Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Liitu listiga

SÜGISENE koolivaheaeg Balil koos loodusprogrammiga

13.10-24.10.2020


Reisi pikkus 12 päeva
Reisi hind koos lendudega al 1290 € (sõltuvalt valitud majutusest)
Reisi iseloom: perereis, rannapuhkus koos loodusprogrammiga
8 vaba kohtaTule koolivaheajareisile Bali paradiisisaarele. Siin ootavad ees ilusad rannad, haljendavad riisiterrassid, kultuur ja seikluslik loodusprogramm, mis on mõeldud kogu perele. Me tutvume kohaliku eluga, uurime Bali elusloodust, naudime veerõõme nii rannaliival kui kummipaadiga kärestikes, matkame vulkaani otsa ja tuletame meelde vulkaanide olemust.

See reis on mõeldud loodust ja seiklust armastavatele inimestele.
Teisipäev, 13.oktoober 2020: rahvusvahelised lennud


Kolmapäev, 14.oktoober 2020 - saabumine Balile

Meie lend maandub Denpasari rahvusvahelises lennujaamas kell 19.30. Lennujaamast sõidame rannikulinna Sanur, mis on pikkade liivarandadega rannapuhkuse piirkond. Ümbruskonnas on olemas kõik võimalused meeldiva puhkuse nautimiseks – rannakohvikud, massaaživõimalused, ostlemiskohad …


Neljapäev, 15.oktoober 2020 - esmane tutvus ümbruskonnaga, Ulawatu päikeseloojangu tuur

Peale hommikusööki teeme jalutuskäigu ümbruskonnas ja tutvume kohapealse eluga. Soovi korral jõuate veidi ka rannamõnusid nautida enne kui läheme väljasõidule saare lõunarannikule, kus saame ehedaid kultuurielamusi, naudime kauneid loodusvaateid ja ujume „Söö, palveta, armasta“ filmi võttepaigas.

Esimese peatuse teeme kohviistanduses, kus meile tutvustatakse erinevaid bali kohvisorte ning kohvi kasvatamise ja valmistamise protsessi. Seejärel sõidame Padan-Padang randa, kus on filmitud „Söö, palveta, armasta“ stseenid peaosas Julia Robertsiga ja kus ka meil jääb aega ujumiseks või päikesevannide võtmiseks.

Seejärel külastame müstilist Ulawatu kaljutemplit, mis on rajatud selleks, et kaitsta saart pahade deemonite eest. Tempel asub 70 m kõrgusel kaljunukil ja sealt avanevad imelised vaated India ookeanile. Päikeseloojangu ajal läheme vaatama bali tuletantsu. Õhtu lõpetame Jimbaran'i lahe ääres, kus varasemalt asus unine kaluriküla ja kus täna asuvad mereannirestoranid, kus nautida romantilist õhtusööki valgel liivarannal.


Reede, 16.oktoober 2020 - Aasia suurima veepargi külastus

Täna veedame lõbusa päeva Waterbom Bali veepargis, mida loetakse Aasia parimaks veepargiks. Liumäed ja muud atraktsioonid asuvad lopsakas troolilises aias, kus võib märkamatult veeta terve päeva ilma et igav hakkaks - adranliinisõltlased saavad end proovile panna Aasia kõige järsemast veetorust Climax alla sõites või proovida hoopiski paarislaskumist Twin Racer's, surfikunnid leiavad lõbusat tegemist Flow Rider surfisimulaatoril, samas saab ka rahulikult kummirõngaga tehisjõel liuleda – tegevust leiavad kõik, nii noored kui hingelt noored.


Laupäev, 17.oktoober 2020 - vaba päev või matk vulkaanile

Tänast väljasõitu soovitame eelkõige neile, kellele meeldib matkata ja looduses liikuda ning kes on kordki elus unistanud vulkaanikraatri serval seismisest.

Me sõidame hotellist välja varahommikul, et jõuda Baturi vulkaani juurde ajal kui pole veel liiga palav. Matk mööda vulkaanilist mägiteed kraatri juurde kestab u 2-2,5 tundi, tee on kaetud vulkaanilise tuha ja kividega, mis on siia sattunud mitmete vulkaanipursete tagajärjel. Matk kulgeb ülesmäge, kuid me teeme piisavalt puhkepause. Üles jõudes oleme vulkaanikraatri serval (1717 m merepinnast), kus avaneb imeline vaade ümbruskonnale. Naudime vaadet, teeme pilte, uudistame vulkaani ja võimalusel heidame pilgu ka kraatrisse.

Peale mäest allatulekut lõõgastume vulkaani jalamil asuvates kuumaveeallikates ja naudime ilusat vaadet.


Pühapäev, 18.oktoober 2020 - Tirta Gangga veelossid, Tenganan küla ja Virgin Beach

Täna sõidame saare idarannikule, kus külastame Tirta Gangga veelosse, tutvume Bali külaeluga täna ja minevikus ning ujume kaunil rannal.

Tirta Gangga oli varasemalt kuninglik palee kuuludes Karangasemi kuninglikule perele. Siin ootab meid täiesti eriline õhkkond – lummavad vaated, purskkaevud, tiigid, basseinid, neis ujuvad kalad … Kaasa on võimalik osta ka kalatoitu ja siis jälgida, kuidas kalad aplalt seda sööma tulevad, omavahel toidu pärast kaklevad ja siis eemale ujuvad.

Lõunapausi teeme kohalikku kööki pakkuvas restoranis ning ujumispausi teeme kaunil Neitsirannal.

Lisaks külastame Tenganani küla, mis on üks vanimaid külasid Balil ja kus me saame tutvuda eheda Bali külaeluga. Selles külas kehtivad omad reeglid ja traditsioonid, mis on unikaalsed ja vaid sellele külale omased, kuid annavad hea ülevaate nii sajanditevanusest kui ka tänapäevasest külaelust.


Esmaspäev, 19.oktoober 2020 – vaba päev, soovijatele laevareis Lääne-Penida saarele koos rannatuuriga

Täna teeme soovijatega laevareisi Penida saarele, kus külastame saare lääneranniku ilusamaid randasid, ujume kaljude vahel helesinises vees, naudime kauneid vaateid ning lihtsalt oleme ja puhkame. Kokku külastame  nelja randa - Kelingking, Cristal, Billabong Angle ja Broken, üks ilusam kui teine.
Kiirkaatriga ülesõit kestab u 45 minutit, sama palju ka tagasi.


Teisipäev, 20.oktoober 2020 - vaba päev, soovijatele seikluslik rafting ja matk kanjoni juurde

Täna on soovijatel võimalik osaleda lõbusal raftinguseiklus kärestikulisel jõel. Jõematk algab instruktaažiga, seejärel saame endale päästevestid selga ja kiivrid pähe, et ohtutus oleks tagatud ning seiklus võib alata. Raftingu pikkus on u 2 tundi, mille jooksul läbime nii kärestikke kui ka rahulikumaid jõesoppe. Igas paadis on ka kohalik instruktor, kes juhendab ja aitab.

Peale raftinguseiklust ootab meid maitsev bufee-lõunasöök.

Lisaks teeme veel ühe matka Guwangi küla lähistel asuva kanjoni juurde – Hidden White Canyon. Matka pikkuseks tuleb 1,5-2 tundi. Me liigume mööda looduslikku rada ehk siis ka kive mööda, mõnes kohas tuleb ületada jõgi, kus jalad võivad märjaks saada (mugavad matkamiseks sobivad jalanõud on vajalikud).

Tänane päev on seikluslik ja adrenaliinirohke, viibime palju looduses.


Kolmapäev, 21.oktoober 2020 – vaba päev või päevatuur Ubudi – Baturi tegevvulkaan ja ujumine kuumaveeallikates, ahvimets, riisiterrassid, kiikumine ja Goa Gajahi templi külastus

Peale hommikusööki sõidame soovijatega avastama Ubudi piirkonda ja esimese peatuse teeme Bali kuulsas ahvimetsas, kus elab ligi 700 ahvi. Seejärel jätkame oma teekonda Baturi vulkaani juurde, kuhu jõuame lõunasöögi ajaks. Lõunapausi teeme bali ja indoneesia kööki pakkuvas bufees, kus igaüks saab valida just seda toitu, mis talle meeldib ja süüa nii palju kui soovib. Restoranist avaneb kaunis vaade vulkaanile. Külastame ka kuumaveeallikad, mis asuvad Baturi vulkaani jalamil. Kümbleme kuumaveeallikates ja naudime ilusat vaadet. Kohapeal on olemas lukustavad kapid, kuhu saame oma asjad jätta, samuti antakse meile kohapealt rätikud kuivatamiseks.

Tagasiteel teeme peatuse riisiterrasside juures, kus me teeme lühikese matka riisipõldude vahel ja tutvume riisi kasvatamisega. Seejärel sõidame Goa Gajahi templisse ehk Elevandi koopasse, mis on selle piirkonna vanim tempel.


Neljapäev, 22.oktoober 2020 - ahvatlevad Bali joad ja puutumatu loodus

Peale hommikusööki alustame oma päevatuuriga, mis viib meid Bali kauni looduse keskele.

Esmalt teeme peatuse kohviistanduses, kus tutvume kohvitaimede kasvatamise ja kohvi valmistamise protsessiga. Kuigi reisi alguses me juba ühte kohviistandust külastasime, siis täna käime ka teises, et oleks võrdlusmoment ja põhjus tassikene head kohvi nautida enne kui jõuame loodusesse.

Esimesena külastame Tegenungani juga, mis saab oma vee mägedest. Soovijad saavad end värskendada joa looduslikus basseinis. Seejärel teeme lõunapausi bali kööki pakkuvas restoranis, kust avaneb ilus vaade riisiterrassile.

Peale lõunat teeme kergemat sorti matka läbi metsiku looduse, et jõuda Tibumana joa juurde, mis on parim koht tänaseks ujumiseks. Vesi tuleb mägedest ja joabasseini vesi on kutsuvalt helesinine. Seejärel sõidame veidi alla tunni läbi kauni maastiku, kuni jõuame järgmise joa juurde. See on neist kolmest joast kõige erilisem, kuna asub koopas!


Reede, 23.märts 2020 – vaba päev või Bali Safari & Marine Park, kodutee

Täna on soovijatel võimalik külastada Bali Safari & Marine Park nimelist teemaparki. Siin saab näha erinevaid loomaliike, kes elavad nii Indoneesias, Indias kui Aafrikas (kokku on pargis üle 60 eri liigi). Siin saab näha nii sebrasid, Aafika jõehobusid, lõvisid, kaameleid, Himaalaja karusid ja ka India valget tiigrit …
Kuid arvestama peab sellega, et see on siiski nn loomaaed, mitte vaba loodus.
Ja kui loomad on vaadatud, siis saab lustida veepargis.

Õhtul sõidame lennujaama, kust saab aluse kodutee.Reisi hind koos lennupiletitega al 1290 € sõltuvalt valitud majutusest, lastele koos kahe täiskasvanuga hinnasoodustus

Lisainfo ja registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee