Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

Aastavahetusreis eksootilisele zanzibari paradiisisaarele

26.12.2019 – 08.01.2020


Reisi pikkus 14 päeva
Reisi hind al 1990 € sõltuvalt valitud majutusestNeljapäev, 26.detsember 2019 – lennud Tansaaniasse

Reede, 27.detsember 2019 – saabumine, ajalooline Kivilinn


Saabumine Tansaaniasse. Peale piiriületusformaalsuste läbimist sõidame oma hotelli, kus saame pikast reisist mõned tunnid puhata. Pealelõunal teeme jalgsi linnaekskursiooni, kus külastame House of Wonders (Imede Maja). Sealt läheme sultanipalee juurde, mis tänapäeval on kasutusel muuseumina. Edasi vaatame vana India dispanserit, Livingstone maja ja turgu (avatud 1904), kus kaubeldakse kohalike köögi- ja puuviljadega.

Edasi anglikaani kirik (1873), mis oli ehitatud vana orjaturu kõrvale, State House, möödume vanast Zanzibari muuseumist (1925), Zanzibari ülemkohus, Tip Tipu maja, esimene Briti konsulaat, Jamituri aed. Ekskursioon lõppeb vana kindlusehoone juures (1698-1701).


Laupäev, 28.detsember 2019 – Vanglasaare külastus, suured maismaakilpkonnad

Peale hommikusööki teeme väljasõidu Vanglasaarele, kus peale ujumise ja snorkeldamise saab näha vanu vanglavaremeid (1893) ja hiiglaslikke, üle saja aasta vanu maismaakilpkonni. Soovijad saavad kilpkonni käest toita.

 

Pühapäev, 29.detsember 2019 – sõit saare põhjarannikule

Täna sõidame saare põhjarannikule, kuhu jääme rannapuhkust nautima.

Ööbime Nungwis, mis on tuntud kui Zanzibari hinnatuim rannapuhkuse piirkond, kus on silmipimestavalt valge liivaga rannad ja käib elav seltsielu.
Esmaspäev-esmaspäev, 29.detsember 2019 – 6.jaanuar 2020 – rannapuhkus paradiisirandadel koos aastavahetuspidustustega

Vabad päevad rannapuhkuse nautimiseks. Uue saabuva aasta tervitamine rannaliival.

Soovi korral on võimalik osaleda lisaekskursioonidel ja -väljasõitudel.

Vürtsituur

Hea võimalus oma käega katsuda vürtse nagu nelk, kaneel, must pipar, muskaatpähkel, kurkum. Samuti saab näha ja maitsta troopilisi vilju nagu jackfruit, carambola jt. Näha saab ka muid eksootilisi taimi, teiste hulgas hennapõõsast. Lõpuks külastatakse Kidichi pärsia vannimajasid, mis ehitati Zanzibari esimese sultani Said Said bin Sultani poolt 1850 aastal ja Maruhubi palee varemeid. Maruhubi palee lasi ehitada Zanzibari kolmas sultan Said Baraghash bin Said 1880. aastal haaremiks oma 99 naisele. 

Jozani mets

Jozani mets asub linnast 35 km kaugusel. See on ainus koht maailmas, kust võib leida punaseid colobuse pärdikuid. Metsas võib veel kohata ciyt` kasse, leoparde, punaseid ja halle oravaid kui nimetada neist mõningaid. Punased colobus pärdikud on väga sõbralikud ja kergesti kohatavad, teisi on juba veidi keerulisem avastada. Ujumine koos delfiinidega

See reis viib Zanzibari lõunarannikule. Kizimkazist võetakse paat, mis viib otsima delfiine. On 80% tõenäosus, et te delfiine ka näete ja hea õnne korral nende keskel ka ujuda saate. 

Lisaks soovitame käia sukeldumas, snorgeldamas, võtta ette päikeseloojangukruiis merel või minna päevasele saarelt-saarele tripile.


Teisipäev, 7.jaanuar 2020 –  hommik rannas, siselend Dar Es Salaami

Hommikul jääb veel vaba aega rannamõnude nautimiseks, keskpäeval tuleb transfeer järgi, et viia teid lennujaama, kust läheb siselend Dar Es Salaami.

Kuna rahvusvaheliste lendudeni on veel aega, siis sellel ajal on võimalik puhata lennujaamahotellis.


Kolmapäev, 8.jaanuar 2020 –  koduteeReisi hind al 1990 € sõltuvalt valitud majutusest

Lisainfo ja broneerimine fixideed@fixideed.ee, 64 60 700, 51 66 875