Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

Talvine koolivaheaeg Sri Lankal koos ringreisiga

20.02-04.03.2019

Reisi hind 1 490 €, lastele soodustused
*reisi hind sisaldab lennupiletit
Vabu kohti ei ole!


Kolmapäev, 20.veebuar 2019 – lennud Sri LankaleNeljapäev, 21. veebuar 2019 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusaimaks rannaks sellel kaunil saarel.

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta. Ootame sellele reisile ka teisi lastega peresid, nii on lastel seltsis segasem ning üheskoos tore saareriiki avastada.


Reede, 22. veebuar 2019 – vaba päev või surfi algkoolitus

Hommikul teeme väikese jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad poed, söögikohad, pangaautomaadid ning rahavahetusvõimalused.

Vaba aeg esimeste rannarõõmude nautimiseks ja puhkamiseks. Kui reisiseltskonnas on ka neid, kelle sooviks on panna ennast proovile surfilaual, siis täna ootab meid ees esimene algajate surfitund (sobib lastele al 9-10.eluaastast). Esmalt teeme algõppe rannal liiva peal ning siis läheme juba vette koos instruktoritega.


Laupäev, 23. veebuar 2019 – salarand, soovijatele delfiini- ja vaalavaatlusretk

Täna alustame päeva vara ja minna delfiini- ja vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Merereisi jooksul sõidetakse avamerele, kus otsitakse eelkõige vaalasid, kuid on võimalik näha ka delfiine, merikilpkonnasid ja mitmeid linde. Lõuna paiku jõuame tagasi Mirissasse, soovijad jõuavad veel randa minna või siis niisama puhata.

Teistega läheme avastama Mirissa salaranda, mis on ilus rahulik lahesopp liiva-kivikliburanna ja oma restoraniga. Salarand sobib ka neile, kes ei armasta laineid ja kes soovivad snorgeldada.

Kivide vahel leidub krabisid, väikeseid kalakesi ja merisiilikuid, keda lastel on põnev uudistada.

Kes aga nakatus esimesel päeval surfipisikuga, siis need saavad pealelõunal minna jätkutundi, et omandatud oskuseid kinnistada ja sõidukogemust lihvida. Ka järgmistel päevadel jääb aega siia tulla ja tund-poolteist koos lainelauaga merel veeta, reisi lõpuks olete juba tegijad!


Pühapäev, 24. veebuar 2019 –  väljasõit teeistandusse, kilpkonnakasvandusse ja Galle kindlust vaatama


Täna teeme soovijatega ekskursiooni Hikkaduwasse ja Gallesse, kus külastame teeistandust ja uurime lähemalt, kuidas kasvavad teetaimed ning milline näeb välja tee valmistamise protsess.

Lisaks sellele külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse.
    


Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal.
Esmaspäev, 25. veebuar 2019 - vaba päev või snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega

Vaba päev või väljasõit naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega. Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, see rand sobib ka niisama rannas olemiseks. Siin on ilus ilma laineta liivarand.

Teisipäev, 26. veebuar 2019 - vaba päev või lisaekskursioon Sinharaja vihmametsa

Vaba päev rannarõõmude nautimiseks. Soovijatele pakume lisaekskursiooni Sinharaja vihmametsa, mis on saare viimane ürgne elujõuline troopiline vihmamets. Sinharajasse jõudes teeme matka läbi vihmametsa, mis tipneb ujumisega loodusliku kose basseinis. Matka jooksul tutvume erinevate taime- ja loomaliikidega, mida leidub just selles piirkonnas.Kolmapäev, 27. veebuar 2019 - vaba päev või loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis

Päevaekskursioon Udawalawe rahvusparki, mis on tuntud eelkõige elevantide pooles, kuid siin näeb ka teisi loomi - meil on siin lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid jt. Rahvusparki sõidame minibussiga, seal kohapeal aga lahtiste džiipidega. Peale džiibisafarit looduspargis läheme aga vaatama elevandibeebide toitmist.
Päev tuleb pikk, kuid elamusterohke.


Neljapäev, 28. veebuar 2019 - Mirissa – Yala rahvuspark


Peale hommikusööki on aeg pakkida oma kohvrid ja suunduda ringreisile. Teekond Mirissast Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatused saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures ning uudistame üht budistlikku templit.

Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kuhu jääme ka ööbima. Pealelõunal läheme Yala rahvusparki loomavaatlussafarile, mis on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning kus meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.


Reede, 01. märts 2019 – Ella - mägine Nuwara Eliya piirkond - teeistandused - Kandy

Täna sõidame Ellast Kandysse. Teekond pakub võrratuid loodusvaateid - lopsakas loodus, mäed, kosed ... Teeme ka rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.

Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. Proovime jõuda sinna õhtuse tseremoonia ajaks. Kes pole templikülastusest huvitatud, saab sellel ajal jalutada linnas, teha sisseoste või istuda kohvikus.


Laupäev, 02.märts – Kandy, Dambulla koobastemplid, Sigiriya

Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta.


Pealelõunal on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.


Pühapäev, 03.märts – Dambulla koobastemplid, kodutee

Viimane hommikusöök Sri Lankal. Enne lennujaama sõitmist teeme peatuse Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.

Seejärel võtame suuna lennujaama, kust õhtul väljub meie lend.Reisi pikkus 12 päeva

Reisi hind 1 490 € majutusega kahekohalises toas
*alla 12-aastane laps koos kahe täiskasvanuga 1 280 €
**12-16-aastane laps koos kahe täiskasvanuga 1 390 €

Lisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee