Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Liitu listiga

Seikluslik loodusprogramm Balil

01.11-12.11.2019


Reisi pikkus 12 päeva
Reisi iseloom: aktiivne puhkus, looduse- ja matkareis

Põhiprogrammi hind 560 €, põhiprogramm koos lisaprogrammiga 700 €
*reisi hinnas ei sisaldu lennupilet (arvestusllikult 690 €)
**Ooteleht!


Balil ootavad ees ilusad rannad, haljendavad riisiterrassid, kultuur ja seikluslik loodusprogramm, mis pakub nii uusi elamusi, avastusi kui ka hingematvaid vaateid. Me tutvume kohaliku eluga, uurime Bali elusloodust, naudime veerõõme nii rannaliival kui kummipaadiga kärestikes, matkame vulkaani otsa uut päeva tervitama ja naudime kohalikku tantsuetendust.
 
See reis on mõeldud loodust ja seiklust armastavale inimesele, kuid samas tutvume ka põhiliste vaatamisväärustega. Kuid jah, arvestama peab sellega, et see reis ei vii meid templist templisse … kuigi Bali on nende poolest vägagi rikas.
 
 
Reede, 01.november 2019: rahvusvahelised lennud
 
 
Laupäev, 02.november 2019 - saabumine Balile
 
Peale piiriületusformaalsuste läbimist sõidame Nusa Dua rannikul asuvasse 4* hotelli.
 
Nusa Dua on rahulik piirkond, kus asuvad suuremad resort-tüüpi 4* ja 5* hotellid. Valisime selle piirkonna puhkuse alguseks, et saaksite siin pikast lennust ja argipäevapingetest välja puhata, võtta päikest, ujuda ja lasta endale massaaži teha ning panna vaim valmis paaripäevaseks seikluseks saare kesk- ja põhjaosas koos matkaga vulkaani otsa.
 

 
Pühapäev, 03.november 2019  - esmane tutvus ümbruskonnaga, Ulawatu päikeseloojangu tuur
 
Vaba hommik päikese ja veemõnude nautmiseks. Pealelõunal läheme väljasõidule saare lõunarannikule, kus saame ehedaid kultuurielamusi, naudime kauneid loodusvaateid ja ujume „Söö, palveta, armasta“ filmi võttepaigas.
 
Esimese peatuse teeme kohviistanduses, kus meile tutvustatakse erinevaid bali kohvisorte ning kohvi kasvatamise ja valmistamise protsessi.

Seejärel sõidame Padang-Padang randa, kus on filmitud „Söö, palveta, armasta“ stseenid peaosas Julia Robertsiga ja kus ka meil jääb aega ujumiseks või päikesevannide võtmiseks.

 
Seejärel külastame müstilist Ulawatu kaljutemplit, mis on rajatud selleks, et kaitsta saart pahade deemonite eest. Tempel asub 70 m kõrgusel kaljunukil ja sealt avanevad imelised vaated India ookeanile. Õhtu lõpetame Jimbaran'i lahe ääres, kus varasemalt asus unine kaluriküla ja kus täna asuvad mereannirestoranid, et nautida romantilist õhtusööki valgel liivarannal.
 
 
Esmaspäev, 04.november 2019  - vaba päev
 
Vaba päev rannapuhkuse nautmiseks ja spa-hoolitsuste võtmiseks.
 
 
Teisipäev-neljapäev, 05-07.november 2019  - vabad päevad või kolmepäevane väljasõit saare põhjarannikule koos matkaga Ijeni vulkaani tippu Jaava naabersaarel
 
Vabad päevad rannapuhkuse nautmiseks või ümbruskonna omal käel avastamiseks.
 
Soovijad saavad osaleda kolmepäevasel väljasõidul, kus kõrgetkeks kujuneb päikesetõusu vaatamine Jaava saarel asuva vulkaani tipus, kuid lisaks sellele matkame Tegenungani joa juurde, imetleme riisiterrasse ning Baturi vulkaani, naudiskleme Banjari kuumaveeallikates ning ujume koos delfiinidega (vt kolmepäevane väljasõiduga lisaprogramm 5-7.november).
 
Kes lisaekskursioonil ei osale, need viiakse uude rannapuhkuse piirkonda – Sanuri. Rannikulinn Sanur on pikkade liivarandadega ja elava ööeluga piirkond. Ümbruskonnas on olemas kõik võimalused meeldiva puhkuse nautimiseks – rannakohvikud, massaaživõimalused, ostlemiskohad …

 
Reede, 08.november 2019 - vaba päev, soovijatele laevareis Lääne-Penida saarele koos rannatuuriga
 
Soovijatele pakume võimalust minna laevareisile Penida saarele, kus külastame saare lääneranniku ilusamaid randasid, ujume kaljude vahel helesinises vees, naudime kauneid vaateid ning lihtsalt oleme ja puhkame. Kokku külastame  nelja randa - Kelingking, Cristal, Billabong Angle ja Broken, üks ilusam kui teine.
 
 


Laupäev, 09.november 2019 - Tirta Gangga veelossid, Tenganan küla ja Virgin Beach
 
Täna sõidame saare idarannikule, kus külastame Tirta Gangga veelosse, tutvume Bali külaeluga täna ja minevikus ning ujume kaunil rannal.
 
Tirta Gangga oli varasemalt kuninglik palee kuuludes Karangasemi kuninglikule perele. Siin ootab meid täiesti eriline õhkkond – lummavad vaated, purskkaevud, tiigid, basseinid, neis ujuvad kalad … Kaasa on võimalik osta ka kalatoitu ja siis jälgida, kuidas kalad aplalt seda sööma tulevad, omavahel toidu pärast kaklevad ja siis eemale ujuvad.
 
Lõunapausi teeme kohalikku kööki pakkuvas restoranis ning ujumispausi teeme kaunil Neitsirannal.
 
Lisaks külastame Tenganani küla, mis on üks vanimaid külasid Balil ja kus me saame tutvuda eheda Bali külaeluga. Selles külas kehtivad omad reeglid ja traditsioonid, mis on unikaalsed ja vaid sellele külale omased, kuid annavad hea ülevaate nii sajanditevanusest kui ka tänapäevasest külaelust.
 

Pühapäev, 10.november 2019 - vaba päev, soovijatele seikluslik rafting, matk kanjoni juurde ja päikeseloojang Tanah Lot templi juures
 
Täna on soovijatel võimalik osaleda lõbusal raftinguseiklus kärestikulisel jõel. Jõematk algab instruktaažiga, seejärel saame endale päästevestid selga ja kiivrid pähe, et ohtutus oleks tagatud ning seiklus võib alata. Raftingu pikkus on u 2 tundi, mille jooksul läbime nii kärestikke kui ka rahulikumaid jõesoppe. Igas paadis on ka kohalik instruktor, kes juhendab ja aitab.
 
Peale raftinguseiklust ootab meid maitsev bufee-lõunasöök.
 
Lisaks teeme veel ühe matka Guwangi küla lähistel asuva kanjoni juurde – Hidden White Canyon. Matka pikkuseks tuleb 1,5-2 tundi. Me liigume mööda looduslikku rada ehk siis ka kive mööda, mõnes kohas tuleb ületada jõgi, kus jalad võivad märjaks saada (mugavad matkamiseks sobivad jalanõud on vajalikud).
 
Pealelõunal sõidame kuulsa Tanah Lot' templi juurde, mis asub saare lõunarannikul. Tanah Lot – maa tempel meres. See on rajatud 16.sajandil ja on üks olulisemaid templeid Balil. Külastame templit ja naudime võrratut päikeseloojangut.
 
Tänane päev on seikluslik ja adrenaliinirohke, viibime palju looduses, kuid saame ka kultuurielamuse võrra rikkamaks.
 

Esmaspäev, 11.november 2019 - vaba päev, kodutee
 
Vaba päev viimaste sisseostude tegemiseks, rannamõnude nautmiseks või niisama puhkamiseks.
 
Hilisel pärastlõunal sõidame lennujaama. Algab kodutee.
 
_______________________________________________________________
 

Kolmepäevane väljasõiduga lisaprogramm 05-07.november 2019:

  • matk Ijeni vulkaani tippu koos päikesetõusu vaatamisega (Jaava saar)
  • Bali traditsiooniline tantsuetendus
  • riisiterrassid
  • kohviistandus
  • Tegenungani juga
  • vaade Baturi tegevvulkaanile
  • delfiinivaatlusretk merel
  • Banjari kuumaveeallikad ja kaunid mägijärved
 
Eelregistreerimine vajalik
Lisaprogramm toimub kui on vähemalt 6 huvilist, maksimum 14
Põhiprogrammi ja lisaprogrammi hind kokku 700 € 
Teisipäev, 05.november 2019  - Bali traditsiooniline tantsuetendus, riisiterrassid, kohviistandus ja Tegenungani juga, vaade Baturi tegevvulkaanile
 
Väljasõit hotellist. Esmalt külastame Batubulani küla ja vaatame Barong ja Kris tantsuetendust, mis on üks Bali traditsioonilistest etenduskunstidest. Barong on Bali mütoloogia vaimude kuningas. Tants näitab igavest lahingut hea ja kurja vahel. Peale tantsuetenduse vaatamist on õige hetk minna loodusesse ja külastada Tegenungani juga, mis saab oma vee mägedest. Soovijad saavad end värskendada joa looduslikus basseinis.
 
Külastame ka Ubudi põhjaosas asuvaid maailmakuulsaid riisiterrasse, kuid lisaks riisile kasvatatakse siin ka kohvi, teed ja erinevaid vürtse. Meil jääb siin aega nautida tassikene kohvi või teed ning soovijad saavad kiikuda riisiterrasside kohal.  
 
Lõunapausi teeme bali kööki pakkuvas restoranis. Te saate siit tellida nii Betutu't kui bali aurutatud kana või hoopiski krõbeparti …
 
Kui kõigil on kõhud head-paremat täis, siis jätkame oma teekonda ning külastame Gunung Kawi templit (11.saj). See on üks vanimatest templitest Balil ja kantud ka UNESCO pärandi hulka. Enne ööbimiskohta sõitmist teeme peatuse Kintamani vaateplatvormil, kust avaneb kaunis vaade Baturi tegevuvulkaanile ja Baturi järvele, mis asub all orus.
 
Ööbime Lovinas.

 
Kolmapäev, 06.november 2019 – delfiinivaatlusretk merel, Banjari kuumaveeallikad ja sõit Jaava saarele
 
Hommikul vara on võimalik minna delfiinivaatlusretkele. Merele sõidetakse traditsioonilise alusega, paadis on ka snorgeldamisvarutus neile, kes soovivad koos delfiinidega ujuda.
 
Hommikusöögiks sõidame tagasi hotelli. Võtame kaasa kõik oma asjad, sest siia me tagasi ei tule. Järgmisena külastame Banjari kuumaveeallikaid, mis asuvad väga huvitavas kohas kohaliku küla juures mäeküljel. Ärge unustage ujumisriideid selga panna, me saame siin vette ka! Lõunasöök Pemuterani külas.
 
Seejärel sõidame katamaraaniga Jaava saarele, kus meid ootavad ees uued seiklused.
 
Jõuame oma hotelli, et puhata ja panna end valmis varahommikuseks matkaks.
 
 
Neljapäev, 07.november 2019 – päikesetõus Ijeni vulkaanil,  Buyani ja Tamblingani kaksikjärved, naasemine rannapuhkuse piirkonda
 
Lahkume hotellist kell 3 öösel ja sõidame 4*4 džiipidega Ijen vulkaani jalamile, kust alustame u 2,5 tunnist matka. Eesmärgiks on jõuda vulkaani tippu päikesetõusu ajaks. Imetleme päikesetõusu, sööme kerget hommikusööki, teeme pilte ja oleme endi üle uhked … tegime ära!
 
Kui oleme alla tagasi jõudnud, siis sõidame oma hotelli, kus jääb aega end värskendada ja asjad pakkida, et hakata taas tagasi Balile sõitma.
 
Lõunapausi teeme Pemuterani külas asuvas mere-äärses restoranis. Tagasiteel käime vaatamas ka kauneid Buyani ja Tamblingani mägijärvesid, mis asuvad 1500 m kõrgusel merepinnast.
 
Õhtuks jõuame Sanuri, kus jätkub rannapuhkus.Lisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee