Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

Rannapuhkus Päikeserannikul (Costa del Sol) koos kultuuriprogrammiga

22.06-02.07.2019


Reisi pikkus 11 päeva
Reisi hind 930 €


Laupäev, 22. juuni - otselend Tallinn-Málaga

Otselend Tallinnast.
Saabume Málaga lennujaama, kus kohtume meie eestikeelse giidiga. Transfeer Fuengirolasse, millest saab meie peatuskoht järgmisteks öödeks.

Teel lennujaamast teeb giid ülevaate Costa del Solist ja tutvustab erinevaid meelelahutusvõimalusi, et puhkus tõeliselt meeleolukaks kujuneks.


Pühapäev, 23. juuni  – tutvumine Fuengirolaga, vaba päev

Vaba päev sisseelamiseks ja ümbruskonnaga tutvumiseks. Hommikul teeme giidiga jalutuskäigu ümbruskonnas, et saada parem ülevaade kohapealsetest võimalustest - jalutame XI sajandil mauride poolt ehitatud kindluseni, lisaks saame teada, kus asuvad erinevad söögikohad, poed, liivarand ja muu.

Peale jalutuskäiku on võimalus minna Fuengirola randa esimesi rannamõnusid nautima.


Esmaspäev, 24. juuni - põnev päev väljasõiduga Mijase mägikülla ja lõbusad tunnid veepargis lastega peredele

Täna teeme väljasõidu Mijasesse, et õppida veidi tundma Andaluusia ajalugu ja näha põnevat just Andaluusiale omast nn valgete külade arhitektuuri ning peale Mijase külastust on lastega peredel võimalik külastada kohalikku veeparki.

Kuigi Costa del Soli rannast kulub Mijasesse kohalesõiduks veerand tundi, on sinnajõudes kontrast rannikule jäävate kuurortlinnadega suur. Mijases ringi jalutades saame parema ettekujutuse Andaluusia sisemaale nii omaste valgete külade arhitektuurist ja külaelust-olustikust. Mainimata ei saa jätta võrratuid vaateid Vahemerele ja selle rannikule, mis erinevatelt vaateplatvormidelt meie ees avanevad.

Mijas on tuntud ka oma eeslitaksode poolest. Külastame kalju sisse raiutud Mijase kaitsepühakule pühendatud kabelit, jalutame mööda kitsaid valgete majadega ääristatuid tänavaid, tutvume 16.-17. sajandivahetusest pärineva mauride kindlusevaremetele ehitatud kirikuga ja astume sisse koduloomuuseumisse, kus saame tutvuda Andaluusia endise aja külaeluga ja näha näiteks sellist rariteeti nagu vanaaegne õlipress. Soovi korral astume sisse ka ainulaadsele ovaalsele härjavõitlusareenile, et seda Andaluusiale omast traditsiooni paremini tundma saada.


Peale Mijase külastust viiakse soovijad veeparki lõbutsema. See on selle piirkonna uhkeim veepark ja siin jagub tegevust tundideks kui mitte terveks päevaks. Veepargist tagasi saab tulla kas ühistranspordi või taksoga.


Teisipäev, 25. juuni – Pablo Picasso sünnilinna Málaga külastus

Täna sõidame ühistranspordiga Málagasse, et teha lähemat tutvust Andaluusia suuruselt teise linna ja samanimelise provintsi pealinnaga. 

Costa del Solile jõudnud turistid jätavad Málaga külastamise õigustamatult tihti oma puhkuseplaanidest välja, kuid eriti just viimastel aastatel on Málaga kultuurielu olulist täiendust saanud, olles avanud seal oma filiaalid mõned tuntud kunstimuuseumid nagu Centre Pompidou ja Thyssen-Bornemisza. Kuna Málaga on ka Pablo Picasso sünnilinn, asuvad siin kunstniku majamuuseum ja tema loomingule pühendatud kunstimuuseum.

Málaga on iidne linn, mille rajasid foiniiklased VIII sajandil e.m.a. Hilisematel aegadel on siin valitsejateks olnud nii roomlased kui maurid ja 1487.aastal sai linn kristlaste valdusesse, mille tagajärjel liideti need alad Kastiilia kuningriigiga. Neist erinevatest kultuuridest on säilinud mitmed vaatamisväärsused, mida  on võimalik külastada: Rooma amfiteatri varemed, mauride Alcazaba kindlus ja XVI sajandist pärit katedraal ning selle kõrval asuv piiskopipalee.

Hea toit ja vein on osakene hispaania kultuurist ja tapased on jällegi osakene kohalikust toidukultuurist. Seetõttu teeme siin ka meeleoluka tapasetuuri, mille käigus tutvume põhjalikult Hispaania köögiga. Tapasetuur viib meeleolukatesse baaridesse ja trahteritesse, kus tuuakse lauale kandikud erinevate Hispaania tüüpiliste roogadega ja giid valgustab teid erinevate roogade osas – millisest piirkonnast üks või teine asi pärit on, mida ja kuidas valmistatakse ja süüakse jne. Kõige selle juurde käib loomulikult ka hea vein. Kõigi eelduste kohaselt kujuneb sellest üks väga meeleolukas päev!


Kolmapäev, 26. juuni - väljasõit Rondasse

Täna teeme aga väljasõidu pika ajaloo ja rohkete ajaloolis-arhitektuuriliste vaatamisväärsustega Rondasse, mida õigustatult peetakse üheks Andaluusia kaunimaks linnaks.

Teekond Rondasse kulgeb mööda looklevat mägiteed, mis pakub meile kauneid loodusvaateid. Ronda hästisäilinud endisaegne tänavaterägastik, kaunid vanaaegsed kirikud, kloostrid ja paleed haaravad külastaja kohe oma võimusesse.

Tema romantilisele kuulsusele on kaasa aidanud siinsetes mägedes elanud teeröövlid  ja siit pärinevad vaprad härjavõitlejad. Saksa poeet Rilke nimetas Rondat “unistuste linnaks”. Kuid kõige suurema kuulsuse on Rondale toonud linna kaheks jagav El Tajo kanjon, mida mööda voolab Guadalevini jõgi. Üle kaljulõhe ehitatud Puente Nuevo sillalt ja selle ümbrusest avanevad hingematvad vaated alla sügavikku.

Ronda arhitektuuripärliks on Santa Maria peakirik, mille ehitustöid endise mauride mošee kohal alustati juba XV sajandil ning kus on omavahel põimunud gooti-, renessanss- ja barokkstiilile omased elemendid.

Rondast tagasiteel rannikule peatume Costa del Soli kõige luksuslikumale kuurortlinnale kuuluvas Puerto Banusi jahisadamas. Sadamas jalutades üllatavad meid suuremõõtmelised jahid, rahvusvahelised firmapoed ja haruldased automargid.


Neljapäev, 27. juuni – vaba päev

Vaba päev, mida saate sisustada oma soovide kohaselt kas rannamõnusid avastated või ümbruskonnaga tutvudes.


Reede, 28. juuni - vaba päev või soovijatele loodusmatk ulmefilmide võttepaigas El Torcali kaitsealal ning ajaloolise Antequera linna külastus

Tänast ekskursiooni soovitame neile, kes soovivad teada saada, millised näevad välja karstid El Torcali kaitsealal, saada aimu vanaaegsest linnaarhitektuurist ja näha kiviajast pärinevaid ehitisi.

El Torcal on Euroopa omanäolisemaid karstialasid, kus kunagi sellel kohal asunud merepõhjast on väga pikkade aastatuhandete jooksul erosiooni tagajärjel moodustunud kõige üllatavamate vormidega suuremõõtmelised lubjakivist moodustised. Fantaasiat rakendades pakub palju üllatust leida mitmes kivikujus sarnasust mõne looma või müstilise olevusega. Just sellisena näeb meie ettekujutuses välja Kuu pinnas ja seega ei saa imestada, et just siinne paik on olnud mitmete ulmefilmide võtteplatsiks!

Pärast karstialal matkamist sõidame lähedalasuvasse linna, mis jällegi üllatab meid oma ajaloo- ja kultuuripärandiga. Kunagisi mauridest vallutajaid meenutab kõrgendikul asuv kindlus ehk alcazaba. Vanalinnas leidub rohkesti renessanss- ja barokkstiilis religioosseid ehitisi ja aadlipaleesid. Siinkandis elanud kiviaegsetest asukatest on aga säilinud 6500. aasta vanused dolmenid. Neid kiviplokkidest valmistatud massiivseid kambreid kasutasid meie eelkäijad erinevateks rituaalideks ja matmispaikadeks ning nende erakordsuse kinnituseks peab jällegi lisama, et Antequera dolmenite kompleksi on UNESCO oma kaitse alla võtnud.


Laupäev, 29. juuni - vaba päev
Vaba päev.


Pühapäev, 30. juuni - vaba päev või Granada külastus

Võib jätkata omal käel piirkonnaga tutvumist või lihtsalt puhata ning nautida  rannamõnusid.

Soovijatele pakume võimalust sõita Granadasse, et külastada seal Hispaania ehk kõige olulisemat vaatamisväärtust, milleks on jällegi UNESCO kultuuripärandi hulka kuuluv mauride poolt ehitatud  Alhambra paleede ja kindlusekompleks ja sinna juurde kuuluvad võrratud Generalife aiad. 


Esmaspäev-teisipäev, 01-02. juuli – vabad päevad

Viimased kaks päeva võrratus Fuengirolas – liivarand, meri, tänavakohvikud ja puhkusepiirkonnale omane melu. Samas kaugel ei asu ka Malaga või Marbella, kuhu on lihtne sõita ka ühistranspordiga.

Enne lennujaama minekut jääb vaba aega viimaste sisseostude tegemiseks või toredas välikohvikus einestamiseks.

Transfeer lennujaama.Reisi hind 930 €, alla 12.a. laps 690 €


Lisainfo ja registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee