Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

Rannapuhkus Sri Lankal koos loodusprogrammiga

10.01-23.01.2020

Reisi pikkus 14 päeva
Reisi iseloom: looduse-, kultuuri- ja seiklusreis. Sobib ka peredele

Reisi hind 1 260 €

Koos lisaprogrammidega:
1 390 € - rannapuhkus Sri Lankal koos ringreisiga


Reede, 10.jaanuar 2020 – lennud Sri Lankale

 
Laupäev, 11.jaanuar 2020 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule
 
Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.
 
Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.
 
Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi. 
 
 
Pühapäev, 12.jaanuar 2020 – tutvumine Mirissaga, surfitund soovijatele
 
Hommikul teeme väikese jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad poed (kõige lähim kiosk asub majutusest u 100 m kaugusel), söögikohad, pangaautomaadid ning rahavahetusvõimalused. Seejärel jääb vaba aeg rannarõõmude nautimiseks ja esimeste päikesekiirte püüdmiseks (ärge endale liiga tehke, päike on siin väga aktiivne).
 
Pealelõunal on võimalik panna ennast proovile surfilaual ja osaleda algajate surfitunnis. Esmalt teeme algõppe rannal liiva peal ning siis läheme juba vette koos instruktoritega.

 
Esmaspäev, 13.jaanuar 2020 – loodusmatk Sinharaja vihmametsas
 
Täna sõidame Sinharaja vihmametsa, mis on saare viimane ürgne elujõuline troopiline vihmamets.

Teekond vihmametsa kulgeb läbi kohalike külade, riisipõldude, kookospalmisalude ja kautšukiistanduste vahelt – sõit mööda mägiteid pakub imelisi loodusvaateid. 
 

Sinharajasse jõudes teeme matka läbi vihmametsa, mis tipneb ujumisega loodusliku kose basseinis. Matka jooksul tutvume erinevate taime- ja loomaliikidega, mida leidub just selles piirkonnas, keskendudes eelkõige sisalike, erinevate roomajate, ämblike leidmisele.
 
Peale matka on võimalik lõunat süüa ja siis hakkame tagasi rannikule sõitma. Võimalusel teeme peatuse kohalikul turul ja uurime, mis saadusi seal müüakse, vaatleme loodust ja inimesi.

 
Teisipäev, 14.jaanuar 2020 – snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega
 
Täna hommikul teeme soovijatega väljasõidu naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega. 
 
Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, see rand sobib ka niisama rannas olemiseks. Siin on ilus ilma laineta liivarand. Kellel enda snorgeldamisvarustust pole, need saavad laenutada varustuse kohapealt, samuti on võimalik seltskonna peale võtta snorgeldamisinstruktor, kes aitab kilpkonni leida.

 
Kolmapäev, 15.jaanuar 2020 – väljasõit rannikul: teeistandus, kilpkonnakasvandus, tsunami fotomuuseum, kuukivikaevandus ja Galle kindlus
 
Täna teeme soovijatega ekskursiooni Hikkaduwasse ja Gallesse, kus külastame teeistandust ja uurime lähemalt, millised näevad välja teetaimed ja kuidas neid kasvatatakse ning milline näeb välja tee valmistamise protsess. Selles istanduses on väga ilus aed, kus lisaks teetaimedele näeme kasvamas ka muid põnevaid taimi ja (kautšuki)puid.
 

Lisaks sellele külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse.

Lisaks teeme peatuse tsunami fotomuuseumis ja saame ülevaate loodusõnnetusest, mis tabas saart 2004.aastal. Peale seda sõidame aga kuukivikaevandusse ja tutvume tööga kaevanduses ning samuti Sri Lanka vääriskividega.
 
Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal. 
 

Neljapäev, 16.jaanuar 2020 – päev rannarõõmude nautimiseks

Täna võtame veidi vabamalt ja naudime päeva rannas.

Soovijatega jalutame salaranda, kuhu jõudmiseks tuleb läbida väike tõus  (ilusad rannikuvaated on garanteeritud) ning kus tervitab privaatne rannariba koos oma väikese restoraniga. 
 
 
Reede, 17.jaanuar 2020 – päevaekskursioon Yala rahvusparki koos loomavaatlussafariga
 
Täna on soovijatel võimalik osaleda päevaekskursioonil Mirissast Sri Lanka kaguosas asuvasse Yala rahvusparki.

Teekond Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid.

 
Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kust läheme džiipidega loomavaatlussafarile Yala rahvusparki.
 
Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.
 
 
Laupäev, 18.jaanuar 2020 – vaba päev
 
Vaba päev, mida saate sisustada oma soovide kohaselt kas rannapuhkust nautides või omal käel ringi uudistades.


Pühapäev, 19.jaanuar 2020 – delfiini- ja vaalavaatlusreis merel
 
Soovijatel on täna võimalik minna delfiini- ja vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast ja merereisi pikkuseks on 3-5 tundi sõltuvalt sellest, kui kaugel asuvad vaalad rannikust.
 
 
Esmaspäev-teisipäev, 20-21.jaanuar 2020 – vabad päevad
 
Viimased vabad päevad rannapuhkuse nautmiseks. 
 
 
Kolmapäev 22.jaanuar 2020 – vaba hommik, sõit lennujaama
 
Vaba hommik, mida saate sisustada oma soovide kohaselt. 
 

Pealelõunal viib transfeer lennujaama, kust õhtul väljub meie lend.
______________________________________________________________
 

Väljasõiduga lisaprogramm 17-22.jaanuar 2020:

Yala loomavaatlussafari, Ella mäed ja matkad mägedes ja Horton Plain'i platool, Kandy Hambatempel, kuulus Sigiriya kaljukindlus ja Dambulla koobastempel
 
Eelregistreerimine vajalik
Lisaprogramm toimub kui on vähemalt 5 huvilist, maksimum 16
 
 
Reede, 17.jaanuar 2020 – sõit Mirissast Tissamaharamasse, loomavaatlussafari Yala rahvuspargis
 
Täna alustame ringreisiga, mis viib meid nii eksootilisi Aasia loomi vaatlema kui matkama mägedesse ja Horton Plain'i platoole, lisaks külastame nii teetehast kui vürtsiaeda, tutvume Kandy Hambatempli ja Dambulla koobastemplitega, maitseme Sri Lanka köögi hõrgutisi ja tutvume kohaliku eluga.
 

Teekond Mirissast Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid.

Teeme peatused saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures ning   uudistame ka üht budistlikku templit.

 
Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kus on võimalik teha džiipidega loomavaatlussafari Yala rahvuspargis
 
Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.

 
Laupäev, 18.jaanuar 2020 – Ella mägine loodus, matkad mägedes
 
Tissamaharamast jätkame sõitu Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Imetleme koskesid ja mägede kaunist loodust. 
 
Peale lõunasööki teeme Ellas ühe kergema matka Little Adams' mäe tippu või Nine Arch silla juurde. Matk on jõukohane kõigile, tempo saab ise valida ja mingit lisavarustust, spets riietust vaja ei ole. Kes aga ei soovi matkal osaleda, need saavad oodata all või hotellis.


Pühapäev, 19.jaanuar 2020 – Ella – rongisõit mägedes – Nuwara Eliya
 
Täna hommikul teeme rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal.
 
Lõunaks jõuame Nuwara Eliyasse, mille hellitusnimeks on Väike Inglismaa (miks, seda uurime kohapeal). 
 
Pealelõunal teeme jalutuskäigu linnas, tutvume kohalikul turul müüdavate puu- ja juurviljadega ning uurime, mille jaoks üht või teist saadust kasutatakse. Käime ka inglaste poolt ehitatud postkontoris, kust soovijad saavad postkaardid teele panna. 
 
 
Esmaspäev, 20.jaanuar 2020 – vaba hommik või matk Horton Plain rahvuspargis (2100–2300 m merepinnast), teetehase külastus, kuulus Kandy Hambatempel
 
Vaba hommik või soovijatega matk Horton Plain rahvuspargis.
 
Tänast päeva alustame soovijatega vara, et jõuda platoole päikesetõusu ajal. Hommikused vaated kella 6-10 vahel on kõige ilusamad. Matk Horton Plain' platool kestab u 3-4 tundi ja kogupikkuseks tuleb 10 km. Uurime platoo floorat ja faunat, imetleme Baker'i juga ja teeme pilti „maailma lõpus”. 
 
 
Peale matka naaseme Nuwara Eliyasse, kus kohtume ülejäänud reisiseltskonnaga, et üheskoos oma seiklust jätkata. Teekond jätkub sõiduga Kandysse. Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.
 
Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid.

Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. Proovime jõuda sinna õhtuse tseremoonia ajaks.
 
 
Teisipäev, 21.jaanuar 2020 – Kandy, Dambulla koobastemplid,  Sigiriya kaljukindlus
 
Hommikul sõidame läbi Kandy, peatume vaateplatvormil ning külastame puuseppade töökoda.
 
Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. 
 
Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta. 
 

Pealelõunal on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid. Proovime jõuda tippu päikeseloojangu ajaks. 

 
Kolmapäev, 22.jaanuar 2020 – Dambulla koobastemplid, sõit lennujaama
 
Peale hommikusööki hakkame sõitma lennujaama poole. Teel teeme peatuse  Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.

Seejärel võtame suuna lennujaama, kust kohtute ülejäänud reisiseltskonnaga, et lennata üheskoos Tallinnasse.


Lisainfo ja registreerimine 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee