Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

ÜKS REIS, KAKS RIIKI - SINGAPUR JA SRI LANKA:

ringreis SRI LANKAL KOOS rannapuhkusega ja multikultuurne Singapur

01.11-15.11.2019

Reisi pikkus 15 päeva
Reisi iseloom: seikluslik looduse- ja kultuurireis koos rannapuhkuse ja linnaseiklusega


Kohapealse programmi hind 1 020-1 080 € sõltuvalt Singapuris viibimise pikkusest
*reisi hind ei sisalda lennupiletit, lennu hind u 650 €


Reede, 01.november 2019 – lennud Sri Lankale


Laupäev, 02. november 2019 – saabumine Sri Lankale, sõit Pinnawalasse

Saabumine Sri Lankale.

Piiriületusformaalsused ja sõit Pinnawalasse, kuhu jääme ööbima.


Pühapäev, 03. november 2019 – Pinnawala elevantide orbudekodu, Sigiriya, traditsiooniline lõunasöök

Hommikul saame basseinis ujuda või minna vaatama elevantide tulekut läbi küla jõe äärde ning nende ujutamist.

Peale seda võtame suuna Sri Lanka keskossa, kus asuvad saareriigi põnevaimad ajaloolised vaatamisväärsused.

Täna proovime hetkeks sulanduda kohalikku kultuuri ja saada aimu, kuidas elati ja elatakse praegugi Sri Lankal. Sõidame härjarakendi ja ilma mootorita kanuuga kuni jõuame kohaliku pere juurde, kes tutvustab meile rice&curry valmistamist.

Pealelõunal on võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.Esmaspäev, 04. november 2019 – Dambulla koobastemplid, vürtsiaed, Sri Lanka budismi keskus Kandy

Täna sõidame Sigiriyast Kandysse. Esimese peatuse teeme Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 9 m pikkune buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega.

Järgmises koopas on 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.

Tee Kandysse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast. Teeme siin peatuse ja tutvume nende aias kasvavate taimedega, saame teada, mida ja mille jaoks kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja taimedest valmistatud kosmeetilisi ja ravitoimelisi tooteid ka kaasa osta.

Õhtuks jõuame Sri Lanka budismi keskusesse – Kandysse. Siin on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Ehedama elamuse saamiseks külastame soovijatega õhtuse tseremoonia ajal kuulsat Kandy Hambatemplit - Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.


Teisipäev, 05. november 2019 – Kandy – mägine Nuwara Eliya piirkond – teeistandused – Ella

Täna hommikul vaatame veidi Kandys ringi, külastame puutöökoda ja saame teada, milliseid Sri Lankal kasvavaid puuliike nad puutöös kasutavad ning kuidas valmistatakse looduslikku värvi.

Seejärel sõidame mööda mägiteid Kandy’st Ellasse. Loodusvaated on võrratud – lopsakas loodus, mäed, kosed ... Teel teeme peatuse mägedes asuvas teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega, tee valmistamise protsessi ja erinevate teesortidega.

Nuwara Eliyas istume aga rongi peale ning teeme vaatemängulise rongisõidu mägedes. Meil on võimalik kohaliku kombe kohaselt avada aknaid, seista ukse peal ... Vaated on võrratud – võimsad mäed, orud, kohalikud külad, teeistandused ...


Kolmapäev, 06. november 2019 - Sri Lanka põlisrahva külastus

Täna teeme väljasõidu Sri Lanka põlisrahva veedade juurde, kes elasid seal juba enne singaleid ja tamileid. See külastus annab meile hea pildi saareriigi esmaste asukate elust-olust, nende traditsioonidest ja kommetest.

Tee peal teeme peatuse ka kose juures ning külastame budistlikku templit.

Õhtuks tuleme tagasi Ellasse, kus ööbime samas kohas, kus möödunud öölgi.Neljapäev, 07.november 2019 – Mirissa – Udawalawe rahvuspark ja loomavaatlussafari – Ella loodusvaated

Peale hommikusööki teeme matka Väikese Aadama mäetippu ja imetleme sealt avanevat vaadet ümbruskonnale ja kui aeg võimaldab, siis läheme vaatama ka ajaloolist Nine Arches silda. Matk on jõukohane kõigile, tempo saab ise valida ja mingit lisavarustust, spets riietust vaja ei ole.

Kes aga ei soovi matkal osaleda, need saavad oodata all või hotellis.

Seejärel hakkame sõitma rannikule, kuid poolel teel teeme veel peatuse, kus soovijad saavad teha džiibisafari Udawalawe rahvuspargis, kus meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid ja paabulindusid.

Lisaks sellele käime vaatamas elevandibeebide toitmist.
Õhtuks jõuame Mirissasse, kus algab rannapuhkus.


Reede, 08.november 2019 - tutvumine Mirissaga, surfitund soovijatele

Hommikul teeme väikese jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad poed, söögikohad, pangaautomaadid ning rahavahetusvõimalused. Seejärel jääb vaba aeg rannarõõmude nautimiseks ja esimeste päikesekiirte püüdmiseks (ärge endale liiga tehke, päike on siin väga aktiivne).

Pealelõunal on võimalik panna ennast proovile surfilaual ja osaleda algajate surfitunnis. Esmalt teeme algõppe rannal liiva peal ning siis läheme juba vette koos instruktoritega. Kes aga surfata ei soovi, need saavad lihtsalt nautida rannapuhkust või tulla koos meiega naaberkülla ja tutvuda sealse kaubandusega ja toidukohtadega.


Laupäev, 09.november 2019 - väljasõit rannikul: teeistandus, kilpkonnakasvandus, tsunami fotomuuseum, kuukivikaevandus ja Galle kindlus

Täna teeme soovijatega ekskursiooni rannikul, külastame teeistandust ja uurime lähemalt, millised näevad välja teetaimed ja kuidas neid kasvatatakse ning milline näeb välja tee valmistamise protsess.

Lisaks külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse.

Teeme ka peatuse tsunami fotomuuseumis ja saame ülevaate loodusõnnetusest, mis tabas saart 2004.aastal. Peale seda sõidame aga kuukivikaevandusse ja tutvume tööga kaevanduses ning samuti Sri Lanka vääriskividega.

Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust, mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal.


Pühapäev, 10.november 2019 – vaba päev või päevaekskursioon Yala rahvusparki koos loomavaatlussafariga

Täna on soovijatel võimalik osaleda päevaekskursioonil Mirissast Sri Lanka kaguosas asuvasse Yala rahvusparki. Teekond Mirissast Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatused saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures ning   uudistame ka üht budistlikku templit.

Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kust läheme džiipidega loomavaatlussafarile Yala rahvusparki. Loomavaatlussafari kestab u 3,5-4 tundi.

Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.


Esmaspäev, 11.november 2019 – delfiini- ja vaalavaatlusreis merel

Soovijatel on täna võimalik minna delfiini- ja vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast ja merereisi pikkuseks on 3-5 tundi sõltuvalt sellest, kui kaugel asuvad vaalad rannikust.Teisipäev, 12.november 2019 - snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega

Vaba hommik. Soovi korral on võimalik minna snorgeldama suurte merikilpkonnadega.

Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, see sobib ka niisama rannas olemiseks. Siin on ilus ilma laineta liivarand. Kellel enda snorgeldamisvarustust pole, need saavad laenutada varustuse kohapealt, samuti on võimalik seltskonna peale võtta snorgeldamisinstruktor, kes aitab kilpkonni leida.

Pealelõunal viib transfeer teid lennujaama, kust lendame otselennuga Singapuri.

 
13.november 2019 – saabumine Singapuri, jalutuskäik südalinnas, valgusšhow vaatamine
 
Saabumine Singapuri varahommikul. Vastuvõtt lennujaamas ja transfeer südalinnas asuvasse hotelli.
Peale hotelli saabumist saate süüa hommikusööki ja minna tuppa puhkama.

Lõuna paiku saame uuesti kokku ning läheme tutvuma ümbruskonnaga. Jalutame jõe kaldal, selgitame välja, kus asuvad lähimad ostukeskused ja toidupoed. Jalutame ühte Singapuri etnilistest linnaosadest ehk Hiinalinna.

Õhtul läheme vaatama kuulsat Gardens by the Bay muusika- ja valgusetendust ning kui öise lennu väsimus veel liiga ei tee, siis teeme  viimase kokteili Marina Bay katusebaaris, kus avaneb imeline vaade tuledes linnale. 
 
14.november 2019 – vaba päev või Singapuri linnatuur hop on-hop off bussiga, kodutee
 
Vaba päev, mida saate sisustada oma soovide kohaselt. Hotellitoad tuleb vabastada hommikul, kuid pagasi saab jätta hotelli hoiule.
 
Soovijatega läheme kohe hommikul linnatuurile hop on, hop off bussiga, mis annab hea ülevaate Singapuri erinevatest linnaosadest koos etniliste keskustega nagu hiinalinn, india ja araablaste linnaosa. Teeme jalutuskäigud ka hiinalinnas ning india linnaosas.
 
Pealelõunal jääb vaba aeg omal käel linnas ringi jalutamiseks, keha kinnitamiseks ja viimaste sisseostude tegemiseks.

Hilisõhtul viib transfeer lennujaama, kuid kes soovivad ka tänast õhtut Singapuris veeta, need võivad jääda veel üheks ööks ja alustada koduteed järgmisel päevalLisainfo ja registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee
Reisikorraldaja: Fix Ideed