Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

SÜGISENE KOOLIVAHEAEG SRI LANKAL KOOS LOODUSPROGRAMMIGA

15.10-26.10.2019

Reisi pikkus 12 päeva
Reisi hind 1 350€
Reisi iseloom: perereis, rannapuhkus koos loodusprogrammiga
Ooteleht!


Teisipäev, 15.oktoober 2019 – lennud Sri Lankale

 
Kolmapäev, 16.oktoober 2019 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule
 
Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusaimaks rannaks sellel kaunil saarel. 
 
Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.Neljapäev, 17.oktoober 2019 – snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega ja surfi algkoolitus
 
Hommikul teeme väikese jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad poed, söögikohad, pangaautomaadid ning rahavahetusvõimalused.

Seejärel teeme soovijatega väljasõidu naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.Pealelõunal on võimalik panna ennast proovile surfilaual ja osaleda algajate surfitunnis (sobib lastele al 9-10.eluaastast).

Esmalt teeme algõppe rannal liiva peal ning siis läheme juba vette koos instruktoritega.
  
Reede, 18.oktoober 2019 – väljasõit teeistandusse, kilpkonnakasvandusse ja Galle kindlust vaatama
 
Täna teeme ekskursiooni Hikkaduwasse ja Gallesse, kus külastame teeistandust ja uurime lähemalt, millised näevad välja teetaimed ja kuidas neid kasvatatakse ning milline näeb välja tee valmistamise protsess. 
 
Lisaks sellele külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse. 
 
Peatuse teeme ka tsunami fotomuuseumis ja saame ülevaate loodusõnnetusest, mis tabas saart 2004.aastal. Peale seda sõidame aga kuukivikaevandusse ja tutvume tööga kaevanduses ning samuti Sri Lanka vääriskividega.
 
Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal. Päevaekskursiooni kestvus 11-12 tundi koos lõunapausiga mererannas (ujumisvõimalus).

 

Laupäev, 19.oktoober 2019 – delfiini- ja vaalavaatlusretk
 
Täna alustame päeva vara ja läheme delfiini- ja vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast. Merereisi jooksul sõidetakse avamerele, kus otsitakse eelkõige vaalasid, kuid on võimalik näha ka delfiine, merikilpkonnasid ja mitmeid linde. Jätame endale õiguse muuta vaalavaatlusreisi toimumise kuupäeva, kui kohapeal selgub, et ilm on vaalavaatluseks ebasobiv vmt. 
 
Lõuna paiku jõuame tagasi Mirissasse, soovijad jõuavad veel randa minna või siis niisama puhata.

 
Esmaspäev-laupäev, 20-26.oktoober 2019 – vabad päevad
 
Vabad päevad viimaste rannarõõmude nautimiseks või ümbruskonnas ringiuudistamiseks ja viimaste sisseostude tegemiseks.

Viimasel päeval tuleb kell 21.00 hakata sõitma lennujaama, kust väljub teie lend. Toad on teie käsutuses kuni väljasõiduni, seega saate terve päeva veel rannas veeta ning õhtusööki rannaliival nautida. 


 
Pühapäev, 27.oktoober 2019 – rahvusvahelised lennud Tallinasse, saabumine samal päeval

Reisi hind 1 350 € majutusega konditsioneeriga toas

*hind kehtib reisija kohta kahekohalises toas
**alla 12-aastane laps koos kahe täiskasvanuga 1 150 €
***12-16-aastane laps koos kahe täiskasvanuga 1 240 €

__________________________________________________________________

Väljasõiduga lisaprogramm 20-22.oktoober 2019

Loodusmatk Sinharaja vihmametsas, loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargid, Ella mäed, orud, joad
Vabu kohti ei ole!


Pühapäev, 20.oktoober 2019 – loodusmatk Sinharaja vihmametsas, Udawalawe


Täna sõidame Mirissast Sinharaja vihmametsa, mis on saare viimane ürgne elujõuline troopiline vihmamets. Teekond vihmametsa kulgeb läbi kohalike külade, riisipõldude, kookospalmisalude ja kautšukiistanduse vahelt – sõit mööda mägiteid pakub imelisi loodusvaateid.

Sinharajasse jõudes teeme matka läbi vihmametsa, mis tipneb ujumisega loodusliku kose basseinis. Matka jooksul tutvume erinevate taime- ja loomaliikidega.

Peale matka on võimalik lõunat süüa ja siis hakkame sõitma Udawalawesse. Võimalusel teeme peatuse kohalikul turul ja uurime, mis saadusi seal müüakse, vaatleme loodust ja inimesi.Esmaspäev, 21.oktoober 2019 – loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis, elevandipoegade toitmine ja Ella mägine loodus

Varahommikul teeme džiipidega loomavaatlussafari, kui  loodus alles ärkab ja loomad on kõige ärksamad.  Udawalawe rahvuspark on kuulus eelkõige elevantide poolest, kuid lisaks on meil lootust näha vesipühvleid, krokodille, varaane, ahve, kitselisi, erinevaid linnuliike jm.

Peale džiibisafarit läheme vaatama elevandipoegade toitmist ja seejärel hakkame sõitma Ellasse, mis asub merepinnast 1000 m kõrgusel. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest.

Teeme peatused koskede juures, matkame Little Adams Peak’le ja imetleme sealt avanevat vaadet ümbruskonnale ja kui aeg võimaldab, siis läheme vaatama ka ajaloolist silda. Ööbime Ella mägikülas


Teisipäev, 22.oktoober 2019 – Ella – tagasisõit rannikule

Hommikul on aega nautida imelisi mägedevaateid ja siis alustate taas teekonda rannikule, kus jätkub rannapuhkus.
 
 


__________________________________________________________________

Väljasõiduga lisaprogramm 21-25.oktoober 2019 (ringreis)

Loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargid, Ella mäed, orud, joad, Nuwara Eliya, matk Horton Plaini platool, teeisstandused ja vürtsiaiad, Kandy Hambatempel, Sigiriya kaljukindlus


Reisi hind koos väljasõiduga lisaprogrammiga 1520 €
Eelregistreerimine vajalik
Lisaprogramm toimub kui on vähemalt 7 huvilist, maksimum 16
*lisaprogrammi toimumine on kindel, saadaval viimased kohad!
Väljasõidule on saadaval üksik naiskoht!


Esmaspäev, 21.oktoober 2019 – loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis, elevandipoegade toitmine ja Ella mägine loodus

Varahommikul teeme džiipidega loomavaatlussafari, kui  loodus alles ärkab ja loomad on kõige ärksamad.  Udawalawe rahvuspark on kuulus eelkõige elevantide poolest, kuid lisaks on meil lootust näha vesipühvleid, krokodille, varaane, ahve, kitselisi, erinevaid linnuliike jm.

Peale džiibisafarit läheme vaatama elevandipoegade toitmist ja seejärel hakkame sõitma Ellasse, mis asub merepinnast 1000 m kõrgusel. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest.

Teeme peatused koskede juures, matkame Little Adams Peak’le ja imetleme sealt avanevat vaadet ümbruskonnale ja kui aeg võimaldab, siis läheme vaatama ka ajaloolist Nine Arches silda. Matk on jõukohane kõigile, tempo saab ise valida ja mingit lisavarustust, spets riietust vaja ei ole.


Teisipäev, 22.oktoober 2019 – Ella – rongisõit mägedes – Nuwara Eliya

Täna hommikul teeme rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal.

Lõunaks jõuame Nuwara Eliyasse, mida hellitusnimeks on Väike Inglismaa. Kui olete seal, siis aate aru, mis on selle nime põhjuseks.

Pealelõunal teeme jalutuskäigu linnas, tutvume kohalikul turul müüdavate puu- ja juurviljadega ning uurime, mille jaoks üht või teist saadust kasutatakse.


Kolmapäev, 23.oktoober 2019 – vaba hommik või matk Horton Plain rahvuspargis (2100–2300 m merepinnast), teetehase külastus, kuulus Kandy Hambatempel

Vaba hommik või soovijatega matk Horton Plain rahvuspargis.

Tänast päeva alustame soovijatega vara, et jõuda mäetippu päikesetõusu ajaks. Hommikused vaated kella 6-10 vahel on kõige ilusamad. Matk Horton Plain' platool kestab u 3-4 tundi ja kogupikkuseks tuleb 10 km. Uurime platoo floorat ja faunat, imetleme Baker'i juga ja teeme pilti „maailma lõpus”.

Peale matka naaseme Nuwara Eliyasse, kus kohtume ülejäänud reisiseltskonnaga, et üheskoos oma seiklust jätkata. Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.

Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. Proovime jõuda sinna õhtuse tseremoonia ajaks. Kes pole templikülastusest huvitatud, saab sellel ajal puhata hotellis või jalutada linnas.


Neljapäev, 24.oktoober 2019 – Kandy, Dambulla koobastemplid, Sigiriya

Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta.

Pealelõunal on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.


Reede, 25.oktoober 2019  – Dambulla koobastemplid, kodutee

Viimane hommikusöök Sri Lankal. Enne lennujaama sõitmist teeme peatuse Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.

Sõit lennujaama, kus kohtute ülejäänud reisiseltskonnaga, et üheskoos koju lennata.