Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

Looduse- ja kultuurireis Bali saarele

17.01-30.01.2020


Reisi pikkus 14 päeva
Reisi iseloom: looduse- ja kultuurireis, rannapuhkus, perereis


Põhiprogrammi hind 590€, põhiprogramm koos lisaprogrammiga 700 €
*soovi korral on võimalik osta juurde lennupilet hinnaga 690 €Reede, 17.jaanuar 2020: ühe ümberistumisega rahvusvahelised lennud


Laupäev, 18.jaanuar 2020 - saabumine Balile

Saabumine Balile, piiriületusformaalsused. Sõit Nusa Dua rannikul asuvasse 4* hotelli. Valisime selle piirkonna puhkuse alguseks, et saaksite siin pikast lennust ja argipäevapingetest välja puhata, võtta päikest, ujuda ja lasta endale massaaži teha ning panna vaim valmis paaripäevaseks seikluseks saare kesk- ja põhjaosas.

Reisi teise poole veedame aga Sanuris, mis on oluliselt elavam rannapuhkuse piirkond. Seega soovitame ringreisile minejatel esimesel kahel päeval nautida tõelist ranna- ja basseinipuhkust, sest järgmised päevad saavad olema aktiivsed ja täis uusi elamusi. Kuid juba homme pealelõunal teeme esimese väljasõidu, et õppida veidi lähemalt tundma bali kultuuri ja traditsioone.


Pühapäev, 19.jaanuar 2020  - esmane tutvus ümbruskonnaga, Ulawatu päikeseloojangu tuur

Vaba hommik päikese ja veemõnude nautmiseks. Pealelõunal läheme väljasõidule saare lõunarannikule, kus saame ehedaid kultuurielamusi, naudime kauneid loodusvaateid ja ujume „Söö, palveta, armasta“ filmi võttepaigas.

Esimese peatuse teeme kohviistanduses, kus meile tutvustatakse erinevaid bali kohvisorte ning kohvi kasvatamise ja valmistamise protsessi. Seejärel sõidame Padang-Padang randa, kus on filmitud „Söö, palveta, armasta“ stseenid peaosas Julia Robertsiga ja kus ka meil jääb aega ujumiseks või päikesevannide võtmiseks.

Järgmisena külastame müstilist Ulawatu kaljutemplit, mis on rajatud selleks, et kaitsta saart pahade deemonite eest. Tempel asub 70 m kõrgusel kaljunukil ja sealt avanevad imelised vaated India ookeanile. Päikeseloojangu ajal läheme vaatama bali tuletantsu, mis jutustab loo Ramayanast.

Õhtu lõpetame Jimbaran'i lahe ääres, kus varasemalt asus unine kaluriküla ja kus täna asuvad mereannirestoranid, et nautida romantilist õhtusööki valgel liivarannal.


Esmaspäev, 20.jaanuar 2020  - vaba päevVaba päev rannapuhkuse nautmiseks ja spa-hoolitsuste võtmiseks.


Teisipäev-reede, 21-24.detsember 2019  - vabad päevad või mitmepäevane väljasõit saare kesk- ja põhjaosasse koos kultuuri- ja loodusprogrammiga

Vabad päevad rannapuhkuse nautmiseks või ümbruskonna omal käel avastamiseks.

Soovijad saavad osaleda 4-päevasel väljasõidul, kus veedame kaks päeva saare keskosas Ubudis, kus tutvume kohaliku eluga, jalutame riisiterrasside vahel, õpime valmistama ehtsat bali toitu ning supleme kuumaveeallikates, lisaks sõidame põhjarannikule, et ujuda koos delfiinidega ja imetleda kaunist loodust ning reisi viimasel päeval tuleme tagasi mööda idarannikut, kus käime maitsmas balil valmistatavaid veine, tutvume külaelu ning Tirtta Gangga veelossidega (vaata: 4-päevane väljasõiduga lisaprogramm 3-6.detsember).


Kes lisaekskursioonil ei osale, need jäävad samasse hotelli rannapuhkust nautima ja 6.-ndal detsembril tuleb tuleb transfeer järgi, et sõita uude rannapuhkuse piirkonda – Sanuri. Rannikulinn Sanur on pikkade liivarandadega rannapuhkuse piirkond. Ümbruskonnas on olemas kõik võimalused meeldiva puhkuse nautimiseks – rannakohvikud, massaaživõimalused, ostlemiskohad …
Ka ringreisi grupp tuleb siia peale väljasõidu lõppemist ja ülejäänud päevad saate juba koos veeta.


Laupäev, 25.jaanuar 2020 - vaba päev

Vaba päev Sanuriga tutvumiseks, rannamõnude nautimiseks ja ööelu elamiseks. On ju laupäev …


Pühapäev, 26.jaanuar 2020 - vaba päev või väljasõit loodusesse - ahvatlevad Bali joad ja puutumatu loodus

Vaba päev. Kuid kes meiega ringreisil ei käinud, need on oodatud päevaekskursioonile, kus külastame kolme ägedat juga ja liigume looduses.

Peale hommikusööki alustame oma päevatuuriga, mis viib meid Bali kauni looduse keskele. Esmalt teeme peatuse kohviistanduses, kus tutvume kohvitaimede kasvatamise ja kohvi valmistamise protsessiga. Kuigi reisi alguses me juba ühte kohviistandust külastasime, siis täna käime ka teises, et oleks võrdlusmoment ja põhjus tassikene head kohvi nautida enne kui jõuame loodusesse.


Esimesena külastame Tegenungani juga, mis saab oma vee mägedest. Soovijad saavad end värskendada joa looduslikus basseinis. Seejärel teeme lõunapausi bali kööki pakkuvas restoranis, kust avaneb ilus vaade riisiterrassile.Peale lõunat teeme kergemat sorti matka läbi metsiku looduse, et jõuda Tibumana joa juurde, mis on parim koht tänaseks ujumiseks. Vesi tuleb mägedest ja joabasseini vesi on kutsuvalt helesinine. Siin tõenäoliselt palju teisi turiste ei ole, kuna seda juga teatakse vähem.

Seejärel sõidame veidi alla tunni läbi kauni maastiku, kuni jõuame Tukad Cepungi joa juurde. See on neist kolmest joast kõige erilisem, kuna asub koopas!Esmaspäev, 27.jaanuar 2020 - vaba päev, soovijatele laevareis Lääne-Penida saarele koos rannatuuriga

Täna on soovijatel võimalus teha laevareis Penida saarele, kus külastame saare lääneranniku ilusamaid randasid, ujume kaljude vahel helesinises vees, naudime kauneid vaateid ning lihtsalt oleme ja puhkame. Kokku külastame  nelja randa - Kelingking, Cristal, Billabong Angle ja Broken - üks ilusam kui teine.
Kiirkaatriga ülesõit kestab u 45 minutit, sama palju ka tagasi.


Teisipäev, 28.jaanuar 2020 – Tirta Gangga veelossid, Tenganan küla ja Virgin Beach

Päevaekskursioon neile, kes ei osalenud ringreisil, teistel on täna vaba päev.

Täna sõidame saare idarannikule, kus külastame Tirta Gangga veelosse, tutvume Bali külaeluga täna ja minevikus ning ujume kaunil rannal.

Tirta Gangga oli varasemalt kuninglik palee kuuludes Karangasemi kuninglikule perele. Siin ootab meid täiesti eriline õhkkond – lummavad vaated, purskkaevud, tiigid, basseinid, neis ujuvad kalad … Kaasa on võimalik osta ka kalatoitu ja siis jälgida, kuidas kalad aplalt seda sööma tulevad, omavahel toidu pärast kaklevad ja siis eemale ujuvad.

Lõunapausi teeme kohalikku kööki pakkuvas restoranis ning ujumispausi teeme kaunil Neitsirannal.


Lisaks külastame Tenganani küla, mis on üks vanimaid külasid Balil ja kus me saame tutvuda eheda Bali külaeluga. Selles külas kehtivad omad reeglid ja traditsioonid, mis on unikaalsed ja vaid sellele külale omased, kuid annavad hea ülevaate nii sajanditevanusest kui ka tänapäevasest külaelust.

Kolmapäev, 29.jaanuar 2020 – vaba päev

Vaba päev viimaste sisseostude tegemiseks, rannamõnude nautimiseks või niisama puhkamiseks.

Hotellitoad tuleb vabastada kell 11.00, kuid me saame jätta reisikohvrid hotelli hoiule. Toa kasutust on võimalik pikendada lisatasu eest kui hotellil on vabu tube.

Hilisel pärastlõunal sõidame lennujaama. Algab kodutee.

________________________________________________________________________________

Väljasõiduga lisaprogramm „Sulandumine Bali kultuuri” 20-24.jaanuar 2020

  • autentne külaelu ja Gianyari ööturg
  • Bali traditsiooniline tantsuetendus
  • kokanduskursus ehedas Bali külas
  • Ahvimets
  • bambusmets, kohviistandus ja riisiterrassid
  • vaade Baturi tegevvulkaanile
  • järvejumalannale pühendatud Ulun Danu Bratani tempel 
  • värskendus Gigiti joabasseinis ja  Buyani ja Tamblingani kaksikjärved
  • delfiinivaatlusretk merel
  • Banjari kuumaveeallikad ja kaunid mägijärved

Eelregistreerimine vajalik
Lisaprogramm toimub kui on vähemalt 6 huvilist, maksimum 14
Reisi põhiprogramm koos lisaprogrammiga 700 €Teisipäev, 21.jaanuar 2020– sulandumine bali kultuuri: traditsiooniline tantsuetendus, ehe kohalik külaelu ja võrratud maitseelamused

8.00 väljasõit hotellist. Esmalt külastame Batubulani küla ja vaatame Barong ja Kris tantsuetendust, mis on üks Bali traditsioonilistest etenduskunstidest. Barong on Bali mütoloogia vaimude kuningas. Tants näitab igavest lahingut hea ja kurja vahel.

Seejärel külastame puutöö küla ning tutvume kohalike puutöömeistrite töödega, mis on tõesti kõrgetasemelised kunstiteosed. Lisaks teeme peatuse Batuani templi juures.

Kohvipaus Temeni külas, kus meile pakutakse tassikene tõeliselt head Luwaki kohvi, lisaks saame jalutada nende kohviistanduse vahel ja tutvuda kohvivalmistamise protsessiga, kus ei kasutata ühtegi masinat, kõik toimib käsitsi. Kes pole veel kuulnud, siis Kopi Luwaki kohvubadel on oma lugu ja seda peetakse kõige kallimaks sordiks maailmas. Miks? Uuri järgi või oota reisini ...

Enne aga ei saa õiget ülevaadet kohalikust kultuurist, kui pole mindud süvitsi  maitseelamustemaailma, kus soovijad saavad täiendada oma toiduvalmistamisoskuseid. Me sõidame selleks ehedasse külla, kus õpime kohaliku perenaise käe all parimatest värsketest toorainetest valmistama autentset bali toitu. Hiljem kodus tagasi olles saate oma sõpru ja lähedasi uute maitsetega üllatada.

Kõhud täis, meel hea – nii võime rahus nautida õhtut spahotellis või avastada Ubudi.


Kolmapäev, 22.jaanuar 2020 – Bali võrratu loodus: vaade Baturi tegevvulkaanile, kuumaveeallikad, bambused, riisiterrassid, Ahvimets ja ehe ööturg


Peale hommikusööki sõidame Baturi tegevvulkaani juurde, et seda vaateplatvormilt imetleda. Kui kellelgi on soovi võtta ette matk vulkaani tippu, siis andke sellest varem teada. Arvestama peab sellega, et väljasõit hotellist on sel juhul kella 1-2 paiku öösel, et päikesetõusuks olla tipus. Matk vulkaani tippu on koos ingliskeelse giidiga.
Baturi vulkaan purskas viimati 2001.aastal, kuid ka täna on tegemist tegevvulkaaniga.

Seejärel lubame endile midagi toredat ja lõõgastume vulkaani jalamil asuvates kuumaveeallikates ning naudime imelist vaadet. Kohapeal on olemas lukustavad kapid, kuhu saame oma asjad jätta, samuti antakse meile kohapealt rätikud kuivatamiseks. Ujumisasjad on siiski soovitatav endil kaasa võtta.

Peale pooletunnist sõitu jõuame Penglipurani külla, kus saame tutvuda eheda külaeluga ja nende majaehituskunstiga. Siin teeme ka jalutuskäigu bambusemetsas ja vaatame, kuidas nemad bambusest punutisi valmistavad. Igal külaelanikul peab olema bambusest punutis, millega templisse andameid viia.

Lõunapausi teeme bali kööki pakkuvas restoranis.

Lisaks külastame kuumaveeallikatele rajatud Tirta Empuli templit, mis on üks olulisemaid templeid Balil. Kohalikud tulevad siia kümblema, et puhastuda nii vaimselt kui füüsiliselt. Jalutame ka kuulsate Ubudi riisiterrasside vahel ja tutvume riisi kasvatamisega. Siin asub ka suur kiik, kus on võimalik lisatasu eest kiikuda.

Järgmise peatuse teeme Bali kuulsas ahvimetsas, kus elab ligi 700 ahvi. Mets ise näeb välja nagu filmis “Avatar”, siin kasvavad mitmed haruldased taimed ja keskkonda säilitatakse Tri Hita Karan' (hinduismi filofoofia) põhimõtete järgi, seetõttu on metsal ka rituaalne eesmärk.

Õhtuhämaruses sõidame Gianyari ööturule, mis on kohaliku tähtsusega turg (mitte turismiobjekt) ja kus saab õige tunnetuse ehtsast bali turumeeleolust. Põhirõhk on siin toidul, kuid leidub ka muud. Me saame siin proovida kohalikke hõrgutisi nagu näiteks Guling, Ayam Betutu, Jajan Bali jm.

Ööbime Ubudis samas hotellis, kus eelmisel öölNeljapäev, 23.jaanuar 2020  – delfiinivaatlusretk merel, Banjari kuumaveeallikad, järvejumalannale pühendatud Ulun Danu Bratani tempel ja värskendus Gigiti joabasseinis

Peale hommikusööki hotellis sõidame Lovina randa, mis asub saare põhjarannikul. Kohvrid tuleb kaasa võtta, kuna siia me tagasi ei tule.

Lovinas teeme delfiinivaatlusretke, kus sõidetakse merele traditsioonilise alusega, paadis on ka snorgeldamisvarustus neile, kes soovivad koos delfiinidega ujuda.

Seejärel sõidame Ulun Danu Bratan templi juurde, mida loetakse kõige maalilisemaks templiks Balil. See asub suure kraatri ääres ja on üks tähtsamaid siinseid veetempleid, mis on pühendatud järvejumalannale Dewi Danu. Kuna see tempel asub looduslikult imelise koha peal, siis saab siin teha erakordseid fotosid ja see on ka üks põhjus, miks siia ikka ja jälle tulla soovitakse.

Peatus lopsaka looduse keskel paiknevate Buyani ja Tamblingani kaksikjärvede juures, mis asuvad 1500 m kõrgusel merepinnast. Aeg piltide tegemiseks ja looduse imetlemiseks. Läheme ka Gigit joa juurde, kus soovijad saavad end looduslikus basseinis värskendada.

Päeva lõpetame Banjari kuumaveeallikates, mis asuvad väga huvitavas kohas kohaliku küla juures mäeküljel. Ärge unustage ujumisriideid kaasa võtta!


Reede, 24.jaanuar 2020 – veinikoja külastus koos degusteerimisega, Tirta Gangga veelossid, Tenganan küla ja Virgin Beach

Täna peame taas peale hommikusööki hotellist välja registreerima, et jätkata saare looduse, ilu ja kohaliku elu avastamist.

Kas te teadsite, et Bali saarel tehakse ka veini? Me läheme uurime lähemalt, kuidas siinkandis veinitootmine käib ja degusteerime kohapeal valmistatud veine.

Seejärel sõidame idarannikule, kus külastame Tirta Gangga veelosse, tutvume Bali külaeluga täna ja minevikus ning ujume kaunil rannal.

Tirta Gangga oli varasemalt kuninglik palee kuuludes Karangasemi kuninglikule perele. Siin ootab meid täiesti eriline õhkkond – lummavad vaated, purskkaevud, tiigid, basseinid, neis ujuvad kalad … Kaasa on võimalik osta ka kalatoitu ja siis jälgida, kuidas kalad aplalt seda sööma tulevad, omavahel toidu pärast kaklevad ja siis eemale ujuvad.

Lõunapausi teeme kohalikku kööki pakkuvas restoranis ning ujumispausi kaunil Neitsirannal.

Lisaks külastame Tenganani küla, mis on üks vanimaid külasid Balil ja kus me saame tutvuda eheda Bali külaeluga. Selles külas kehtivad omad reeglid ja traditsioonid, mis on unikaalsed ja vaid sellele külale omased, kuid annavad hea ülevaate nii sajanditevanusest kui ka tänapäevasest külaelust.

Õhtuks jõuame Sanuri, kus jätkub rannapuhkus. Loodetavasti andis ringreis parema ülevaate sellest kaunist saarest, siin elavatest inimestest, nende traditsioonidest ja kultuurist.Lisainfo ja registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee