Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Liitu listiga

KEVADINE KOOLIVAHEAEG PÄIKESERANNIKUL costa del sol's

20-27.aprill 2019


Teema- ja veepargid, liivarand, päike, kultuuri- ja ajaloorännakud ümbruskonnas

Reisi pikkus 8 päeva

Reisi hind 780 € täiskasvanu ja 660 € alla 12.a. laps koos kahe täiskasvanugaLaupäev, 20. aprill – lend Malagasse

Saabume Malaga lennujaama, kus kohtume meie eestikeelse giidiga. Transfeer perehotelli, kust ei puudu ka soojendusega bassein.

Teel lennujaamast hotelli teeb giid ülevaate Costa del Solist ja tutvustab erinevaid meelelahutusvõimalusi, et teie puhkus tõeliselt meeleolukaks kujuneks.


Pühapäev, 21. aprill – tutvumine Fuengirolaga, ülestõusmispüha protsessioon

Vaba päev sisseelamiseks ja ümbruskonnaga tutvumiseks.

Soovijatega läheme tutvuma Fuengirolaga, mis on lähim suurem keskus. Jalutame XI sajandil mauride poolt ehitatud kindluseni, kus on põnev ringi jalutada ja sealt avanevaid vaateid merele ja kõrvalasuvale Fuengirolale nautida. Lisaks näeme ära, kus asuvad erinevad söögikohad, poed, liivarand ja muu.

Aga kindlasti peab märkima, et meie esimene puhkusepäev langeb kokku ülestõusmispühaga. Katolikus kirikus on väga olulisteks usupühadeks vaikne nädal ehk Semana Santa. Täna toimub Fuengirolas ja ka teistes suuremates keskustes ülestõusmispüha protsessioon, kus saate tutvuda selle ainulaadset elamust pakkuva sajanditepikkuse traditsiooniga. Jääme seda kindlasti vaatama, see on väga huvitav ja eriline elamus.

Peale protsesiooni on võimalik jääda Fuengirolasse esimesi rannamõnusid nautima. Siin on ilus liivarand ja aprilli lõpp sobib kindlasti juba päikesevõtmiseks ning kui ilmad on head, siis saab loodetavasti ka vette minna, kuigi nii soe see veel kindlasti pole, et pikalt ujuda. Kui aga merevesi veel külm on, siis meie hotellil on soojendusega bassein, seega päikese- ja veerõõme saab päris kindlasti nautida.


Esmaspäev, 22.aprill - põnev päev väljasõiduga Mijase mägikülla ja lõbusad tunnid veepargis

Täna teeme väljasõidu Mijasesse, et õppida veidi tundma Andaluusia ajalugu ja näha põnevat just Andaluusiale omast nn valgete külade arhitektuuri. Peale Mijase külastust on loodetavasti võimalik külastada kohalikku veeparki (see peaks olema veepargi suvehooaja alguspäev, aga võib veel muutuda).Kuigi Costa del Soli rannast kulub Mijasesse kohalesõiduks veerand tundi, on sinnajõudes kontrast rannikule jäävate kuurortlinnadega suur. Mijases ringi jalutades saame parema ettekujutuse Andaluusia sisemaale nii omaste valgete külade arhitektuurist ja külaelust-olustikust. Külastame kalju sisse raiutud Mijase kaitsepühakule pühendatud kabelit, jalutame mööda kitsaid valgete majadega ääristatuid tänavaid, tutvume 16.-17. sajandivahetusest pärineva mauride kindlusevaremetele ehitatud kirikuga ja astume sisse koduloomuuseumisse, kus saame tutvuda Andaluusia endise aja külaeluga ja näha näiteks sellist rariteeti nagu vanaaegne õlipress. Soovi korral külastame ka ainulaadset ovaalset härjavõitlusareeni, et seda Andaluusiale omase traditsiooni paremini tundma saada. Soovijad saavad teha sõidu eeslitaksodega.


Peale Mijase külastust viiakse soovijad veeparki lõbutsema. See on selle piirkonna uhkeim veepark ja siin jagub tegevust tundideks kui mitte terveks päevaks.
Teisipäev, 23.aprill – Pablo Picasso sünnilinna Málaga külastus

Täna sõidame Málagasse, et teha lähemat tutvust Andaluusia suuruselt teise linna ja samanimelise provintsi pealinnaga.

Málaga on iidne linn, mille rajasid foiniiklased VIII sajandil e.m.a. Hilisematel aegadel on siin valitsejateks olnud nii roomlased kui maurid ja 1487.aastal sai linn kristlaste valdusesse, mille tagajärjel liideti need alad Kastiilia kuningriigiga. Neist erinevatest kultuuridest on säilinud mitmed vaatamisväärsused, mida on võimalik külastada: Rooma amfiteatri varemed, mauride Alcazaba kindlus ja XVI sajandist pärit katedraal ning tema kõrval asuv piiskopipalee.

Astume sisse ka Málaga gurmeeturule, kus soovijad saavad erinevaid hispaanialikke suupisteid ehk tapaseid maitsta. Jalutame mööda kohalikust elust pulbitsevat Lariose tänavat ja kindlast jääb ka natuke vaba aega, et soovijad saaksid siinsetes rohketes kauplustes sisseoste teha või mõnes tänavakohvikus kohalikke hõrgutisi nautida.


Kolmapäev, 24.aprill - vaba päev või väljasõit Rondasse.

Vaba päev puhkamiseks ja rannarõõmude nautimiseks.

Soovijatega teeme aga väljasõidu pika ajaloo ja rohkete ajaloolis-arhitektuuriliste vaatamisväärsustega Rondasse, mida õigustatult peetakse üheks Andaluusia kaunimaks linnaks.

Teekond Rondasse kulgeb mööda looklevat mägiteed, mis pakub meile kauneid loodusvaateid. Ronda hästisäilinud endisaegne tänavaterägastik, kaunid vanaaegsed kirikud, kloostrid ja paleed haaravad külastaja kohe oma võimusesse.

Siinsed kultuuri- ja loodusväärtused ei ole jäänud märkamatuks ka UNESCO-le, kes on kandnud Ronda oma kultuuripärandi nimistusse. Ronda arhitektuuripärliks on Santa Maria peakirik, mille ehitustöid endise mauride mošee kohal alustati juba XV sajandil ning kus on omavahel põimunud gooti-, renessanss- ja barokkstiilile omased elemendid.


Natuke jääb aega ka omal käel jalutamiseks ning soovijad saavad külastada härjavõitlusareeni, mis on vanimaks Hispaanias.

Rondast tagasiteel rannikule peatume Costa del Soli kõige luksuslikumale kuurortlinnale kuuluvas Puerto Banusi jahisadamas. Sadamas jalutades üllatavad meid suuremõõtmelised jahid, rahvusvahelised firmapoed ja haruldased automargid.


Neljapäev, 25. aprill – väljasõit Benalmadena-Costasse - teemapargi külastus, röövlindude etendus ja sõit köisraudteel

Täna sõidame teise ilusasse kuurortlinna Benalmadena-Costasse. Lastega peredele on siin palju tegemist, sest siin asuvad mitmed Costa del Soli olulisemad pereatraktsioonid. Soovitame külastada nii peamiselt merefaunale pühendatud teemaparki Selwo Marina kui ka rippraudteed, mis viib üles mäetippu, kus pärast närvikõditavat sõitu tühjuse kohal saab ringi matkata ja vaadata erinevaid röövlinde tutvustavat huvitavat etendust.

Selwo Marina tähtsamatest elanikest võib mainida erinevate pingviiniliikide esindajaid, delfiine ja merilõvisid, aga näiteks ka Amazonasest pärinevad eksootilisi linde. Päeva jooksul toimuvad mitmed etendused ja loomadega seotud – näiteks saab ujuda koos merilõvidega, vaadata delfiinišhow'd, vaadata pingviine Jääsaarel jpm.


Reede, 26.aprill - vaba päev või soovijatele loodusmatk ulmefilmide võttepaigas El Torcali kaitsealal ning ajaloolise Antequera linna külastus


Tänast ekskursiooni soovitame neile, kes soovivad teada saada, millised näevad välja karstid El Torcali kaitsealal, saada aimu vanaaegsest linnaarhitektuurist ja näha kiviajast pärinevaid ehitisi.

Meie alustame oma tänast päeva väga ainulaadse UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud El Torcali kaitseala külastamisega. El Torcal on Euroopa omanäolisemaid karstialasid, kus kunagi sellel kohal asunud merepõhjast on väga pikkade aastatuhandete jooksul erosiooni tagajärjel moodustunud kõige üllatavamate vormidega suuremõõtmelised lubjakivist moodustised. Fantaasiat rakendades pakub palju üllatust leida mitmes kivikujus sarnasust mõne looma või müstilise olevusega. Just sellisena näeb meie ettekujutuses välja Kuu pinnas ja seega ei saa imestada, et just siinne paik on olnud mitmete ulmefilmide võtteplatsiks! Lindude liigirikkuse poolest pakub kaitseala huvi ka ornitoloogiahuvilistele.

Pärast karstialal matkamist sõidame lähedalasuvasse Antequera linna, mis jällegi üllatab meid oma ajaloo- ja kultuuripärandiga. Kunagisi mauridest vallutajaid meenutab kõrgendikul asuv kindlus ehk alcazaba. Vanalinnas leidub rohkesti renessanss- ja barokkstiilis religioosseid ehitisi ja aadlipaleesid. Siinkandis elanud kiviaegsetest asukatest on aga säilinud 6500. aasta vanused dolmenid.


Laupäev, 27.aprill - kodutee

Hommikusöök hotellis. Hotellitoad tuleb vabastada kell 11.00, kuid pagasi saab jätta hotelli hoiule. Kui hotellis on vabu tube, siis on võimalik lisatasu eest toa kasutamist pikendada.

Enne lennujaama minekut jääb vaba aega, et näiteks külastada Fuengirolat, teha viimaseid sisseoste või einestada toredas välikohvikus.

Transfeer lennujaama. Tallinnasse jõuame hilisõhtul.
Lisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee