Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga
 

Avasta Singapur ja naudi rannapuhkust Filipiinidel

22.02-07.03.2019 (talvine koolivaheaeg)

Reisi pikkus 14 päeva
Reisi hind 1 850 või 1 980 € sõltuvalt valitud programmist


Reede, 22.veebruar 2019:

Rahvusvahelised lennud Singapuri


Laupäev, 23.veebruar 2019: saabumine Singapuri

Maandume Singapuri rahvusvahelises lennujaamas Transfeer südalinnas asuvasse hotelli.

Peale hotelli sisseseadmist teeme jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad soodsa hinnaga söögikohad ja toidupoed, jalutame läbi Clark Quay restoranide ja muude vaba aja veetmise kohtade.

Soovijad saavad minna õhtusele jõekruiisile vaatama Marina Bay valgusetendust. Samuti on võimalik jalutada Marina Bay juurde ja vaadata valgusetendust jõe kaldalt.


Pühapäev, 24.veebruar 2019: noobel linnriik Singapur, linnatuur hop-on, hop-off bussiga

Vaba päev Singapuri omal käel avastamiseks.

Meie hotelli vahetus läheduses asuvad ka National Museum ja Singapuri kunstimuuseum, mida saab huvi korral külastada.

Soovijatega teeme aga kohe hommikul Singapuri linnatuuri Hop-On, Hop-Off bussiga, et saada parem ülevaade sellest multikultuursest ja põnevast linnast. Peatused teeme Hiinalinnas, kus teeme ka jalutuskäigu ning Orchad Roadil, kus asuvad suured ostukeskused, kust leiab kõike alates luksusbrändidest kuni hiina kaubani, lisaks külastame ka üht põnevat linnaosa Little India, mis on Singapuri hindude keskuseks. Tuuri lõpetame Marina Bay vaateplatvormi juures.

Päikeseloojangu ajal läheme Gardens by the Bayheli- ja valgusšhow'd vaatama. Soovijatel avaneb võimalus sõita ka Singapore Flyer vaaterattaga, kust pooletunnise sõidu jooksul avanevad suurepärased vaated üle Singapuri kõrghoonete ja hea ilma korral ka kaugemale. Ka Malaisia võib siit paista.

Kes aga pole huvitatud bussituurist või õhtusest valgusetendusest, need saavad õhtuhämaruses minna öösafarile ainulaadsesse ööloomaaeda. Võimalusi vaba aja veetmiseks on igale maitsele ja pigem jääb ajast puudu, kui et hakkab igav.


Esmaspäev, 25.veeruar 2019: lend Filipiinidele

Peale hommikusööki on aeg taas teele asuda. Transfeer viib meid lennujaama, kust väljub otselend Filipiinidele. Sõidame katamaraaniga Boholi saarele.

Meie hotell asub Panglao poolsaarel kuulsa Alona ranna vahetus läheduses.

Teisipäev-esmaspäev, 25.veebruar – 4.märts 2019: rannapuhkus Filipiinidel

Vabad päevad Filipiinidel - siin ootavad ees valged liivarannad, rohekassinine ilma suurte laineteta meri, hea toit ja mitmekülgsed vaba aja veetmise võimalused – väljasõidud teistele saartele koos delfiinivaatlusega, šokolaadimäed ja haruldased tarsierid, firefly'de vaatamine, saaretuurid jpm.

Teisipäev, 05.märts 2019: lahkumine Boholilt, siselend Manilasse

Peale hommikusööki on aeg oma kohvrid kokku pakkida ning hotellist välja registreerida. Sõidame lennujaama, kust läheb otselend Filipiinide pealinna Manilasse.

Lennujaamast sõidame transfeeriga Manila linnakusse kuuluvasse Makatisse, mis on suur kontrast võrreldes teiste linnaosadega. Siia ei ole lubatud siseneda ei kolmerattalistel ega kohalikel veoautodel.


Kolmapäev, 06.märts 2019: vaba päev Manilas, algab kodutee

Ja ongi aeg hüvasti jätta selle kontrastiderohke ja kauni saareriigiga. Hotellitoad tuleb vabastada kell 11.00, kuid kotid saab jätta hotelli hoiule ja ise saab minna linna peale jalutama, einestada mõnes meeldivas restoranis, teha sisseoste. Soovi korral ja kui hotellis on vabu tube, siis saab toa kasutust pikendada (lisatasu eest).
Kellel on soov sisseoste teha, siis see on just õige koht. Kaubavalik on siin korralik ja kaupa igas hinnaklassis.

Äraantava pagasi kaal võib olla kuni 30 kg!
Hilisel pärastlõunal lahkume Manila rahvusvahelisele lennuväljale. Algab pikk kodutee.

Hinnas hommikusöök hotellis


Lisaprogramm 25-28.veebruar


Soovitame lisaprogrammi neile, kes soovivad näha ehedat elu Filipiinidel väljaspool populaarset turismipiirkonda ja õppida tundma kohalikku kööki ning elu-olu.

Me käime mereande korjamas, külastame kohalikku küla, kuid samas jääb ka aega puhkamiseks, ujumiseks ja päikesevannide võtmiseks.


Esmaspäev, 25.veeruar 2019: lend Filipiinidele

Peale katamaraanireisi Boholile lähevad meie teed ülejäänud grupist lahku ning me sõidame Andasse, mis asub rahulikus piirkonnas saare teises otsas, kus turiste palju ei kohta.

Meie armas butiiktüüpi hotell asub privaatsel territooriumil kalju serval. Hotellil on oma bassein koos lamamistoolidega, restoran ning baar, piljardilaud, sukeldumisklubi. Trepp viib alla mere äärde, kus saab kohe alguse riff, mis pakub suurepäraseid sukeldumis- ja snorgeldamisvõimalusi. Hotelli restoranist avaneb võrratu vaade merele.


Teisipäev ja kolmapäev, 26-27.veebruar 2019: päevad eksootilisel Boholi saarel – mereandide
korjamine ja rannapiknik, “kokanduskursus” kohalike juures

Esimesel hommikul saame teada, kuidas rannikul elavad kohalikud oma toidulaua eest hoolitsevad ning läheme mereande korjama. Meiega on kaasas kohalik, kes aitab meil veealuses maailmas orienteeruda ning õigeid valikuid teha. Mida uhkema saagi me suudame leida, seda uhkem piknik meid lõuna ajal ka ees ootab – rannapiknik meie endi korjatud mereandidest, no mis võiks veelgi parem olla. See on väga vahva kogemus, kuna ka hiljem näeme kohalikke mõõna ajal mööda randa jalutamas, nüüd siis teame, mida nad seal teevad ning mida otsivad.

Pealelõunal sõidame soovijatega Anda külakesse, kus saame teha tutvust kohaliku eluga, jalutada silmipimestavalt valge liivaga rannal, ujuda, võtta päikest, kuid samuti võib jääda puhkama meie oma hotelli. Meil on siin bassein, merevaatega mullivann ja ka oma väike rand.

Teisel päeval, kui ilm on ilus ja ei saja, siis läheme täiendame oma kokandusoskuseid väikeses mägikülas, kus õpime filipiinide traditsioonilise toidu valmistamist vägagi autentses kohas. Lisaks jääb meil aega külas ringi jalutada, kindlasti käime vaatamas ka kohalikku kooli. Kuna siia külla satub turiste harva, siis pole harv kui kohalikud lapsed meid uudistama tulevad ja valget nahka puudutada tahavad.


Neljapäev, 28.veebruar 2019: sõit Panglao poolsaarele, šokolaadimäed ja tarsierid

Peale hommikusööki on aeg jätta hüvasti hotellirahvaga ja võtta suund Panglao puhkusepiirkonda, kus osa reisiseltskonnast juba ees ootamas.

Hotell asub saare teises otsas ja selleks, et sõit ladusamalt kulgeks, teeme vahepeatused kuulsate Boholi sümboliks olevate šokolaadimägede juures ning käime vaatamas maailma väiksemaid suurte silmadega ahve – tontkandlasi, kes on vihmametsade hävitamise tõttu väljasuremisohus.Pealelõunal jõuame Panglaosse, kus jätkub rannapuhkus koos ülejäänud reisiseltskonnaga.
Reisi hind koos lisaprogrammiga 1 980 €