Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Kontsertreisid
Liitu listiga

Talvine koolivaheaeg Sri Lankal koos loodusprogrammiga

20.02-04.03.2018

Reisi hind 1 330 €, lastele soodustused
*reisi hind sisaldab lennupiletit
Vabanes 2 kohta!


Kolmapäev, 20.veebuar 2019 – lennud Sri Lankale


Neljapäev, 21. veebuar 2019 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusaimaks rannaks sellel kaunil saarel.

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta. Ootame sellele reisile ka teisi lastega peresid, nii on lastel seltsis segasem ning üheskoos tore saareriiki avastada.


Reede, 22. veebuar 2019 – vaba päev või surfi algkoolitus

Hommikul teeme väikese jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad poed, söögikohad, pangaautomaadid ning rahavahetusvõimalused.

Vaba aeg esimeste rannarõõmude nautimiseks ja puhkamiseks. Kui reisiseltskonnas on ka neid, kelle sooviks on panna ennast proovile surfilaual, siis täna ootab meid ees esimene algajate surfitund (sobib lastele al 9-10.eluaastast). Esmalt teeme algõppe rannal liiva peal ning siis läheme juba vette koos instruktoritega.


Laupäev, 23. veebuar 2019 – salarand

Me oleme juba külastanud Mirissa randa, kus on tore lainetes hullata. Kuid täna läheme avastama Mirissa salaranda, mis on ilus rahulik lahesopp liiva-kivikliburanna ja oma restoraniga. Salarand sobib ka neile, kes ei armasta laineid ja kes soovivad snorgeldada. Kivide vahel leidub krabisid, väikeseid kalakesi ja merisiilikuid, keda lastel on põnev uudistada.

Kes aga nakatus esimesel päeval surfipisikuga, siis need saavad pealelõunal minna jätkutundi, et omandatud oskuseid kinnistada ja sõidukogemust lihvida. Ka järgmistel päevadel jääb aega siia tulla ja tund-poolteist koos lainelauaga merel veeta, reisi lõpuks olete juba tegijad!
Hinnas hommikusöök


Pühapäev, 24. veebuar 2019 –  väljasõit teeistandusse, kilpkonnakasvandusse ja Galle kindlust vaatama

Täna teeme ekskursiooni Hikkaduwasse ja Gallesse, kus külastame teeistandust ja uurime lähemalt, kuidas kasvavad teetaimed ning milline näeb välja tee valmistamise protsess.

Lisaks sellele külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse.
    
Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal.


Esmaspäev, 25. veebuar 2019 - vaba päev või snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega

Vaba päev või väljasõit naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega. Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, see rand sobib ka niisama rannas olemiseks. Siin on ilus ilma laineta liivarand. Siit võime edasi sõita lähimasse keskusesse Matarasse, kus asub kaunis hollandiaegne vanalinn.Teisipäev, 26.veebruar 2019 - lisaekskursioon Sinharaja vihmametsa

Soovijatele pakume lisaekskursiooni Sinharaja vihmametsa, mis on saare viimane ürgne elujõuline troopiline vihmamets. Sinharajasse jõudes teeme matka läbi vihmametsa, mis tipneb ujumisega loodusliku kose basseinis. Matka jooksul tutvume erinevate taime- ja loomaliikidega, mida leidub just selles piirkonnas.Kolmapäev, 27. veebuar 2019 - vaba päev või loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis

Soovijatega teeme täna väljasõidu Udawalawe rahvusparki, mis on tuntud eelkõige elevantide poolest, kuid siin näeb ka teisi loomi - meil on siin lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid jt. Rahvusparki sõidame minibussiga, seal kohapeal aga lahtiste džiipidega. Peale džiibisafarit looduspargis läheme aga vaatama elevandibeebide toitmist.
Päev tuleb pikk, kuid elamusterohke.


Neljapäev, 28.veebruar 2019 - delfiini- ja vaalavaatlusretk


Täna on soovijatel võimalik alustada päeva vara ja minna delfiini- ja vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast. Merereisi jooksul sõidetakse avamerele, kus otsitakse eelkõige vaalasid, kuid on võimalik näha ka delfiine, merikilpkonnasid ja mitmeid linde. Jätame endale õiguse muuta vaalavaatlusreisi toimumise kuupäeva, kui kohapeal selgub, et ilm on vaalavaatluseks ebasobiv vmt.

Lõuna paiku jõuame tagasi Mirissasse, soovijad jõuavad veel randa minna või siis niisama puhata.


Reede-laupäev, 01-02.märts 2019 – vabad päevad


Vabad päevad viimaste rannarõõmude nautimiseks või ümbruskonnas ringiuudistamiseks ja viimaste sisseostude tegemiseks.


Pühapäev, 03.märts 2019 – vaba hommik, algab kodutee

Vaba hommik. Pealelõunal tuleb transfeer järgi, et viia teid lennujaama, kust õhtul väljub meie lend koju.


Reisi pikkus 12 päeva

Reisi hind 1330 € majutusega kahekohalises toas
*alla 12-aastane laps koos kahe täiskasvanuga 1 150 €
**12-16-aastane laps koos kahe täiskasvanuga 1 230 €


Lisainfo ja broneerimine 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee