Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

LOODUSE- JA MATKAREIS SRI LANKALE

15.11-30.11.2019


Reisi pikkus 15 päeva
Reisi iseloom: aktiivne puhkus, looduse- ja matkareis

Kohapealse programmi hind 740 €
*reisi hinnas ei sisaldu lennupiletReede, 15.november 2019 – lennud Sri Lankale
 
Laupäev, 16.november 2019 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule
 
Saabumine Sri Lankale, privaattransfeer saare lõunarannikule, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel.
 
Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.
 

Pühapäev, 17.november 2019 – hommik salarannas, pealelõunal sõidame naaberkülla surfama
 
Täna läheme avastama Mirissa salaranda, mis on ilus rahulik lahesopp liiva-kivikliburanna ja oma restoraniga. Salarand sobib ka neile, kes ei armasta laineid ja kes soovivad snorgeldada. Salaranda viib veidi pikem tee (u 20 min jalutamist) ja vahepeal on korralik tõus, kuid preemiaks väikesele füüsilisele pingutusele on ilusad vaated ülalt ning privaatne rand. 
Loodushuvilised võivad siin kivide vahel näha krabisid, merisiilikuid ja väikeseid kalakesi, vahel tulevad siia puude otsa hullama ka ahvid.
 
Pealelõunal paneme end proovile surfilaual. Sobib päris algajatele ja ka neile, kellel on esmane kogemus olemas, kuid kes soovivad oma surfioskuseid veel lihvida enne suurtesse lainetesse minekut. 
Keda aga surfamine ei huvita, need võivad Weligamas näiteks tänavakaubandusega tutvuda või mererannas jalutada..
 

Esmaspäev, 18.november 2019 – vaba päev või lisaekskursioon vihmametsades
 
Vaba päev rannarõõmude nautimiseks.

Soovijatele pakume lisaekskursiooni Sinharaja vihmametsa, mis on saare viimane ürgne elujõuline troopiline vihmamets. Sinharajasse jõudes teeme matka läbi vihmametsa, mis tipneb ujumisega loodusliku kose basseinis. Matka jooksul tutvume erinevate taime- ja loomaliikidega, mida leidub just selles piirkonnas.

 
Teisipäev, 19.november 2019 – snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega
 
Täna läheme snorgeldama koos suurte merikilpkonnadega. Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, seal on ilus ilma laineta liivarand, kus võib ka lihtsalt olla.

Siit võime edasi sõita lähimasse keskusesse, kus asub kaunis hollandiaegne vanalinn, kus võib lõunat süüa või minna kohalikku kaubandust uudistama. 
 Kolmapäev, 20.november 2019 – vaalavaatlus
 
Täna varahommikul on soovijatel võimalik minna vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniksja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast. Merereisi jooksul sõidetakse avamerele, kus otsitakse eelkõige vaalasid, kuid on võimalik näha ka delfiine, merikilpkonnasid ja mitmeid linde. 
 
Lõuna paiku jõuame tagasi Mirissasse, soovijad jõuavad veel randa minna või siis niisama puhata.
 

Neljapäev, 21.november 2019 – loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis
 
Soovijatega teeme täna väljasõidu Udawalawe rahvusparki ja koobastempli juurde, mis on iidne budistlik tempel üleval mägedes. Üles koobastesse tõus nõuab väikest füüsilist pingutust, kuid on jõukohane kõikidele. Lisaks koobaste külastusele avaneb ülevalt imekaunis vaade üle mägise looduse.


 
Udawalawe rahvuspark on tuntud eelkõige elevantide poolest, kuid siin näeb ka teisi loomi (meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid jt). Lisaks läheme ka vaatama elevandibeebide toitmist.
Päev tuleb pikk, kuid elamusterohke. 
 
Reede, 22.november 2019 – rice&curry kokanduskursus
 
Pealelõunal pakume soovijatele võimalust saada uue kogemuse võrra rikkamaks omandades kohalike perenaiste käest rice&curry valmistamise saladusi. Korraga saab kokata kuus inimest, seega palume oma soovist varakult ette teatada. See on hea võimalus õppida midagi uut ja hiljem oma sõpru ja lähedasi uute maitsetega üllatada.

 

Laupäev, 23.november 2019 – vaba päev või väljasõit teeistandusse, kilpkonnakasvandusse ja Galle kindlust vaatama
 
Vaba päev viimaste rannarõõmude nautimiseks. Soovijatel avaneb aga võimalus osaleda päevaekskursioonil, kus teeme väljasõidu mööda rannikut Hikkaduwasse ja Gallesse. Me külastame teeistandust ja uurime lähemalt, kuidas kasvavad teetaimed ning milline näeb välja tee valmistamise protsess. Lisaks tutvume erinevate eksootiliste taimedega ja näeme, kuidas kogutakse kautšukit, milline näeb välja ananassitaim jpm.

Järgmisena külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse. Näeme mõnepäevaseid kilpkonnabeebisid ja mitme-aastaseid kilpkonni, kes vajavad ajutist hoolt ja abi.
 

Lisaks teeme peatuse tsunami fotomuuseumis ja saame ülevaate loodusõnnetusest, mis tabas saart 2004.aastal. 
 
Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal. 
 Pühapäev, 24.november 2019 - saare lõunarannik – džiipidega loomavaatlussafari Yala rahvuspargis
 
Peale hommikusööki on aeg pakkida oma kohvrid ja suunduda ringreisile. Teekond Mirissast Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatused saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures ning soovi korral uudistame ka üht budistlikku templit.
 
Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kuhu jääme ka ööbima. Peale lõunasööki läheme džiipidega loomavaatlussafarile Yala rahvusparki. Ööbime basseiniga hotellis Peacock Reach. 
 
Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.
 
Esmaspäev, 25.november 2019 – Ella mägine loodus, rongisõit mägedes, valmistumine „maailma lõpu” vallutamiseks
 
Tissamaharamast jätkame sõitu Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Imetleme koskesid ja mägede kaunist loodust. Kui aeg võimaldab, siis teeme Ellas ühe kergema matka.
 
Seejärel sõidame rongiga Ellast Nuwara Eliyasse. See rongisõit on eriline, me saame avada uksi ja aknaid, nautida imelisi vaateid mägedele, orgudele, kohalikele küladele ja teeistandustele.
 

Teisipäev, 26.november 2019 – matk Horton Plain rahvuspargis (2100–2300 m merepinnast)
 
Tänast päeva alustame vara, et jõuda mäetippu päikesetõusu ajaks. Hommikused vaated vahel on kõige ilusamad. Matk Horton Plain platool kestab u 3-4 tundi ja kogupikkuseks tuleb 10 km. Uurime platoo floorat ja faunat, imetleme Baker'i juga ja teeme pilti „maailma lõpus”.

Peale matka sõidame mööda mägiteid Hattonisse, kust on hea järgmisel varahommikul alustada Adam's mäetipu vallutamist. Sõiduaeg tuleb u 4 tundi. 
 

Kolmapäev, 27.november 2019 – matk Adam's Peak (Sri Pada) mäetippu (2243 m)
 
Täna alustame oma matka kell 2 öösel, et jõuda tippu päikesetõusuks.
 
Adam's Peak ehk Sri Pada on oluline sihtmärk ka palverändurite teel. Budistid usuvad, et üleval on Buddha jalajälg, hindud aga peavad seda Lord Shiva omaks, moslemid ja kristlased on aga veendunud, et Aadam tegi oma esimese sammu just sinna, kui lahkus Eedeni aiast ...
 
Tagasi hotelli jõuame kella 9-10 vahel, siis saame süüa hommikusööki, pesta ja pakkida asjad.
 
Täna sõidame Kandysse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. Proovime jõuda sinna õhtuse tseremoonia ajaks, nii et enne seda jääks aega ka hotellis puhata.
Ööbime Kandys.
 

Neljapäev, 28.november 2019 – Kandy, Dambulla koobastemplid, Sigiriya
 
Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta. 


Pealelõunal on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.
Ööbime Sigiriyas
 
 
Reede, 29.november 2019 – Dambulla koobastemplid, kodutee
 
Viimane hommikusöök Sri Lankal. Enne lennujaama sõitmist teeme peatuse Dambulla koobastemplites, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkune buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud. 
Seejärel võtame suuna lennujaama, kust õhtul väljub meie lend.
 

 
Kohapealse programmi hind 740 €
*hind kehtib ühele reisijale majutusega kahekohalises toas


Reisi broneerimine ja lisainfo fixideed@fixideed.ee, 64 60 700, 51 66 875