Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Liitu listiga

Avasta suurlinn Singapur ja naudi rannapuhkust Sri Lankal

30.11-11.12.2018

 

Reede, 30.november 2018 - lennud Sri Lankale


Laupäev, 01.detsember 2018 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule


Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel.

Esmane tutvus ümbruskonnaga.
Pühapäev-teisipäev, 02.-07. detsember 2018 – rannapuhkus Mirissas

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi.

Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast.

Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Kui on aga soovi tutvuda naaberlinnade Unawatuna ja Hikkaduwaga, siis ka sinna pole pikk tee ning minnes tuk-tukiga või bussiga tuleb ka hind odav. Soovitame külastada Matarat ja tutvuda selle kauni vanalinnaga.

Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.


Soovi korral on võimalik osaleda järgmistel lisaekskursioonidel (lisatasu eest):

Pühapäev, 2.dets – rice&curry kokanduskursus


Täna pakume soovijatele võimalust saada uue kogemuse võrra rikkamaks omandades kohalike perenaiste käest rice&curry valmistamise saladusi.

Korraga saab kokata kuus inimest, seega palume oma soovist varakult ette teatada.Esmaspäev, 3.dets – vaalavaatlus merel

Täna aga alustame päeva vara ja läheme delfiini- ja vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast. Merereisi jooksul sõidetakse avamerele, kus otsitakse eelkõige vaalasid, kuid on võimalik näha ka delfiine, merikilpkonnasid ja mitmeid linde.
Jätame endale õiguse muuta vaalavaatlusreisi toimumise kuupäeva, kui kohapeal selgub, et ilm on vaalavaatluseks ebasobiv vmt.


Teisipäev, 4.dets – päevane ekskursioon rannikul: teeistanduse külastus, kilpkonnakasvandus (merikilpkonnad), tsunami muuseum, UNESCO pärandisse kantud Galle vanalinn

Soovijatele lisaekskursioon Hikkaduwasse ja Gallesse. Me külastame teeistandust ja uurime lähemalt, kuidas kasvavad teetaimed ning milline näeb välja tee valmistamise protsess. Lisaks sellele külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse.
    
Lisaks teeme peatuse tsunami fotomuuseumis ja saame ülevaate loodusõnnetusest, mis tabas saart 2004.aastal.

Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega.8.detsember 2018 – vaba hommik, lend Singapuri

Vaba hommik viimaste rannamõnude nautimiseks. Pealelõunal väljub transfeer lennujaama, kust lendame otselennuga Singapuri.  


9.detsember 2018 – saabumine Singapuri, jalutuskäik südalinnas, valgusšhow vaatamine

Saabumine Singapuri varahommikul. Vastuvõtt lennujaamas ja transfeer südalinnas asuvasse hotelli.

Peale hotelli saabumist saate süüa hommikusööki ja minna tuppa puhkama. Lõuna paiku saame uuesti kokku ning läheme tutvuma ümbruskonnaga. Jalutame jõe kaldal, selgitame välja, kus asuvad lähimad ostukeskused ja toidupoed. Soovijatega sõidame Orchad Rest'i ostutänavale, mis on tõeline ostlejate paradiis (kuid jõulud on ju ukse ees ...).

Õhtul läheme vaatama kuulsat Singapuri valgusšhow'd ning tutvume ööeluga. Tagasi hotelli tuleme jalgsi.


10.detsember 2018 – vaba päev või Singapuri linnatuur hop on-hop off bussiga

Vaba päev, mida saate sisustada oma soovide kohaselt.

Soovijatega läheme kohe hommikul linnatuurile hop on, hop off bussiga, mis annab hea ülevaate Singapuri erinevatest linnaosadest koos etniliste keskustega nagu hiinalinn, india ja araablaste linnaosa. Teeme jalutuskäigud ka hiinalinnas ning india linnaosas.

Pealelõunal jääb vaba aeg omal käel linnas ringi jalutamiseks, keha kinnitamiseks ning viimaste sisseostude tegemiseks.
Hilisõhtul viib transfeer lennujaama, kust südaöösel väljub lend koju (Tallinnasse saabume 11.detsembril)


Reisi hind 1 520 €

Lisainfo ja registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee