Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga
 

seikluslik loodusprogramm filipiinidel ja suurlinn singapur

08.02-23.02.2019

Reisi pikkus 16 päeva
Reisi hind 2 280€


Reede, 08.veebruar 2019: rahvusvahelised lennud Tallinnast Manilasse


Laupäev, 09.veebruar 2019: saabumine Filipiinidele

Saabumine Filipiinidele. Peale piiriületusformaalsuste läbimist ja raha vahetamist sõidame lennujaama lähistel asuvasse hotelli. Hotellil on oma bassein, kus on hea end peale pikka lendu värskendada, et siis suunduda õhtusööki nautima.


Pühapäev, 10.veebruar 2019: siselend Boholi saarele, rannapuhkus kuulsal Alona rannal

Peale hommikusööki sõidame lennujaama, et lennata otselennuga Boholi saarele. Sõidame Panglao poolsaarele, kus võtame esimesteks päevadeks aja maha ja naudime rannapuhkust valge liivaranna ja rohekas-sinise mere kaldal.

Hüvasti argipäevastress!
Esmaspäev, 11.veebruar 2019: rannapuhkus

Vaba päev rannamõnude nautimiseks, ümbruskonna avastamiseks ja puhkamiseks. Siinset randa loetakse parimaks Boholi saarel ja üheks parimaks Filipiinidel, üks puhkamise ja üks päikesevõtupäev kulub meile kõikidele ära enne kui alustame saare elu-olu ja loodusega tutvumist.
Teisipäev, 12.veebruar 2019: sõit Anda piirkonda – tarsierid ehk tontkandlased, šokolaadimäed, kohalik elu-olu

Peale hommikusööki on aeg jätta hüvasti hotellirahvaga ja võtta suund Andasse. Hotell asub saare teises otsas ja selleks, et sõit ladusamalt kulgeks, teeme vahepeatused kuulsate Boholi sümboliks olevate šokolaadimägede juures ning käime vaatamas maailma väiksemaid suurte silmadega ahve – tontkandlasi, kes on vihmametsade hävitamise tõttu väljasuremisohus.

Õhtuks jõuame oma butiik-tüüpi hotelli, kus ööbime järgmised kolm ööd.Kolmapäev-neljapäev, 13-14.veebruar 2019: päevad eksootilisel Boholi saarel – mereandide korjamine ja rannapiknik, “kokanduskursus” kohalike juures

Esimesel hommikul saame teada, kuidas rannikul elavad kohalikud oma toidulaua eest hoolitsevad ning läheme mereande korjama. Meiega on kaasa kohalik, kes aitab meil veealuses maailmas orienteeruda ning õigeid valikuid teha. Mida uhkema saagi me suudame leida, seda uhkem piknik meid lõuna ajal ka ees ootab – rannapiknik meie endi korjatud mereandidest, no mis võiks veelgi parem olla

See on väga vahva kogemus, kuna ka hiljem näeme kohalikke mõõna ajal mööda randa jalutamas, nüüd siis teame, mida nad seal teevad ning mida otsivad.

PS! Mereandide korjamiseks oleks soovitav kaasa võtta veesussid, kuna me korjame ka merisiilikuid.


Pealelõunal on võimalik puhata meie oma hotellis, meil on siin bassein, merevaatega mullivann ja ka oma väike rand. Samuti on võimalik lasta endale massaaži teha.

Kes aga soovivad ümbrust ja kohalikku elu-olu avastada, nendega läheme Anda külakesse, kus saame tutvuda külaeluga, jalutada silmipimestavalt valge liivaga rannal, ujuda, võtta päikest.Teisel päeval, kui ilm on ilus ja ei saja, siis läheme täiendame oma kokandusoskuseid väikeses mägikülas, kus õpime filipiinide traditsioonilise toidu valmistamist vägagi autentses kohas. Lisaks jääb meil aega külas ringi jalutada, kindlasti käime vaatamas ka kohalikku kooli. Kuna turiste käib siin harva, siis pole harv kui kohalikud lapsed meid uudistama tulevad ja valget nahka puudutada tahavad.

Mägikülla “kokanduskursusele” saame minna vaid siis, kui teeolud seda võimaldavad ehk ei saja ja teed on sõidetavad.


Reede, 15.veebruar 2019: merereis Camiguini saarele

Peale hommikusööki sõidame sadamasse, kust läheb katamaraan Camiguini saarele (sõiduaeg 4 tundi). Camiguin – tulest sündinud (the island born of fire).


Laupäev-pühapäev, 16-17.veebruar 2019: loodusseiklus Camiguini saarel

Camiguin on võrratu loodusega väike saar ja kuna on tegemist vulkaanilise saarega, siis siinne loodus erineb palju Boholil nähtust ja kogetust. Me matkame siin Hibok-Hibok tegevvulkaani jalamil, ujume Valgel rannal ja jahedas soodajärves, mille veel on tänu vulkaani vääveldioksiidil ja muudele mineraalidele eriline lõhn ja maitse, käime Katibawasani jugade ja kuumaveeallikates juures.

Kahe päevaga jõuame teha Camiguini saarele ringi peale ning samas jääb aega ka lihtsalt puhkamiseks, ujumiseks ja rannas olemiseks, soovijad jõuavad ka sukelduma.


Esmaspäev, 18.veebruar 2019: siselend Cebule, merereis

Täna varahommikul sõidame lennujaama, et lennata otselennuga Cebusse. Lennujaamast sõidame oma hotelli, mis asub kohe linna südames. Hotelli vahetus läheduses on mitmed söögikohad ja suured kaubanduskeskused, kus teha viimaseid sisseoste. Plaanis on külastada ka Cebu toiduturgu ning proovida erinevaid kohalikke hõrgutisi. See turg on kohalike seas väga populaarne vaba aja veetmise koht, kus lauldakse karaoket ja nauditakse aega koos pere ja sõpradega. Põhiline melu käib just õhtuti.

Kuna meie lend jõuab Cebusse varahommikul, siis on soovijatel veeta päev merel ja külastada kahte-kolme saart, kus saab nii ujuda, snorgeldada kui päikest võtta.

Filipiinid on ju saareriik, mis on tuntud eelkõige oma valgete liivarandade ja rohekas-sinise vee poolest ja nn hop-on hop-off paadituur sobib selleks imehästi.Teisipäev, 19.veebruar 2019: vaba päev Cebu linnas või päevaekskursioon Kawasan'i ja Mantayupan'i jugade juurde

Viimane päev Filipiinidel, mida saate sisustada oma soovide kohaselt kas Cebu linna avastades, suurtes kaubanduskeskustes sisseoste tehes või lihtsalt hotelli basseini ääres kokteili juues ning viimaseid päikesekiiri püüdes.

Kuid kui on siiski tunne, et tahaks veel midagi teha ja loodusesse minna, siis pakume soovijatele välja päevatuuri Kawasan' ja Mantayupan'i jugade juurde, mis on üks populaarsemaid looduslikke vaatamisväärsusi Cebu saarel. Teekond jugade juurde kulgeb mööda kaunist rannikut ja sisemaad, läbi väikeste külade ja riisiterrasside. See on hea võimalus saada aimu selle saare elust-olust väljaspool Cebu suurlinna.

Jugade juures ootab meid veel 30-minutiline matk läbi eheda looduse ja kohaliku küla, kus me näeme elanikke oma igapäevatoimetusi tegemas.


Kolmapäev, 20.veebruar 2019: lend Singapuri

Peale hommikusööki on aeg võtta oma kohvrid ning suunduda lennujaama, kust läheb otselend Singapuri, mis on tõeline kontrast peale ehedaid ja võrratu loodusega Filipiine.

Ööbime südalinnas Clark Quay vahetus läheduses jõe kaldal.

Peale hotelli sisseseadmist teeme jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad soodsa hinnaga söögikohad (Singapuris peab teadma, kus süüa, kus juua, kuna hinnad erinevad kohtade lõike ikka väga palju) ja toidupoed, jalutame läbi Clark Quay restoranide ja muude vaba aja veetmise kohtade. Soovijad saavad minna õhtusele jõekruiisile vaatama Marina Bay valgusetendust (lisatasu eest). Samuti on võimalik jalutada Marina Bay juurde ja vaadata valgusetendust jõe kaldalt (tasuta).


Neljapäev, 21.veebruar 2019: noobel linnriik Singapur, linnatuur hop-on, hop-off bussiga

Vaba päev Singapuri omal käel avastamiseks. Meie hotelli vahetus läheduses asuvad ka National Museum ja Singapuri kunstimuuseum, mida saab huvi korral külastada.

Soovijatega teeme aga kohe hommikul Singapuri linnatuuri Hop-On, Hop-Off bussiga, et saada parem ülevaade sellest multikultuursest ja põnevast linnast. Peatused teeme Hiinalinnas, kus teeme ka jalutuskäigu ning Orchad Roadil, kus asuvad suured ostukeskused, kust leiab kõike alates luksusbrändidest kuni hiina kaubani, lisaks külastame ka üht põnevat linnaosa Little India, mis on Singapuri hindude keskuseks. Seal teeme ka jalutuskäigu, uurime kohalikku elu ja proovime lahti mõtestada, kuivõrd kallis või odav on elu Singapuris ning põikame sisse ka kohalikule toiduplatsile, kus saab teha tutvust singapuri tänavatoiduga.

Tuuri lõpetame Marina Bay vaateplatvormi juures, mida soovijad saavad lisatasu eest külastada. Päikeseloojangu ajal läheme Gardens by the Bay heli- ja valgusšhow'd vaatama.

Soovijatel avaneb võimalus sõita ka Singapore Flyer vaaterattaga, kust pooletunnise sõidu jooksul avanevad suurepärased vaated üle Singapuri kõrghoonete ja hea ilma korral ka kaugemale. Ka Malaisia võib siit paista.

Kes aga pole huvitatud bussituurist või õhtusest valgusetendusest, need saavad õhtuhämaruses minna öösafarile ainulaadsesse ööloomaaeda. Võimalusi vaba aja veetmiseks on igale maitsele ja pigem jääb ajast puudu, kui et hakkab igav.


Reede, 22.veebruar 2019: vaba päev Singapuris, hilisõhtune lend koju

Vaba päev Singapuris, mida saame sisustada oma soovide kohaselt – käia väljas söömas, külastada muuseume või teha sisseoste. Hotellitoad tuleb vabastada kell 11.00, kuid kohvrid saab jätta hotelli hoiule. Kui hotellis on vabu tube, siis saab soovi korral lisatasu eest toa kasutust pikendada.

Meie lend väljub hilisõhtul, seega jääb meil Singapuris olemiseks terve pikk päev.


Reisi hind 2 280 €

Lisainfo ja reisi broneerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee