Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Liitu listiga

ELAMUSTEROHKE REIS KUUBASSE - ehe ringreis koos rannapuhkusega Varaderos

01.12-13.12.2020


Laupäev, 01.detsember 2020 – saabumine Havannasse

Rahvusvahelised lennud Havannasse. Peale piiriületusformaalsuste läbimist sõidame oma majutusskohta, kus saate end pikast päevast välja puhata ja valmistuda astuma „Kuuba rütmidesse“. Me proovime sellel reisil võimalikult palju õppida tundma kohalikku elu-olu, suhelda kohalike inimestega püüdes mõista nende argipäeva ja tulevikupüüdlusi.


Havanna on Kuuba pealinn, kus elab üle 2 miljoni elaniku. Havanna on tuntud oma põneva koloniaalarhitektuuri, kaasakiskuva tänavamelu ning vähese liikluse poolest. Pealinn jaguneb nn kaheks – vanaks ja uueks piirkonnaks. Old Havana’t (Vana Havanna) iseloomustavad väikesed kitsad tänavad, vanad väärikad majad ja kuulsusrikkad kirikud – ega ilmaasjata ei kutsuta seda koloniaalarhitektuuri pärliks. Jalutades “uues piirkonnas” mööda kaunist mere-äärset alleed, möödute butiikidest, saatkonna- ja büroohoonetest ning luksuslikest elamutest. Tänapäeva Havanna tuksub salsa ja rumba rütmis ning on muutunud tõeliselt kosmopoliitseks linnaks.


Pühapäev, 02.detsember 2020 – päev Havannas


Täna me teeme tutvust Havannaga ja just Vana-Havannaga, kust ülejäänud linn on välja kasvanud. 1982. aastast kuulub  Havanna ajalooline osa UNESCO kultuuripärandi nimistusse. Kogu Ladina-Ameerikas ei ole ühtki teist linna, millel oleks nii võimas koloniaallinnak. Me jalutame Havanna ajaloolises osas ja külastame kuulsamaid paiku ja vaatamisväärsusi - Revolutsiooni väljak, Katedraali väljak, Columbuse haud, Malecon, Hemingway “Bodeguita“, “Morro-Cabaña" kindlus… jne.

Jälgime ja uurime kohalike elanike toimetamisi, proovime nendega jutu peale saada. Lõunasööki sööme ehtsas kuuba kööki pakkuvas toitlustuskohas.

Seejärel teeme linnaekskursiooni vanade ameerika autodega, mis viivad meid välja Havanna ajaloolisest osast ja me näeme ka Miramari, Maleconi ja Vedadot.

Kuid sellega pole meie päev veel lõppenud ... Öeldakse, et kuubakas hakkab enne tantsima kui käima: salsa on neil tõesti veres. Et meeleolukaid õhtuid kohalikes baarides ja ööklubides veeta, teeme kohe esimesel päeval läbi salsakoolituse ABC. Seega peale hommikusööki ootab meid ees esimene tantsutund, et saada aimu ladina-ameerikale omasest liikumisest ning muusika tunnetusest.Esmaspäev, 03.detsember 2020 – Kuuba tubakapealinn Viñales, tubakavabrik ja kohalik likööritootmine, imelised loodusvaated

Täna sõidame tutvuma Kuuba läänepoolsema osaga – Pinar del Rio  provintsi ja Viñalese linnaga, mida peetakse ka Kuuba tubakapealinnaks. Siin tervitab meid imeline loodus, viljakad põllud ümbritsetuna mägedest. See on ka peamine tubaka kasvatamise piirkond.

Siin tiksub aeg omas rütmis, Kuuba põllumees kasutab endiselt härgi põlluharimiseks ja võtab elu stoilise rahuga.

Täna külastame tubakavabrikut, kus valmivad parimad Kuuba sigarid - Trinidad, Cohiba ja Vegeros. Lisaks teeme peatuse likööritehases, kus saame tutvuda salajase retsepti järgi valmiva joogi tootmisega ning degusteerime nende toodangut.

Teeme peatuse Los Jazminese vaateplatvormil, kust avanevad hingematvad vaated ümbritsevale maastikule – tubakapõllud, kaljud ...
Lõunapausi teeme kohalikus eraomandusse kuuluvas farmis.

Pealelõunal tutvume Vinalese linna ja seda ümbritsevate famidega, kus näeme kasvamas nii maniokitaimi, maguskartulit, tubakat, banaaane, mangosid ja ananasse. Meil jääb aega vaadata, kuidas kohalikud põllumehed tänaseni traditsioonilisi põlluharimismeetodeid kasutavad. Maitseme guaratón't- suhkruroo ja greibijook.

Õhtul saame minna Vinalese ööeluga tutvuma. Siin on valikus vähem kohti, kui Havannas, kuid need on ehedamad ...


Teisipäev, 04.detsember 2020 -  Las Terrazas ja Soroa, Los Portales koobas ja Soroa juga

Täna sõidame tagasi Havannasse läbi Las Terrazas ja Soroa piirkonna. Esimesena külastame Los Portales koopaid, millel on nii oma ajalugu, kultuuritaust kui ka looduslik aspekt.

Seejärel teeme peatuse Las Terrazas kunstihõngulises linnas ja tutvume kohalike käsitöömeistrite tööga (kunst, puutöö, savitöö). Jätkame sõitu Soroa külla, mida sageli nimetatakse väravaks Eedeni aeda. Tutvume külaga, naudime kauneid orhideesid ja värskendame end Arco Irise loodusliku joa basseinis.


Kolmapäev, 05.detsemberr 2020 – Havanna - Cienfuegos - Trinidad

Peale hommikusööki lahkume Havannast ja sõidame Cienfuegose suunas. Linna, mis on tuntud omapärase arhitektuuri poolest ja on piisavalt suur, et pakkuda meile kohalikku kunsti, vaatamisväärsusi ja meelelahutusi, kuid samas piisavalt väike, et säilitada oma võlu. Linn asub Bahia de Cienfuegos (Cienfuegose laht) ümber. Parim paik maitsmaks Kuuba värskeimaid mereande. Tutvume linna ja selle põhivaatamisväärsustega.

Pealelõunal jätkame sõitu Trinidadi. Jalutades koos kohaliku giidiga läbi linna saame aru, miks Trinidadi nimetatakse ka „elavaks muuseumiks“.

Kuid õiget Trinidadi tunnetust ei saa me enne, kui pole külastanud õiget salsabaari, kus igal õhtul on elav muusika, nii noored kui vanad on tantsupõrandal ...


Neljapäev, 06.detsember 2020 – päev Trinidadis

Hommikut alustame linnaekskursiooniga. Saame teadmisi Trinidadi ajaloost ning külastame romantikamuuseumi, rüüpame Canchanchara baaris mõned troopilised joogid ja teeme sisseoste kohalikul käsitööturul. Lõunasöök Santa Ana’s (endine vanglahoone). Peale lõunat sõidame suhkrurooistandusse ja käime Manaca Iznaga torni tipus. See on torn, mille tipust jälgiti orjade tegevust. Soovijad saavad õhtut veeta Casa de la Trova’s või Casa de la Musica’s, et elada kaasa kohalike esinemisele.

Trinidad – armas koloniaallinnake Kuuba keskosas. Selle kitsad väikesed tänavad, vanad kirikud, koloniaalstiilis ehitised lummavad ikka ja jälle selle imekauni linnakese külastajaid. Trinidadi ümbritseb lopsakas loodus ja veidi mägine maastik, mis loob võimaluse nautida kauneid vaateid nii linnale kui ka ümbruskonnale - linna naabruses asuva Escambray’ mäelt avaneb üldse üks kauneimaid vaateid Kuubas üle idas asuvate tubakapõldude ja riisiväljade ning edelas asuva Rio Agabama. Vaid kümne minutilise autosõidu kaugusel on kaunis kuldsete liivade ja suurepäraste sukeldumisvõimalustega rand, mis asub Ancon’i poolsaarel. Trinidad pakub oma külalistele ideaalseid puhkamisvõimalusi, kultuurielamusi ning ka ehedat seltsielu!


Reede, 07.detsember 2020 – Trinidad – Santa Clara – Varadero

Peale hommikusööki lahkume Trinidadist Santa Clara poole, teel külastame Che Guevarra mausoleumi (kunagi toimus paigas suur lahing, kus 18 meest astusid vastu Batista vägedele).

Jätkame oma sõitu Varadero suunas. Varaderos ööbime kõik hinnas hotellis.
Laupäev-kolmapäev, 08-12.detsember 2020

Nüüd kus seljataga on põnev ringreis Kuubas, kus tutvusime nii riigi ajaloo, looduse, kohaliku elu ja traditsioonidega, on õige aeg rannamõude nautmiseks ja puhkamiseks. Reisi viimased päevad veedame Varadero valgetel liivadel, kus saame nautida päikest, merd, head sööki ja hommikunikestvaid pidusid. Igav meil siin ei hakka ...


Neljapäev, 13.detsember 2020 - kodutee

Vaba hommik rannamõnude nautimiseks. Sõit Varaderost Havannasse, algab kodutee. Rahvusvahelised lennud Tallinnasse.Kohapealse programmi hind al 1520 €
*reisi lõplik hind sõltub valitud majutusest Varaderos
**soovi korral on võimalik lisatasu eest pikendada rannapuhkust Varaderos ja alustada koduteed mõned päevad hiljemLisainfo ja registreerimine 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee