Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

LOODUSREIS SRI LANKALE

15.11-25.11.2019


Reisi pikkus 12 päeva
Reisi iseloom: loodusereis, rannapuhkus
Kohapealse programmi hind 620 €
*reisi hinnas ei sisaldu lennupilet

 
Reede, 15.november 2019 – lennud Sri Lankale
 
Laupäev, 16.november 2019 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

 
Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga, kus teeme väikese jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad poed, söögikohad, puuviljaletid, pangaautomaadid ning rahavahetusvõimalused.

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.
 
Pühapäev, 17.november 2019 – hommik salarannas, pealelõunal sõidame naaberkülla surfama
 
Täna läheme avastama Mirissa salaranda, mis on ilus rahulik lahesopp liiva-kivikliburanna ja oma restoraniga. Salarand sobib ka neile, kes ei armasta laineid ja kes soovivad snorgeldada. Salaranda viib veidi pikem tee ja vahepeal on korralik tõus, kuid preemiaks väikesele füüsilisele pingutusele on ilusad vaated ülalt ning privaatne rand.
Loodushuvilised võivad siin kivide vahel näha krabisid, merisiilikuid ja väikeseid kalakesi, vahel tulevad siia puude otsa hullama ka ahvid.
 
Pealelõunal sõidame soovijatega naaberkülla Weligamasse, kus saab end panna proovile surfilaual. Sobib päris algajatele ja ka neile, kellel on esmane kogemus olemas, kuid kes soovivad oma surfioskuseid veel lihvida enne suurtesse lainetesse minekut. Esmalt teeme algõppe rannal liiva peal ning siis läheme juba vette koos instruktori(te)ga.
Keda aga surfamine ei huvita, need võivad Weligamas näiteks tänavakaubandusega tutvuda või mererannas jalutada.
 
Esmaspäev, 18.november 2019 – ekskursioon Sinharaja vihmametsa
 
Täna sõidame Sinharaja vihmametsa, mis on saare viimane ürgne elujõuline troopiline vihmamets. Sinharajasse jõudes teeme matka läbi vihmametsa, mis tipneb ujumisega loodusliku kose basseinis. Matka jooksul tutvume erinevate taime- ja loomaliikidega, mida leidub just selles piirkonnas.
 Teisipäev, 19.november 2019 – snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega
 
Täna teeme väljasõidu naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte  merikilpkonnadega. Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, seal on ilus ilma laineta liivarand, kus võib ka lihtsalt olla.
 
Snorgeldamisvarustust saab laenutada kohapeal, samuti on võimalik seltskonna peale võtta snorgeldamisinstruktor, kes aitab kilpkonni leida.
Siit võime edasi sõita lähimasse keskusesse Matarasse, kus asub kaunis hollandiaegne vanalinn, kus võib näiteks lõunat süüa või minna kohalikku kaubandust uudistama.
 
Kolmapäev, 20.november 2019 – vaba päev või vaalavaatlus
 
Täna varahommikul on soovijatel võimalik  minna vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniksja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast. Merereisi jooksul sõidetakse avamerele, kus otsitakse eelkõige vaalasid, kuid on võimalik näha ka delfiine, merikilpkonnasid ja mitmeid linde.
 
Jätame endale õiguse muuta vaalavaatlusreisi toimumise kuupäeva, kui kohapeal selgub, et ilm on vaalavaatluseks ebasobiv vmt.
Lõuna paiku jõuame tagasi Mirissasse, soovijad jõuavad veel randa minna või siis niisama puhata.
 
 
Neljapäev, 21.november 2019 – vaba päev või loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis

Soovijatega teeme täna väljasõidu Udawalawe rahvusparki ja  Mulkirigala koobastempli juurde, mis on iidne budistlik tempel üleval mägedes. Üles koobastesse tõus nõuab väikest füüsilist pingutust, kuid on jõukohane kõikidele.
Lisaks koobaste külastusele avaneb ülevalt imekaunis vaade üle mägise looduse.
 
Udawalawe rahvuspark on tuntud eelkõige elevantide poolest, kuid siin näeb ka teisi loomi (meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid jt). Rahvusparki sõidame minibussiga, seal kohapeal aga 6-8 kohaliste lahtiste džiipidega. Lisaks läheme ka vaatama elevandibeebide toitmist.
Päev tuleb pikk, kuid elamusterohke.
 
 
Reede, 22.november 2019 – rice&curry kokanduskursus
 
Pealelõunal pakume soovijatele võimalust saada uue kogemuse võrra rikkamaks omandades kohalike perenaiste käest rice&curry valmistamise saladusi. Korraga saab kokata kuus inimest, seega palume oma soovist varakult ette teatada.
 
 
Laupäev, 23.november 2019 – ekskursioon rannikul: teeistandus, kilpkonnakasvandus, tsunamimuuseum ja Galle kindlus
 
Täna peale hommikusööki teeme väljasõidu mööda rannikut Hikkaduwasse ja Gallesse. Me külastame teeistandust ja uurime lähemalt, kuidas kasvavad teetaimed ning milline näeb välja tee valmistamise protsess. Lisaks tutvume erinevate eksootiliste taimedega ja näeme, kuidas kogutakse kautšukit, milline näeb välja ananassitaim jpm.
Järgmisena külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse. Näeme mõnepäevaseid kilpkonnabeebisid ja mitme-aastaseid kilpkonni, kes vajavad ajutist hoolt ja abi.
 
Lisaks teeme peatuse tsunami fotomuuseumis ja saame ülevaate loodusõnnetusest, mis tabas saart 2004.aastal.
 
Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal.
 
Pühapäev, 24.november 2019 - Mirissa – Yala rahvuspark
 
Enne looduspuhkuse lõppu tuleb kindlasti ära käia loomavaatlussafaril Yalas. Teekond Mirissast Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatused saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures ning soovi korral uudistame ka üht budistlikku templit.
 
Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas ja peale lõunasööki läheme džiipidega loomavaatlussafarile Yala rahvusparki.
 
Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.
 
Džiibisafari Yala rahvuspargis kestab kuni päikeseloojanguni, peale seda sõidate tagasi Mirissasse.
 
Esmaspäev, 25.november 2019 – kodutee
 
Ja ongi jõudnud kätte puhkuse viimane päev. Privaattransfeer viib teid Colombo rahvusvahelisse lennujaama, kus saab alguse kodutee.