Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

Ringreis Sri Lankal koos rannapuhkusega lõunarannikul

02.12-14.12.2019


Reisi pikkus 12 päeva
Reisi hind koos lennupiletitega 1 290 €
Reisi iseloom: ringreis ja rannapuhkus, sobib igas vanuses reisijatele

Reisile on saadaval ka üksik naiskoht. Kui sul pole reisikaaslast ja sa ei soovi ühese majutuse eest lisatasu maksta, siis on võimalik jagada tuba teise naisterahvaga.


Esmaspäev, 02.detsember 2019 – lennud Sri Lankale


Teisipäev, 03.detsember 2018 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale kell 15.25. Privaattransfeer saare lõunarannikule, kus teeme esmase tutvuse ümbruskonnaga.


Kolmapäev-esmaspäev, 04-09.detsember 2019 – rannapuhkus Mirissas

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi.

Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast.

Kui on aga soovi tutvuda naaberlinnade Unawatuna ja Hikkaduwaga, siis ka sinna pole pikk tee ning minnes tuk-tukiga või bussiga tuleb ka hind odav. Soovitame külastada Matarat ja tutvuda selle kauni vanalinnaga.

Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.Teisipäev 10.detsember 2019 – Udawalawe rahvuspark ja džiipidega loomavaatlussafari – Ella loodusvaated


Peale hommikusööki on aeg pakkida oma kohvrid ja suunduda ringreisile. Soovijatega teeme Udawalawe rahvuspargis džiibisafari, kus meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid ja paabulindusid.

Lisaks sellele käime vaatamas elevandibeebide toitmist.


Udawalawest jätkame sõitu Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel merepinnast. Ella on kuulus oma võrratult kauni mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Teeme peatused koskede juures, matkame Little Adams Peak’le ja imetleme sealt avanevat vaadet ümbruskonnale ja kui aeg võimaldab, siis läheme vaatama ka ajaloolist Nine Arches silda. Matk on jõukohane kõigile, tempo saab ise valida ja mingit lisavarustust, spets riietust vaja ei ole. Kes aga ei soovi matkal osaleda, need saavad oodata all või hotellis.


Kolmapäev 11.detsember 2019 – Ella - mägine Nuwara Eliya piirkond - teeistandused - Kandy

Täna sõidame Ellast Kandysse. Teekond pakub võrratuid loodusvaateid - lopsakas loodus, mäed, kosed ... Teeme ka rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal.

Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.


Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. Proovime jõuda sinna õhtuse tseremoonia ajaks.

 

Neljapäev 12.detsember 2019 – Kandy, vürtsiaed, Sigiriya kaljukindlus

Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta.


Lisaks on meil võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.

Kui kellelgi pole soovi või füüsiliselt võimalik kalju otsa ronida, siis need viime hotelli puhkama.


Reede 13.detsember 2019 – Dambulla koobastemplid, sõit lennujaama

Hommikul külastame Dambulla koobastempleid, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.
Seejärel võtame suuna lennujaama, kust õhtul väljub meie lend.Reisi hind 1 290 €
*hind kehtib reisija kohta majutusega kahetoalises toas
**reisi hind sisaldab ka lennupileteidBroneerimine ja lisainfo fixideed@fixideed.ee, 64 60 700, 51 66 875