Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

Suur ringreis Sri Lankal -

Jaffna, Polonnaruwa, Sigiriya, Kandy, ELLa ja Nuwara Eliya mägine loodus, loomavaatlussafari Yala rahvuspargis, rannapuhkus saare ida- ja lõunarannikul

11.01-24.01.2019


Reede, 11.jaanuar 2019 – lennud Sri Lankale


Laupäev, 12.jaanuar 2019 – saabumine Sri Lankale, ööbimine Negombos

Saabumine Sri Lankale. Piiriületusformaalsused ja sõit Negombosse, kuhu jääme ööbima.  


Pühapäev, 13.jaanuar 2019 – sõit saare põhjarannikule Jaffnasse

Hommikusöök hotellis. Seejärel alustame oma ringreisiga. Täna tuleb kõige pikem sõidupäev kogu ringreisi  jooksul, kuid õhtuks jõuame saare põhjarannikule Jaffnasse ning samas näeme palju. Esimese peatuse teeme Negombo kihaval kalaturul. Jätkub sõit mööda rannikut ja siis läbi sisemaa, sõidu jooksul jõuame saada esmase ülevaate Sri Lanka ajaloost ja tänapäevast. Jaffna tervitab meid mangosalude ja värviliste hindu templitega.


Esmaspäev, 14.jaanuar 2019 – tutvumine Jaffnaga ja merereis

Hommikusöök hotellis. Seejärel läheme poolepäevasele paadireisile – ilusad rannikuvaated, päike, meri, hindu ja budistlik tempel saarel... Päikesekreem, ujumisriided ja vesi tasuks hotellist kaasa võtta. 

Peale paadireisi tutvume iidse sadamalinna Jaffnaga, mida puudutas tugevalt ka Sri Lanka kodusõda. Külastame  Hollandi kindlust, mis on siinseks suurimaks vaatamisväärsuseks, lisaks näeme mitmeid templeid, mošeesid ja kirikuid.


Teisipäev, 15.jaanuar 2019 – sõit Jaffnast idarannikule, Nilaveli

Peale hommikusööki istume taas bussi, et sõita läbi sisemaa idarannikule. Teel teeme peatuseid ajalooliste vaatamisväärsuste juures, tutvume sri lanka köögi ja maitsetega. 

Õhtuks jõuame Nilavelisse, kuhu jääma ööbima ja üheks päevaks rannapuhkust nautima. 

Kolmapäev, 16.jaanuar 2019 – rannapuhkus Nilavelis

Meil on olnud kaks pikka sõidupäeva, mis me oleme veetnud põhiliselt bussis. Esmane ettekujutus sellest kaunist saareriigist peaks olemas olema ja meid ootab ees veel palju-palju vaatamist ja uudistamist.

Täna võtame veidike vabamalt ja naudime rannapuhkust saare idarannikul. Neljapäev, 17.jaanuar 2019 – iidne linn Polonnaruwa, lõunasöök kohaliku pere juures, Sigiriya

Peale hommikusööki on taas aeg meile juba armsaks saanud hotellist lahkuda uusi elamusi otsima asuda. 

Täna proovime hetkeks sulanduda kohalikku kultuuri ja saada aimu, kuidas elati ja elatakse praegugi Sri Lankal. Sõidame härjarakendi ja ilma mootorita kanuuga kuni jõuame kohaliku pere juurde, kes tutvustab meile rice&curry valmistamist. Maitsev lõunasöök valmib meie endi silme all.

Seejärel on soovijatel võimalik minna tutvuma, kus asus keskajal 11-13.saj Sri Lanka vanuselt teine pealinn. Siinsed ehitised on küllaltki hästi säilinud ja arvestama peab sellega, et Polonnawara külastuseks kulub vähemalt 2-3 tundi. Reede, 18.jaanuar 2019 – kuulus Sigiriya kaljukindlus, vürtsiaia külastus ja Kandy hambatempel

Varahommikul enne hommikusööki on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.


Tee Kandysse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta. 

Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. 


Laupäev, 19.jaanuar 2019 – Ella - mägine Nuwara Eliya piirkond - teeistandused – Kandy

Hommikul tutvume veel Kandy ja nende käsitöömeistrite töödega. Seejärel hakkame sõitma Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel. 
 
Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.

Teeme ka rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal.


Pühapäev, 20.jaanuar 2019 - Ella – loomavaatlussafari Yala rahvuspargis

Hommikul teeme soovijatega kaks matka – käime vaatamas ajaloolist Nine Arch silda ja matkame Little Adams Peak'le. Matkad ei ole väga rasked ja tempo saame ise valida. Seejärel hakkame sõitma mägedest alapoole. 

Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kuhu jääme ka ööbima. 


Peale lõunasööki läheme soovijatega džiipidega loomavaatlussafarile. Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.
Esmaspäev, 21.jaanuar 2019 – sõit mööda rannikut, puhkus Mirissas

Tänasega lõppeb meie pikk ringreis, mille jooksul oleme teinud ringi peale peaaegu kogu saarele. Teekond Mirissasse, kus meid ootab rannapuhkus, pakub ilusaid rannikuvaateid - me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatuse saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures.
Alustame väljasõiduga kohe hommikul, et jõuaksime lõunaks Mirissasse ja jääks aega ka randa minekuks.


Teisipäev, 22.jaanuar 2019 – rannapuhkus Mirissas

Vaba päev saare lõunarannikul.

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Õhtusel ajal on väga meeldiv nautida õhtusööki liivarannal, kus asuvad mitmed rannarestoranid. 


Kolmapäev, 23.jaanuar 2019 – hommik rannas, pealelõunal transfeer lennujaama

Vaba aeg viimaste rannarõõmude  nautmiseks ja sisseostude tegemiseks. Pealelõunal tuleb transfeer järgi ja viib lennujaama.


Reisi hind 1 580 €
*hind kehtib ühele reisijale majutusega kahekohalises toas


Lisainfo ja broneerimine fixideed@fixideed.ee