Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

seikluslik KOOLIVAHEAJAREIS GRUUSIASSE

19.04-26.04.2020


Gruusia on väga hea sihtkoht koolivaheajareisiks – siin on toredaid kloostreid ja koobaslinnu, kus ilusaid vaateid nautida ja ajalugu avastada, siin on imeline loodus, kus kõrvuti kasvavad kuused ja palmid, kus seigelda mägedes ja sõita paadiga mägijõel.

Loomulikult ei saa märkimata jätta grusiinide erakordset külalislahkust ja pidulike söömingute traditsioone, kus ühise pika laua taga istuvad mitu põlvkonda koos, kus on oluline roll toostimeistril, kes läbi huumori ja tarkuseterade annab edasi elu põhiväärtuseid ja loob tugitalad peresisestele traditsioonidele. Inimesed on sõbralikud ja lahked ning peredel ja lastel oluline koht igapäevaelus.

Gruusia on vastandite ja kontrastide maa ning üks rikkamaid oma kultuuripärandi poolest. Tulge ja avastame koos Gruusiat, mis on maailmas tuntud oma külalislahkuse, hea veini ja unikaalse köögi poolest. Teie reisijuhiks sellel ringreisil on pikaajalise giidikogemusega gruusia juurtega eestlanna.Pühapäev, 19.aprill – lend Gruusiasse, tutvumine Kutaisiga

Otselend: Tallinn–Kutaisi 11:05–15:50


Meie lend maandub Kutailis lennujaamas kell 15.50. Peale pagasi kättesaamist ja piiriületusformaalsuste läbimist sõidame oma hotelli. Õhtul teeme jalutuskäigu Gruusia väärikaima ja põnevaima ajalooga vanalinnas Kutaisis. Tutvume linna sümboli Bagrati katedraaliga, kust avaneb suurepärane vaade linnale.

Õhtul oleme oodatud õhtusöögile koos rikkaliku Gruusia toidu, veini ja rahvusliku programmiga. Ööbimine Kutaisis.

Hinnas õhtusöök


Esmaspäev, 20.aprill – seiklus põnevas koobaslinnas ja Rabati kindluses

Hommikusöök hotellis.

Peale hommikusööki ootab avastamist Kaukaasia piirkonna suurimaid kaljukoobaslinnu Vardzia. Uudistame ja avastame üheskoos, kuidas sellises linnas inimesed kunagi elasid, millised olid nende eluruumid ja üldkasutatavad hooned. Mtkvari jõe kallastel asuv Vardzia koobaslinn on rahvuslik kultuurimälestis ja esitatud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja kandmiseks.

Peale koobaslinnas ringi uudistamist on aeg teha kosutav lõunasöök, et jätkata oma teekonda muistsete vallutajate radadel ning uurida lähemalt ka Rabati kindlust.

Päeva lõpuks saabume muinasjutulisse Borjomi linna, kuhu jääme ööbima.

Hinnas hommiku- ja lõunasöök


Teisipäev, 21.aprill – uurime ja puurime, kust on pärit Borjomi vesi, soovijad saavad sõita köisraudteega ning supelda tervislikus väävlivannis

Kas oled märganud meie poeriiulitel müügil veepudeli, millele on kirjutatud Borjomi? Kas oled kunagi mõelnud, kust see vesi üldse pärit on ja mis teeb ta eriliseks?

Täna sõidame Borjomi linna, mis võlub oma maalilise maastiku, rikkaliku floora, fauna ja kaunite vaadetega. Maailmas tuntud mineraalvesi Borjomi pärineb just siit võrratu loodusega Borjomi-Kharagauli rahvuspargi piirkonnast.

Teeme jalutuskäigu läbi pargi, kus leidub nii täiskasvanutele kui lastele mitmeid vahvaid atraktsioone ja aktiivseid tegevusi.

Elamuste otsijatel soovitame teha sõidu köisraudteega üles platoole.Samuti on meil võimalik külastada tuntud Borjomi väävlivanne, mis asuvad 2 km jalutuskäigu kaugusel. Tegemist on legendaarse Venemaa tsaaririigi valitsejatedünastia Romanovite suvituskohaga, kus on võimalik supelda 32-38°C vees. Peale suplust teeme peatuse lõunasöögiks ning siis jätkame sõitu Batumi suunas. Õhtuks saabume Batumisse, kuhu jääme ööbima.

Hinnas hommiku- ja lõunasöök


Kolmapäev, 22.aprill - „Musta mere pärl“ Batumi


Hommikul alustame tutvumist Batumiga – „Musta mere pärliga“, mis on tänapäeval Gruusia olulisim sadam ja populaarne suvituslinn. Linna kilomeetrite pikkune mereäärne promenaad ja pargid on imeliselt kaunid mõnusateks jalutuskäikudeks peredele. Promenaadil jalutades võib näha kolosseumi, tagurpidi maja, modernset arhitektuuri ja tuletorni, astroloogilist kella jpm.

Linna pargid ja tornid on eriti silmatorkavad öises tuledemängus, seega soovitame teha jalutuskäik läbi linna ja mööda promenaadi ka õhtul.

Lõunasöök ootab meid linna populaarseimas hatšapurimajas, kus saame maitsta kohalikku lootsikukujulist juustupirukat ehk Ad┼żaaria hatšapurit. Perenaised, olge valmis, teilt küsitakse seda edaspidi ka kodus.Pealelõunal on vaba aeg, et avastada Batumit omal käel.

Siin leidub vaba aja veetmise võimalusi igale maitsele. Lastega peredel soovitame külastada delfinaariumit, sõita köisraudteega üles 252m kõrgusele ja nautida Batumi linnavaateid roheliste mäenõlvade taustal ning kui veab, siis vaadata ka kohalikku rahvuslikku tantsuetendust, samuti on omaette elamuseks Tähestiku torni külastus, kuhu üles viib klaasist lift ja mis õhtuhämaruses pöörleb tehes 360° kraadise ringi. Batumi on põnev!

Ööbimine Batumis.

Hinnas hommiku- ja lõunasöök


Neljapäev, 23.aprill – päev Batumis – linnamelu, sisseostud, sõit köisraudteega ja rannarõõmud kui ilm lubab

Hommikusöök. Vaba aeg Batumis - soovitame jalutada mööda linna omas tempos, nautida linna parimaid kohvikuid ning lasta ajal lihtsalt kulgeda. Kui te ei jõudnud eelmisel päeval Tähestiku torni või köisraudteega sõitma, siis võite selle ka päevasel ajal ära teha. Kes armastavad kõrguseid ja imelisi vaateid, siis need võivad minna Sheratoni hotelli Sky baari ja võtta seal mõned snäksid-joogid ning istuda väliterrassil.

Julgemad võivad proovida ka suplust Mustas meres (vesi 12-15°C) või püüda varakevadisi päikesekiiri rannapromenaadil. Avatud on ka erinevate hotellide SPA keskused, kus on võimalik lõõgastuda ja saada osa veemõnudest.

Alternatiiviks pakume võimalust külastada Batumi botaanikaaeda, kus on soovijatel võimalik kasutada ka kohaliku giidi teenust, et tutvuda lähemalt Gruusia loodusega. Täna on meil plaanis külastada ka kalaturgu, et valida välja kala ja mereannid, mida kõrvalasuvas restoranis meile maitsvalt lõunasöögiks valmistatakse. Õhtuks jõuame tagasi Kutaisisse.

Ööbimine Kutaisis.

Hinnas hommikusöök- ja lõunasöök


Reede, 24.aprill – Prometheuse koobas – üks Gruusia loodusimesid, paadisõit Martvili kanjonis, Gruusia pidulik söömaaeg koos  traditsiooniliste lauakommetega


Hommikusöök. Täna seikleme Imereti regiooni looduskaunites kohtades. Käime Prometheuse koopas, mis on üks suurimaid Gruusia loodusimesid ning rikkalikumaid koopaid Euroopas. Seikleme pisut üle kilomeetrisel rajal, mis viib külastajaid läbi kuue erineva suuruse ja ilmega koopa, kus näeb uhkeid stalaktiite ja stalakmiite, kardinaid, kivistunud koskesid, koopapärleid ja maamaa-aluseid jõgesid ning järvesid.

Jätkame sõitu Martvili kanjonisse, kus soovijad saavad sõita paadiga mööda jõge.


Pärast matkamist koopas ja kanjonis on kindlasti kõigil kõhud tühjaks läinud ja meid oodatakse külla kohaliku Gruusia pere juurde. Ees ootab traditsiooniline Gruusia Supra pidulaud, mis on väga olulise tähtsusega nii perekondlike sündmuste kui külaliste saabumisel. Tutvume toidu valmistamise kunstiga ja räägime põnevaid lugusid kohalikust elust, kultuurist ning veini joomisest. Ajalooliselt on teada, et Gruusia on üks esimesi maid, kus hakati valmistama veini, seega degusteerime kohalikku Qvevri meetodil valmistatud koduveine. Gruusia pidulauad on alati väga rikkalikud ja kõik leiavad siit endale meelepärast.

Ööbimine Kutaisis.

Hinnas hommiku- ja lõunasöök


Laupäev, 25.aprill – Gruusia toiduturu külastus, vaba aeg ja pidulik õhtusöök

Hommikusöök. Täna on meil võimalus külastada Kutaisi toiduturgu, kust soovijad saavad osta kohalikku kaupa – puu- ja juurvilju, pähkleid ja vürtse, käsitööd ja muud kaupa. Turul käik on väga ehe ja omanäoline kogemus, sellepärast soovitame seda kõigil külastada isegi siis, kui ostusoovi ei ole.

Peale seda on vaba aeg kuni õhtuni. Meie õhtut jääb lõpetama ühine õhtusöök, mis on Gruusiale omaselt rikkaliku toidu ja veiniga.

Ööbimine Kutaisis.

Hinnas hommiku- ja õhtusöök


Pühapäev, 26.aprill – kodutee

Varajane transfeer lennujaama.

Otselend: Kutaisi – Tallinn 07:30–10:35


Lisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee