Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

loodusreis sri lankale

13.1-26.1.2020


Reisi pikkus 14 päeva
Reisi iseloom: looduse-, kultuuri- ja seiklusreis. Sobib ka peredele

Reisi hind 1 290 €

Koos lisaprogrammidega:
1 390 € - rannapuhkus Sri Lankal koos ringreisiga

 
Esmaspäev, 13.jaanuar 2020 – lennud Sri Lankale
 
Teisipäev, 14.jaanuar 2020 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule
 

Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.
 
Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.
 
Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi.
 
Kolmapäev, 15.jaanuar 2020 – väljasõit rannikul: teeistandus, kilpkonnakasvandus, tsunami fotomuuseum, kuukivikaevandus ja Galle kindlus
 
Täna teeme soovijatega ekskursiooni rannikul ja tutvume tee peal nii teeistandusega, kilpkonnakasvandusega, külastame tsunami fotomuuseumi ja kuukivikaevandust ning lõpetame päeva UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud Galle vanalinnas. Esimese peatuse teeme teeistanduses ja uurime lähemalt, millised näevad välja teetaimed ja kuidas neid kasvatatakse ning milline näeb välja tee valmistamise protsess. Selles istanduses on väga ilus aed, kus lisaks teetaimedele näeme kasvamas ka muid põnevaid taimi ja (kautšuki)puid.
 
Lisaks sellele külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse.
Lisaks külastame tsunami fotomuuseumit ja saame ülevaate loodusõnnetusest, mis tabas saart 2004.aastal. Peale seda sõidame aga kuukivikaevandusse ja tutvume tööga kaevanduses ning samuti Sri Lanka vääriskividega.
Lõunapausi teeme Hikkaduwa rannarestoranis (lõunasöök ei sisaldu hinnas). Soovijatel avaneb siin võimalus ujuma minna.
 
Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal.
 
Neljapäev, 16.jaanuar 2020 – päev rannarõõmude nautimiseks või snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega
 
Täna võtame veidi vabamalt ja naudime päeva rannas. Soovijatega jalutame pealelõunal salaranda, kuhu jõudmiseks tuleb läbida väike tõus (ilusad rannikuvaated on garanteeritud) ning kus tervitab privaatne rannariba koos oma väikese restoraniga.
 
Loodushuvilistega teeme aga hommikul väljasõidu naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.
 
Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, see rand sobib ka niisama rannas olemiseks. Siin on ilus ilma laineta liivarand. Kellel enda snorgeldamisvarustust pole, need saavad laenutada varustuse kohapealt, samuti on võimalik seltskonna peale võtta snorgeldamisinstruktor, kes aitab kilpkonni leida.
 
 
Reede, 17.jaanuar 2020 – vaba päev või päevaekskursioon Yala rahvusparki koos loomavaatlussafariga
 
Täna on soovijatel võimalik osaleda päevaekskursioonil Mirissast Sri Lanka kaguosas asuvasse Yala rahvusparki. Teekond Mirissast Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatused saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures ning uudistame ka üht budistlikku templit.
 
Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.
 
 
Laupäev, 18.jaanuar 2020 – vaba päev
 
Vaba päev, mida saate sisustada oma soovide kohaselt kas rannapuhkust nautides või omal käel ringi uudistades.
 
Pühapäev, 19.jaanuar 2020 – delfiini- ja vaalavaatlusreis merel
 
Soovijatel on täna võimalik minna delfiini- ja vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast ja merereisi pikkuseks on 3-5 tundi sõltuvalt sellest, kui kaugel asuvad vaalad rannikust.
 


Esmaspäev-teisipäev, 20-21.jaanuar 2020 – vabad päevad
 
Vabad päevad rannapuhkuse nautmiseks ja ümbruskonna omal käel avastamiseks.
 
Kolmapäev 22.jaanuar 2020 – sõit Bentotasse

 
Peale hommikusööki võtab transfeer teid peale, et sõita teise rannapuhkuse piirkonda – Bentotasse. Seal kohtute ülejäänud seltskonnaga, kes läksid mõne päeva eest ringreisile.
Majutus laguuni ääres asuvas hotellis

 
Neljapäev 23.jaanuar 2020 – vaba päev Bentotas
 
Bentota on põnev piirkond, mille avastamiseks võiks jääda vähemalt üks päev.
 
Siin asub nii ilus mererand kui ka laguun, kus saab tegeleda erinevate veespordialadega. Samuti on siin oma keskus, kus saate soovi korral sisseoste teha või einestada mõnes toredas restoranis.
 
 
Reede 24.jaanuar 2020 – vaba päev või loodusmatk Sinharaja vihmametsa
 
Täna on soovijatel võimalik minna Sinharaja vihmametsa, mis on saare viimane ürgne elujõuline troopiline vihmamets. Teekond vihmametsa kulgeb läbi kohalike külade, riisipõldude, kookospalmisalude ja kautšukiistanduse vahelt – sõit mööda mägiteid pakub imelisi loodusvaateid.
 
Sinharajasse jõudes teeme matka läbi vihmametsa, kus tutvume erinevate taime- ja loomaliikidega, mida leidub just selles piirkonnas, keskendudes eelkõige sisalike, erinevate roomajate, ämblike leidmisele.
 
Peale matka on võimalik lõunat süüa ja siis hakkame tagasi rannikule sõitma. Võimalusel teeme peatuse kohalikul turul ja uurime, mis saadusi seal müüakse, vaatleme loodust ja inimesi. Väljasõitu Sinharajasse soovitame neile, kes pole selle reisi jooksul veel sisemaale jõudnud ja kes on huvitatud ehedast vihmametsa loodusest. Seal näete hoopis teistsugust Sri Lankat kui rannikul.
 
Laupäev 25.jaanuar 2020 – vaba hommik, pealelõunal algab kodutee
 
Toad tuleb vabastada kell 11.00, kuid asjad saab jätta hoiule. Tubade kasutamist on võimalik pikendada lisatasu eest kui hotellis on vabu tube
Pealelõunal viib transfeer lennujaama, kust õhtul väljub meie lend.
 
 
Väljasõiduga lisaprogramm 17-22.jaanuar 2020:
 
Yala loomavaatlussafari, Ella mäed ja matkad mägedes ja Horton Plain'i platool, Kandy Hambatempel, kuulus Sigiriya kaljukindlus ja Dambulla koobastempel
 
Eelregistreerimine vajalik
Lisaprogramm toimub kui on vähemalt 5 huvilist, maksimum 16

 
 
Reede, 17.jaanuar 2020 – sõit Mirissast Tissamaharamasse, loomavaatlussafari Yala rahvuspargis
 
Täna alustame ringreisiga, mis viib meid nii eksootilisi Aasia loomi vaatlema kui mägedesse ja Horton Plain'i platoole matkama, lisaks külastame teetehast ja vürtsiaeda, tutvume Kandy Hambatempli ja Dambulla koobastemplitega, maitseme Sri Lanka köögi hõrgutisi ja uudistame kohalikku elu.
 
Teekond Mirissast Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatused saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures ning uudistame ka üht budistlikku templit.
 
Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kus on soovi korral võimalik teha džiipidega loomavaatlussafari Yala rahvuspargis.  Loomavaatlussafari kestab u 3,5-4 tundi. Kes aga pole safarist huvitatud, need viiakse hotelli, kus on võimalik basseini ääres puhata või omal käel ümbruskonnaga tutvuda.

Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.
 
 
Laupäev, 18.jaanuar 2020 – Ella mägine loodus, matkad mägedes
 
Tissamaharamast jätkame sõitu Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Imetleme koskesid ja mägede kaunist loodust.
 
Peale lõunasööki teeme Ellas ühe kergema matka Little Adams' mäe tippu või Nine Arch silla juurde. Matk on jõukohane kõigile, tempo saab ise valida ja mingit lisavarustust, spets riietust vaja ei ole. Kes aga ei soovi matkal osaleda, need saavad oodata all või hotellis.
Ellas ööbime mägedevaatega hotellis.


Pühapäev, 19.jaanuar 2020 – Ella – rongisõit mägedes – Nuwara Eliya
 
Täna hommikul teeme rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal.
 
Lõunaks jõuame Nuwara Eliyasse, mille hellitusnimeks on Väike Inglismaa (miks, seda uurime kohapeal).
 
Pealelõunal teeme jalutuskäigu linnas, tutvume kohalikul turul müüdavate puu- ja juurviljadega ning uurime, mille jaoks üht või teist saadust kasutatakse. Käime ka inglaste poolt ehitatud postkontoris, kust soovijad saavad postkaardid teele panna.
Ööbime Nuwara Eliyas.
 
 
Esmaspäev, 20.jaanuar 2020 – vaba hommik või matk Horton Plain rahvuspargis (2100–2300 m merepinnast), teetehase külastus, kuulus Kandy Hambatempel
 
Vaba hommik või soovijatega matk Horton Plain rahvuspargis.
 
Kes tulevad Horton Plani'i matkale, nendega alustame päeva vara, et jõuda platoole päikesetõusu ajal. Hommikused vaated kella 6-10 vahel on kõige ilusamad. Matk Horton Plain' platool kestab u 3-4 tundi ja kogupikkuseks tuleb 10 km. Uurime platoo floorat ja faunat, imetleme Baker'i juga ja teeme pilti „maailma lõpus”.
 
Soovitame matkale kaasa võtta ka vihmakaitse, kuna ilmastik siin üleval võib muutuda minutitega. Samuti tasub arvestada sellega, et kell 6 hommikul võib üleval jahe olla. Kohapeal tuleb tasuda rahvuspargi tasu u 20 €.
 
Peale matka naaseme Nuwara Eliyasse, kus kohtume ülejäänud reisiseltskonnaga, et üheskoos oma seiklust jätkata. Teekond jätkub sõiduga Kandysse. Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.
 
Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. Proovime jõuda sinna õhtuse tseremoonia ajaks. Kes pole templikülastusest huvitatud, need saavad sellel ajal puhata hotellis või jalutada linnas.
Ööbime Kandys hotellis Nature Walk
 
Teisipäev, 21.jaanuar 2020 – Kandy, Dambulla koobastemplid,  Sigiriya kaljukindlus
 
Hommikul sõidame läbi Kandy, peatume vaateplatvormil ning külastame puuseppade töökoda.
 
Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm.
 
Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta.
 
Pealelõunal on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid. Proovime jõuda tippu päikeseloojangu ajaks.
 
 
Kolmapäev, 22.jaanuar 2020 – Dambulla koobastemplid, sõit Bentotasse
 
Peale hommikusööki hakkame sõitma lennujaama poole, kus osa seltskonnast lahkub, kuid meie jätkame oma teekonda Bentotasse viimaseid rannapuhkuse päevi nautima.
 
Teel teeme peatuse Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 9 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.
 
Lõunasöögi teeme tee peal ja pimedas peaksime jõudma oma hotelli, kuid ees on ootamas kaks täispikka ja üks poolik rannapuhkuse päev, et veel viimaseid päikesekiiri püüda enne kui alustate koduteed.


Lisainfo ja registreerimine 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee