Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

Rannapuhkus Sri Lanka lõunarannikul koos loodusprogrammiga

02.12-14.12.2019


Reisi pikkus 12 päeva

Reisi hind koos lennupiletitega 1 190 €

Reisi iseloom: loodusreis, rannapuhkus, sobib igas vanuses reisijatele

 

Esmaspäev, 02.detsember 2019 – lennud Sri Lankale


Teisipäev, 03.detsember 2019 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale ja piiriületusformaalsused. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.


Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

 

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi.


Kolmapäev, 04.detsember 2019 – tutvumine Mirissaga, surfitund soovijatele

 

Hommikul teeme väikese jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad poed, söögikohad, pangaautomaadid ning rahavahetusvõimalused. Seejärel jääb vaba aeg rannarõõmude nautimiseks ja esimeste päikesekiirte püüdmiseks (ärge endale liiga tehke, päike on siin väga aktiivne).

 

Pealelõunal on võimalik panna ennast proovile surfilaual ja osaleda algajate surfitunnis. Esmalt teeme algõppe rannal liiva peal ning siis läheme juba vette koos instruktoritega.

 

Neljapäev, 05.detsember 2019 - delfiini- ja vaalavaatlusreis merel

 

Soovijatel on täna võimalik minna delfiini- ja vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast ja merereisi pikkuseks on 3-5 tundi sõltuvalt sellest, kui kaugel asuvad vaalad rannikust.

 

Reede, 06.detsember 2019 - snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega

 

Täna hommikul teeme soovijatega väljasõidu naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, see rand sobib ka niisama rannas olemiseks. Siin on ilus ilma laineta liivarand.

Kellel enda snorgeldamisvarustust pole, need saavad laenutada varustuse kohapealt, samuti on võimalik seltskonna peale võtta snorgeldamisinstruktor, kes aitab kilpkonni leida.


Laupäev, 07.detsember 2019 - vaba päev või loodusmatk Sinharaja vihmametsas

 

Täna sõidame Sinharaja vihmametsa, mis on saare viimane ürgne elujõuline troopiline vihmamets. Teekond vihmametsa kulgeb läbi kohalike külade, riisipõldude, kookospalmisalude ja kautšukiistanduste vahelt – sõit mööda mägiteid pakub imelisi loodusvaateid.

 


Sinharajasse jõudes teeme matka läbi vihmametsa, mis tipneb ujumisega loodusliku kose basseinis (ujumisriided on soovitav kohe selga panna või kaasa võtta). Matka jooksul tutvume erinevate taime- ja loomaliikidega, mida leidub just selles piirkonnas, keskendudes eelkõige sisalike, erinevate roomajate, ämblike leidmisele.

 

Peale matka on võimalik lõunat süüa ja siis hakkame tagasi rannikule sõitma. Võimalusel teeme peatuse kohalikul turul ja uurime, mis saadusi seal müüakse, vaatleme loodust ja inimesi.


Pühapäev, 08.detsember 2019 - päev rannarõõmude nautimiseks

 

Täna võtame veidi vabamalt ja naudime päeva rannas. Soovijatega jalutame salaranda, kuhu jõudmiseks tuleb läbida väike tõus  (ilusad rannikuvaated on garanteeritud) ning kus tervitab privaatne rannariba koos oma väikese restoraniga.

 

Kuna täna on ka turupäev, siis võime hommikul teha jalutuskäigu turule ja uurida, milliseid köögi- ja puuvilju seal müüakse ja milleks neid kasutatakse.

Hinnas hommikusöök

 

Esmaspäev, 09.detsember 2019 - väljasõit rannikul: teeistandus, kilpkonnakasvandus, tsunami fotomuuseum, kuukivikaevandus ja Galle kindlus

 

Täna teeme soovijatega ekskursiooni Hikkaduwasse ja Gallesse, kus külastame teeistandust ja uurime lähemalt, millised näevad välja teetaimed ja kuidas neid kasvatatakse ning milline näeb välja tee valmistamise protsess. Selles istanduses on väga ilus aed, kus lisaks teetaimedele näeme kasvamas ka muid põnevaid taimi ja (kautšuki)puid.

 

Lisaks sellele külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse.

 


Lisaks teeme peatuse tsunami fotomuuseumis ja saame ülevaate loodusõnnetusest, mis tabas saart 2004.aastal. Peale seda sõidame aga kuukivikaevandusse ja tutvume tööga kaevanduses ning samuti Sri Lanka vääriskividega.

 

Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal.

 


Teisipäev, 10.detsember 2019 - Udawalawe rahvuspark ja loomavaatlussafari

 

Täna on soojatel võimalik minna loomavaatlussafarile Udawalawe rahvusparki. Udawalawe rahvuspargis teeme džiibisafari, kus meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid ja paabulindusid.

Lisaks sellele käime vaatamas elevandibeebide toitmist.


 

Kolmapäev-neljapäev, 11-12.detsember 2019 – vabad päevad

 

Viimased vabad päevad rannapuhkuse nautmiseks.

 

Reede 13.detsember 2019 – vaba hommik, sõit lennujaama

 

Vaba hommik, mida saate sisustada oma soovide kohaselt. Pealelõunal viib transfeer lennujaama, kust õhtul väljub meie lend.

 

Reisi hind 1 190 € ühele täiskasvanule majutusega kahekohalises toas

*lisatasu ühekohalise majutuse eest 220 €, soovi korral aitame toanaabri leidmisel