Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

suurlinn Singapur ja ringreis Sri Lankal koos rannapuhkusega

29.10-11.11.2018

Reis neile, kes soovivad ühe reisi jooksul avastada kahte riiki - Sri Lankat ja Singapuri

Reisi hind 1 690 €
*hind sisaldab ka lennupileteid


Ülevaatlik programm:

29.oktoober - lennud Sri Lankale

30.oktoober - saabumine, sõit lõunarannikule

31.oktoober-2.november - rannapuhkus, soovijatele lisaprogrammid

3.november - sõit Yala rahvusparki, loomavaatlussafari

4.november - Ella mäed, kosed, loodusmatk

5.november - Sri Lanka budismi keskus Kandy, Hambatempel, teetehase külastus, rongisõit mägedes

6.november - Sigiriyasse kaljukindlus, vürtsiaia külastus

7.november - Dambulla koobastemplid, sõit lennujaama

8.november - öine lend Singapuri, esmane tutvus linnriigiga, õhtune Marina Bay valgusetendus

9.november - tutvumine Singapuriga

10.november - vaba päev, hilisõhtul algab kodutee

11.november - saabumine Eestisse


Programm:


Esmaspäev, 29.oktoober 2018 – lennud Sri Lankale


Teisipäev, 30.oktoober 2018 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule


Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.Kolmapäev-reede 31.oktoober-02.november 2018 – rannapuhkusRannapuhkus - siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopi d, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu.


Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast.Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Kui on aga soovi tutvuda naaberlinnade Unawatuna ja Hikkaduwaga, siis ka sinna pole pikk tee ning minnes tuk-tukiga või bussiga tuleb ka hind odav. Soovitame külastada Matarat ja tutvuda selle kauni vanalinnaga.

Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.


Laupäev 03.november 2018 – Yala rahvuspark, džiipidega loomavaatlussafari

Peale hommikusööki on aeg pakkida oma kohvrid ja suunduda ringreisile. Teekond Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid.
Teeme peatuse majaka juures ning uudistame üht budistlikku templit.


Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kuhu jääme ka ööbima. Soovijatel on võimalik peale lõunat minna Yala rahvusparki loomavaatlussafarile, teised saavad lõõgastuda basseninga hotellis.

Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.


Pühapäev 04.november 2018 – Ella võrratult kaunis mägine loodus

Yalast sõidame Ellasse, kus meid ootavad ees imelised loodusvaated. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest.

Teeme peatused koskede juures, matkame Little Adams Peak’le ja imetleme sealt avanevat vaadet ümbruskonnale.Esmaspäev 05.november 2018 – Ella - mägine Nuwara Eliya piirkond - teeistandused – Kandy


Täna sõidame Ellast Kandysse. Teekond pakub võrratuid loodusvaateid - lopsakas loodus, mäed, kosed ... Teeme ka rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal.


Teel teeme peatuse teeistanduses, kus tutvume teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.

Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.
Ööbime Kandys.


 
Esmaspäev 06.november 2018 – Kandy, Dambulla koobastemplid, Sigiriya


Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm.

Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta.


Pealelõunal on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.
Ööbime Sigiriyas.


Teisipäev 07.november 2018 – Sigiriya kaljukindlus - Sri Lanka üks vanimaid linnasid Polonnaruwa, sõit lennujaama

Hommikusöö hotellis. Täna on meie viimane päev Sri  Lankal.
Teel külastame Dambulla koobastempleid, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.

Teel lennujaama teeme veel mõned peatused, et maitsta kohalikke puuvilju või teha viimaseid sisseoste.
Südaöösel väljub meie lend Singapuri.Kolmapäev, 08.november 2018 – saabumine Singapuri

Saabumine Singapuri varahommikul kell 08.35. Vastuvõtt lennujaamas ja transfeer südalinnas asuvasse hotellii.

Kes soovivad, saavad jääda hotelli puhkama ja me kohtume uuesti pealelõunal, teistega läheme kohe peale saabumist ümbruskonda avastama ja teeme esmalt selgeks, kus asuvad lähimad soodsa hinnaga söögikohad, toidupoed jms. Seejärel avastame üht etnilist linnaosa – india linnaosa. Õhtul läheme aga vaatama Marina Bay valgusetendust.Neljapäev, 09.november 2018 – vaba päev või Singapuri linnatuur

Vaba päev, mida saate sisustada oma soovide kohaselt.

Soovijatega läheme kohe hommikul linnatuurile hop on, hop off bussiga, mis annab hea ülevaate Singapuri erinevatest linnaosadest koos etniliste keskustega nagu hiinalinn, india ja araablaste linnaosa. Teeme jalutuskäigu hiinalinnas ning tutvume ka Orchard Road'i ostutänavaga. Bussiringi lõpetame kuulsa „laevahotelli” ehk Marina Bay juures, kus on võimalik minna ka vaateplatvormile (lisatasu eest) ning seejärel läheme vaatama muusika- ja valgusetendust nn tuleviku botaanikaaeda (Botanic Garden).
Tagasi hotelli tuleme jalgsi või metrooga.


Reede, 10.november 2018 – vaba päev

Vaba päev, mida saate sisustada oma soovide kohaselt. Hotellitoad tuleb vabastada hommikul, kuid pagSasi saab jätta hotelli hoiule.
Me saime eelmisel päeval ülevaate Singapuri kesklinnast ja kindlasti ka ideid vaba aja veetmiseks – pikem jalutuskäik hiinalinnas, laevasõit jõel, sõit vaaterattaga, sisseostude tegemine või siis väljasõit Sentosa saarele, kuulsa Singapuri loomaaia külastus jm.

Hilisõhtul viib transfeer lennujaama.
Reisi hind 1 690 €
*1 580 € rannapuhkus Sri Lankal ja Singapur (reisiprogramm ilma ringreisita Sri Lankal)Lisainfo ja registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee