Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

Aastavahetus Tansaanias - ehe ja eksootiline Zanzibari saar ja loomavaatlussafari Selous rahvuspargis

26.12.2019 – 08.01.2020

 
Reisi pikkus 14 päeva
Reisi hind 2860 € või 3240 € sõltuvalt safari pikkusest
 
 
Neljapäev, 26.detsember 2019 – lennud Tansaaniasse
 
Reede, 27.detsember 2019 – saabumine, ajalooline Kivilinn
 
Saabumine Tansaaniasse Zanzibari saarele. Peale piiriületusformaalsuste läbimist transfeer Stone Town's asuvasse hotelli, kus saate pikast reisist välja puhata. Stone Town ehk Kivilinn on hea koht, kus saada esmane ülevaade saare ajaloost ja põhilistest vaatamisväärsustest. Sõiduaeg tuleb u 30 minutit.
 


Hommikul saate end pikast lennust välja puhata, pealelõunal teeme jalgsi linnaekskursiooni, kus külastame House of Wonders (Imede Maja). Sealt läheme sultanipalee juurde, mis tänapäeval on kasutusel muuseumina. Edasi vaatame vana India dispanserit, Livingstone maja ja turgu (avatud 1904), kus kaubeldakse kohalike köögi- ja puuviljadega.

Edasi anglikaani kirik (1873), mis oli ehitatud vana orjaturu kõrvale, State House, möödume vanast Zanzibari muuseumist (1925), Zanzibari ülemkohus, Tip Tipu maja, esimene Briti konsulaat, Jamituri aed. Ekskursioon lõppeb vana kindlusehoone juures (1698-1701).
 
 
Laupäev, 28.detsember 2019 – Vanglasaare külastus, suured maismaakilpkonnad
 
Peale hommikusööki teeme väljasõidu Vanglasaarele, kus peale ujumise ja snorkeldamise saab näha vanu vanglavaremeid (1893) ja hiiglaslikke, üle saja aasta vanu maismaakilpkonni. Soovijad saavad kilpkonni käest toita.
 

Pühapäev, 29.detsember 2019 – sõit saare põhjarannikule
 
Täna sõidame saare põhjarannikule, kuhu jääme rannapuhkust nautima.

Ööbime Nungwis, mis on tuntud kui Zanzibari hinnatuim rannapuhkuse piirkond, kus on silmipimestavalt valge liivaga rannad ja käib elav seltsielu.
 Esmaspäev-laupäev, 29.detsember 2019 – 4.jaanuar 2020 – rannapuhkus paradiisirandadel koos aastavahetuspidustustega
 
Vabad päevad rannapuhkuse nautimiseks. Uue saabuva aasta tervitamine rannaliival.
 
Soovi korral on võimalik osaleda lisaekskursioonidel ja -väljasõitudel.
 
Vürtsituur
 
Hea võimalus oma käega katsuda vürtse nagu nelk, kaneel, must pipar, muskaatpähkel, kurkum. Samuti saab näha ja maitsta troopilisi vilju nagu jackfruit, carambola jt. Näha saab ka muid eksootilisi taimi, teiste hulgas hennapõõsast. Lõpuks külastatakse Kidichi pärsia vannimajasid, mis ehitati Zanzibari esimese sultani Said Said bin Sultani poolt 1850 aastal ja Maruhubi palee varemeid. Maruhubi palee lasi ehitada Zanzibari kolmas sultan Said Baraghash bin Said 1880. aastal haaremiks oma 99 naisele.

Jozani mets

Jozani mets asub linnast 35 km kaugusel. See on ainus koht maailmas, kust võib leida punaseid colobuse pärdikuid. Metsas võib veel kohata ciyt` kasse, leoparde, punaseid ja halle oravaid kui nimetada neist mõningaid. Punased colobus pärdikud on väga sõbralikud ja kergesti kohatavad, teisi on juba veidi keerumisem avastada. 
 

Ujumine koos delfiinidega

See reis viib Zanzibari lõunarannikule. Kizimkazist võetakse paat, mis viib otsima delfiine. On 80% tõenäosus, et te delfiine ka näete ja hea õnne korral nende keskel ka ujuda saate. 
 
Lisaks soovitame käia sukeldumas, snorgeldamas, võtta ette päikeseloojangukruiis merel või minna päevasele saarelt-saarele tripile.

 
Pühapäev, 5.jaanuar 2020 – siselend Selous rahvusparki, loomavaatlussafari
 
Varajane hommikusöök hotellis. Transfeer hotellist lennujaama, siselend Selous’ rahvusparki. 
 
Kohtumine lennujaamas safari giidiga. Täispikk päev kesk ehedat loodust. 
 
 
Ööbime ehtsas safari camp's, mis asub Manze järve kaldal, õhtu- ja hommikusöök serveeritakse vabas õhus vaatega rahvusparki. 
 
Siin on võimalik valida kolme safari vahel – džiibi-, paadi-, jalgsisafari. Päevas on võimalik teha kaks safarit – hommikupoolikul üks, siis tavaliselt tullakse kämpingusse tagasi ja õhtupoolikul teine – näiteks hommikul džiibi- ja pealelõunal paadisafari, kuid saab valida ka täispika päeva džiibisafarina, kus väljasõit on hommikul ja camp'i tagasi tulete alles pealelõunal.
 


Paadisafari – kuuekohalises paadis sõidetakse mööda järve, kus on hulgaliselt alligaatoreid ja jõehobusid (ujumine pole soovituslik ning ka paati ei tasu ümber ajada), kaldal kaelkirjakud ja impalad. Samuti võib jõesafari jooksul näha ka elevante, lõvisid ja teisi loomi, kes tulevad palava päikese eest jõe äärde kosutust otsima. 
 

Džiibisafari – sõidetakse lahtiste külgedega maasturites, läbitavad vahemaad on lühikesed ja safari ekskursioon võtab keskmiselt aega pool päeva.
 

Jalgsisafari – võimaldab minna sinna, kuhu auto ega paadiga ei saa. Kaasa tuleb relvastatud giid. Jalgsisafari jooksul näete suure tõenäosusega kaelkirjakuid, lõvisid ning mitmeid linde. 
 

Esmaspäev, 6.jaanuar 2020 – täispikk päev Selous’ safaris
 
Täna veedame terve päeva Aafrika loodust ja loomariiki avastades.

Teeme põhjaliku džiibisafari, kus loodame näha nii elevante, kaelkirjakuid, lõvisid, sebrasid, pühvleid kui muid eksootilisi Aafrika loomi ja linde.


 


Teisipäev, 7.jaanuar 2020 –  hommik Selousis, siselend Dar Es Salaami
 
Hommikul teeme veel ühe safari ja lõunase lennukiga lendame Dar Es Salaami, kust varajastel hommikutundidel väljub meie lend.

Meil on võimalik väljalennuni puhata lennujaamahotellis.
 Kolmapäev, 8.jaanuar 2020 –  kodutee ja saabumine Tallinnasse
 

Lisainfo ja broneerimine fixideed@fixideed.ee, 64 60 700, 51 66 875