Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga
 

Sri Lanka edasijõudnutele – ringreis ida- ja põhjarannikule koos rannapuhkusega lõunarannikul


Kohapealse programmi pikkus 13 päeva
Kohapealse programmi hind 790 €
Reisi iseloom: seikluslik looduse- ja kultuuriprogramm koos rannapuhkusega

 

See reis on mõeldud neile, kes on juba Sri Lankal käinud ja külastanud Sri Lanka keskosa põhilisi vaatamisväärsusi, kuid kes soovivad näha ka riigi teist külge ehk siis elu ida- ja põhjarannikul, mida puudutas tugevalt alles kümmekond aastat tagasi lõppenud kodusõda.

Programm algab Kandyst, kus asub ka kuulus Hambatempel, seejärel sõidame sealt vürtsiaeda, kus tutvume erinevate taimeliikidega ja toodetega, mida neist on võimalik valmistada ja sealt liigume edasi Sigiriyasse, kus asub kuulus kaljukindlus ja Dambulla koobastemplid ning õpime tundma kohalikku köögikunsti ehk siis rice&curry valmistamise saladusi. Sigiriyast sõidame saare idarannikule, kus jääb aega ka esimese rannapuhkuse nautimiseks ja ümbruskonnaga tutvumiseks ning sealt siis liigume saare põhjatippu Jaffnasse, kus elavad peamiselt tamilid. Jaffnast tuleme taas alla ja külastame iidset Anuradhapurat ning teeme ka loomavaatlussafari.

Reisi lõpus jääb aega ka rannapuhkuse nautimiseks lõunarannikul.


 
Kolmapäev, 23.oktoober 2019 – lennud Sri Lankale
 
Saabumine Sri Lankale. Peale piiriületusformaalsuste läbimist viib privaattransfeer teid Kandysse, kus kohtute ülejäänud reisiseltskonnaga. 
 
Kandy on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.


 
Neljapäev, 24.oktoober 2019 – Kandy, vürtsiaed ja Sigiriya kaljukindlus
 
Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta. 
 

Pealelõunal on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid. 
 
 

Reede, 25.oktoober 2019  – Dambulla koobastemplid, külatuur koos lõunasöögiga, sõit saare idarannikule
 
Hommikul külastame Dambulla koobastempleid, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkune buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud. 
 Seejärel proovime hetkeks sulanduda kohalikku kultuuri ja saada aimu, kuidas elati ja elatakse praegugi Sri Lankal. Sõidame härjarakendi ja ilma mootorita kanuuga kuni jõuame kohaliku pere juurde, kes tutvustab meile rice&curry valmistamist (soovijad saavad ka ise näiteks kookost riivida, riisiterasid koortest välja uhmerdada jm tegevustes kaasa lüüa). Maitsev lõunasöök valmib meie endi silme all.
 
Kui meil on kõhud täis, siis hakkame sõitma saare idarannikule, kuhu jääma ööbima ja üheks päevaks rannapuhkust nautima.Laupäev, 26.oktoober 2019  – rannapuhkus Nilavelis
 
Täna võtame veidike vabamalt ja naudime rannapuhkust saare idarannikul.

Meil on ilusa hooviga hotell, millel on ka oma bassein koos päikesevõtmisalaga. Hotell ise asub mererannas.

Pealelõunal teeme soovijatega väljasõidu ja tutvume ümbruskonnaga, kes aga soovivad täiesti vabalt võtta ja puhata, need saavad jääda hotelli.

 

Pühapäev, 27.oktoober 2019 - sõit idarannikult saare põhjaossa Jaffnasse
 
Peale hommikusööki istume taas bussi, et sõita läbi sisemaa põhjarannikule. Meie teele jäävad mitmed kohad, mis meenutavad äsjast kodusõda. Mida lähemale Jaffnale jõuame, seda rohkem on on tunda, et oleme tamilite piirkonnas. Kõik erineb sellest, mida oleme varasemalt näinud ja kogenud. 
 
Piirkond ise on väga huvitav. Jaffnasse jõudmiseks peame ületama maakitsuse ja olemegi jõudnud poolsaarele, kus isegi loodus on teistsugune kui mujal Sri Lankal, lisaks palju hindu templeid, teised toidud jne. Jaffnasse jõuame pealelõunal, nii et jääb veel aega ümbruskonnaga tutvumiseks ja õhtusöögi nautimiseks. Esmaspäev, 28.oktoober 2019 – tutvumine Jaffnaga ja merereis
 
Hommikusöök hotellis. Seejärel sõidame tunnikese mööda maakitsust, et jõuda sadamasse, kust väljub väike paat saarele, kus meil on võimalik uudistada budistlikku ja hinduistlikku templit. See paadisõit on omaette elamus, kuna teeme seda kohaliku kombe kohaselt koos kohalikega.
 
Peale paadireisi tutvume iidse sadamalinna Jaffnaga, mida puudutas tugevalt ka Sri Lanka kodusõda. Sõidame mööda rannikut ka saareriigi kõige põhjapoolsema tipuni. Teisipäev, 29.oktoober 2019 – lahkumine Jaffnast, Sri Lanka esimene pealinn Anuradhapura
 
Peale hommikusööki külastame saare kõige olulisemat hindu templit ja seejärel hakkame sõitma Anuradhapurasse, mis on Sri Lanka esimene pealinn ja budismi sünnikoht Sri Lankal. 
 
Meil on võimalik tutvuda ajaloolise pealinna ja sealsete ehitistega. Saame hea ülevaate nii budismi jõudmisest Sri Lankale kui ka 2000 aasta vanusest ehituskunstist. 
 
 
 
Kolmapäev, 30.oktoober 2019 – loomavaatlussafari, ööbimine Colombos
 
Peale hommikusööki on võimalik teha džiibisafari Wilpattu rahvuspargis, kus meil on võimalus näha ka leoparde. Wilpattu on suurim rahvuspark Sri Lankal, mis sai kodusõja ajal tugevalt kannatada ja oli suletud kuni 2003-nda aastani. Viimastel aastatel on külastatate hulk oluliselt tõusnud, kuid loomavaatlejaid on siiski oluliselt vähem kui Yalas, mis on suureks boonuseks rahvuspargi külastusel.
 
Peale loomavaatlussafarit sõidame lennujaama, kus osa reisiseltskonnast lahkub ja seejärel suundume Colombosse, kuhu jääme ööbima.

 
 
Neljapäev, 31.oktoober 2019 – hommik Colombos, sõit lõunarannikule
 
Hommikul teeme tutvust suurlinn Colomboga, lõunast võtame aga suuna saare lõunarannikule, kus saab nautida igati väljateenitud rannapuhkust. 
 
Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.
 
Majutus hubases külalistemajas. Randa on külalistemajast 5-minutiline jalutuskäik. Reede-pühapäev, 1-3.november 2019 – rannapuhkus Mirissas
 
Vabad päevad rannapuhkuse nautmiseks või ümbruskonna omal käel avastamiseks.


 
Esmaspäev, 4.november 2019 – vaba hommik, algab kodutee
 
Vaba hommik viimaste rannamõnude nautmiseks. Pealelõunal tuleb transfeer järgi, et viia teid lennujaama. 
 

 
Kohapealse programmi hind 790 € majutusega kahekohalises toas


Lisainfo ja registreerimine 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee