärde, et võtta sellest piirkonnast maksimum, tutvuda kohaliku elu-oluga, uurida kohalikku loodust ja loomariiki, nautida häid Peipsi maitseid.

Kohale jõudes ootab meid kalapiknik, kus saame maitsta erinevaid Peipsiveere kalatooteid.

Seejärel kohtume loodusgiidiga, kellega koos teeme matka ürgses looduses, tutvume taime- ja loomariigiga. Kohalik loodusgiid räägib meile huvitavaid lugusid selle piirkonna looduse kohta pannes suurt rõhku imetajatele, õpetab meid loodust märkama ja erinevaid märke tõlgendama. Soovijad saavad end värskendada veesilmas (ujumisriided kaasa).

Seejärel sõidame tutvuma vanausuliste küladega ja tutvume nende kultuuri- ja ajaloopärandiga, teeme jalutuskäigu Eestimaa pikimas ridakülas, sõidame Kolkjasse, et imetleda vaadet Peipsi järvele, kus hea ilmaga võib paista ka Venemaa rannik. Vene vanausulised järgivad oma usulisi tavasid muutumatult juba üle 1000 aasta.

Kuna täna toimub ka üle eestiline avaatud talude päev, siis ei jäta ka meie juhust kaasutamata ning külastame kahte-kolme selle piirkonna talu, mis pakuvad kohalikke maitseelamusi. Kuna kalapiknik Peipsi järveandidest ootas meid juba saabumisel, siis oleme valinud need talud, mis lisaks kalatoodetele pakuvad ka muid toredaid kohalikust toorainest või saadustest valmistatut.


Hind 70 €

Hinnas transport Tallinnast, kalapiknik, loodusmatk koos  kohaliku giidiga, jalutuskäik vanausuliste külas, Peipsiveere talude külastus
Min osalejjate arv 6, maksimum 8.

*soovi korral on võimalik tulla ka oma transpordiga. Küsi hinda.


Lisainfo tel tellimused@fixideed.ee, +372 580 42 660