Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

loodus- ja seiklusreis filipiinidele

15.11-26.11.2019

 

Reisi pikkus 12 päeva
Reisi iseloom: loodus- ja seiklusreis, ranna- ja linnapuhkus, shopping

Kohapealse programmi hind 1050 €
*lennupilet Filipiinidele ei sisaldu hinnas


Reede, 15.november - lennud Filipiinidele

Laupäev, 16.november 2019: saabumine Filipiinidele, suurlinn Cebu
 
Saabumine Filipiinidele Cebu saarele. Transfeer südalinnas asuvasse hotelli. 

Soovijatega külastame ka Cebu toiduturgu, et proovida erinevaid kohalikke hõrgutisi. See turg on kohalike seas väga populaarne vaba aja veetmise koht, kus lauldakse karaoket ja nauditakse aega koos pere ja sõpradega. Põhiline melu käib just õhtuti. Proovime sellel reisil võimalikult pallju osa saada kohalikust elust, uurime, kuidas kohalikud oma vaba aega veedavad, millised on nende maitse-eelistused ja milline näeb välja elukorraldus.

 
Pühapäev, 17.november 2019: merereis
 
Vaba päev Cebus. Soovijatega veedame päeva merel ja külastame kahte-kolme saart, kus saab nii ujuda, snorgeldada kui päikest võtta valgetel liivarandadel. Filipiinid on ju saareriik, mis on tuntud eelkõige oma valgete liivarandade ja rohekas-sinise vee poolest ja saarelt-saarele paadituur sobib selleks imehästi.
 
Soovitame merereisi eelkõige neile, kellele meeldivad paadisõidud ja kes soovivad külastada võrratult kauneid väikesaari keset merd, snorgeldada kristallselges vees ning nautida kauneid vaateid merel.
 
Pealelõunal jõuame tagasi Cebusse, kus saame end pikast kuid toredast päevast välja puhata.
 

Esmaspäev, 18.november 2019: siselend Camiguini saarele, matk vulkaanilt vulkaanile
 
Siselend vulkaanilisele Camiguini saarele. Camiguin – tulest sündinud (the island born of fire). Sõit hotelli. 
 
Pealelõunal on soovijatel võimalik teha matk looduses, kus me matkame ühelt vulkaanilt teisele. Matk on keskmise raskusastmega ja jõukohane kõigile. Lisaks looduses liikumisele näeme palju imekauneid vaateid ning samuti kohalikku elu-olu.

Kes aga ei soovi matkata, need saavad hotellis puhata (näiteks hoovis asuvas võrkkiiges kiikuda ja imelist merevaadet imetleda), minna lähedalasuvale Valgele Rannale päikest võtma ja ujuma või lihtsalt omal käel ümbruskonda avastada.
 
 
Teisipäev-kolmapäev, 19-20.november 2019 - loodusseiklus Camiguini saarel, võimalus sukelduda, snorgeldada
 
Camiguin on võrratu loodusega vulkaaniline väike saar. Me matkame siin Hibok-Hibok tegevvulkaani jalamil, ujume Valgel rannal ja jahedas soodajärves, mille veel on tänu vulkaani vääveldioksiidil ja muudele mineraalidele eriline lõhn ja maitse, käime Katibawasani jugade ja kuumaveeallikates juures.
 
Selle väikese saare bioloogiline mitmekesisus on hämmastav –  lopsakad vihmametsad ja musta liivaga rannad, taimestik ja loomastik (siin leiab ka endeemilise papagoide liigi Loriculus camiguinensis jpm. Lühidalt kohad, mida ka meil on plaanis küllastada:

 
- White Island – valge liivaga saar (pigem liivariba) 5-10 minutilise paadisõidu kaugusel. Saarel pole muud loodust, sobib väga hästi ujumiseks ja päikese võtmiseks;
 
- Black Beaches – paljud Camiguini rannad on kaetud musta värvi liivaga, mis on omane vulkaanilisele saarele. Kui muidu teatakse ja tuntakse Filipiine silmipimestavalt valgete liivarandade järgi, siis siinsed musta liivaga rannad pakuvad hoopis teistlaadset ilu;

- põhilised vaatamisväärsused - Sunken Cemetery (täna meres asuv surnuaed), vana kiriku varemed, kus varasemalt asus linn, mis hävis vulkaanipurske tagajärjel, hispaania- ja ameerika koloniaalperioodi ehitised jm
 
- vulkaanid – saarel on kokku 7 suuremat vulkaani ja 5 väiksemat ja üks neist Hibok-Hibok on tänaseni tegevvulkaan. Siit ka saare hüüdnimi The Island Born of Fire (tulest sündinud).
 
- kaskaadidena langevad joad – saarel on mitmeid ilusaid jugasid, täpsemalt 7 suuremat juga. Külastame neist kõige kuulsamat Katibawasani, kus saab end joabasseinis ka värskendada.
 
- allikad – tänu vulkaanilisele tegevusele leidub saarel nii kuuma kui külmaveeallikaid ja soodajärvesid.
 
 
 
Kahe päevaga jõuame Camiguini saarele ringi peale teha ning samas jääb aega ka lihtsalt puhkamiseks, ujumiseks ja rannas olemiseks, soovijad jõuavad ka sukelduma.

Kuna Camiguin ei ole veel turistide hulgas nii tuntud kui Boracay või Palawan, siis siin turistide horde ei kohta, pigem näeb kohalikku elu-olu ja väga võimsaid loodusvaateid.

 
 
Neljapäev, 21.november 2019: merereis Boholi saarele
 
Peale hommikusööki sõidame sadamasse, kust läheb katamaraan Boholi saarele (sõiduaeg 4 tundi). Praamil soovitame istuda ülemisel tekil, kust avanevad kaunid vaated.
 
Sadamast sõidame Andasse, kus peatume järgmised kolm ööd. Pealelõunal jõuame oma butiik-tüüpi hotelli, mis asub kalju serval ookeani kaldal.
 
Anda on rahulik piirkond, kus näeb ehedat kohalikku elu ning kaunist loodust.

Täna õhtul läheme aga ööturule, kus saame maitsta erinevaid filipiinide tänavatoidu hõrgutisi ning nautida elavat muusikat. Tegemist on kohaliku turuga, kus turiste kohtab haruharva. Ööturu külastus on võimalik ainult sel juhul, kui ei muudeta nn turupäevasid.


 
Reede-laupäev, 22-23.november 2019: päevad eksootilisel Boholi saarel – Lomanoc'i saar, sukeldumine-snorgeldamine
 
Järgmine päev on mõeldud veerõõmude nautimiseks ehk siis snorgeldamiseks ja sukeldumiseks. Meie hotelli juurest algab kohe riff, mis loob selleks ideaalsed tingimused. Samuti on siin võimlik teha proovisukeldumist koos instruktoriga. Kes aga ei soovi sukelduda ega snorgeldada, need saavad puhata - meil on siin bassein, merevaatega mullivann ja ka oma väike rand. Samuti on võimalik lasta endale massaaĆŸi teha. 
 
Kes aga soovivad ümbrust ja kohalikku elu-olu avastada, nendega läheme Anda külakesse, kus saame tutvuda külaeluga, jalutada silmipimestavalt valge liivaga rannal, ujuda, võtta päikest.
 
Pealelõunal teeme soovijatega tutvust filipiinide köögiga ehk siis läheme valime turult välja erinevad juurviljad, puuviljad, lihad-kalad ja laseme kohalikul kokal meile näidata, mida filipiinlased nendest toorainetest valmistavad. Mida huvitavamaid tooraineid me toome, seda põnevam valmistoit meid ees ootab. Tõenäoliselt leiame siit uusi ideid, mida edaspidi oma koduköögis rakendada.
 
Teisel päeval teeme aga väljasõidu väikesele Lomanoc'i saarele, kus saame tutvuda ajalooliste pühade matmispaikadega.

Teekond saarele kulgeb läbi mangroovimetsa ja üle lahe viiakse meid kanuudega. Saarel teeme matka looduses ja uurime iidseid matmispaikasid. Kõik see kokku on tore elamus. 
Pühapäev, 24.november 2019 - sõit lennujaama – tarsierid ehk tontkandlased, šokolaadimäed, kohalik elu-olu
 
Peale hommikusööki on aeg jätta hüvasti hotellirahvaga ja võtta suund lennujaama. Lennujaam asub saare teises otsas ja selleks, et sõit ladusamalt kulgeks, teeme vahepeatused kuulsate Boholi sümboliks olevate šokolaadimägede juures ning käime vaatamas maailma väiksemaid suurte silmadega ahve – tontkandlasi, kes on vihmametsade hävitamise tõttu väljasuremisohus. 
 
Siselennuga lendame Manilasse, kus veedame viimase päeva. 
 
 
 
Esmaspäev, 25.november 2019: vaba hommik ja päev Manilas, hilisõhtune lend 
 
Ongi aeg hüvasti jätta selle kontrastiderohke ja kauni saareriigiga. Pärast hommikusööki on meil vaba aeg Manilas viimaseid sisseoste teha ja ümbruskonnaga tutvuda. Siin on tõeline ostlejate paradiis, tohutu suured kaubanduskeskused, mis kulgevad läbi mitme kvartali ja kust leiab nii brändikaupa kui soodsaid aasias valmistatud tooteid.
 
Hotellitoad tuleb vabastada kell 11.00, kuid me saame jätta reisikohvrid hotelli hoiule. Hilisel pärastlõunal lahkume Manila rahvusvahelisele lennuväljale. Algab pikk kodutee.
Kohapealse programmi hind 1050 €
*hinnas ei sisaldu rahvusvaheliste lendude pilet Filipiinidele (hind u 800 €)
*Ooteleht

Täispika reisiprogrammiga tutvumiseks ja reisi broneerimiseks võtke meiega ühendust tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee