Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

Ringreis Sri Lankal koos rannapuhkusega - 16 päeva!

14.11-29.11.2018

Reisi hind 1 490 €
*reisi hind sisaldab lennupiletit


Kohapeal eestikeelne teenindusSoovitame seda programmi neile, kes soovivad külastada põhilisi Sri Lanka vaatamisväärsuseid ja kultuurimälestisi, näha elu erinevates Sri Lanka piirkondades ning õppida lähemalt tundma kohalikku kultuuri ja elu-olu.


Reisi jooksul külastame Sri Lanka budismi keskust Kandyt ja Kandy Hambatemplit, teeme matka Ella mägedes, käime kuulsa Sigiriya kaljukindluse tipus päikeseloojangut vaatamas ning jalutame ajaloolise Polonnaruwa varemete vahel. Lisaks teeme loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis ning naudime rannapuhkust saare lõunarannikul. Reis on 16 päeva pikk!


Kolmapäev, 14.november 2018 – lennud Sri Lankale


Neljapäev, 15.november 2018 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi.

Kui on aga soovi tutvuda naaberlinnade Unawatuna ja Hikkaduwaga, siis ka sinna pole pikk tee ning minnes tuk-tukiga või bussiga tuleb ka hind odav. Soovitame külastada Matarat ja tutvuda selle kauni vanalinnaga.

Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast.

Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.


16-23.november 2018 – rannapuhkus lõunarannikul

Vabad päevad, mida saate sisustada oma soovide kohaselt.

Soovijatega teeme neljapäeval, 22.novembril päevaekskursiooni rannikul Mirissa-Weligama-Unawatuna-Hikkaduwa-Galle
Laupäev, 24.november 2018 – Mirissa – loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis - Ella

Peale varajast hommikusööki on aeg pakkida oma kohvrid ja suunduda ringreisile. Esmalt teeme Udawalawe rahvuspargis džiibisafari, kus meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid ja paabulindusid.

Lisaks sellele käime vaatamas elevandibeebide toitmist.Udawalawest jätkame sõitu Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel merepinnast. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Teeme peatused koskede juures, matkame mägedes ja imetleme sealt avanevat vaadet ümbruskonnale.

Ööbime Ella mägikülas.Pühapäev, 25.november 2018 – rongisõit mägedes, teetehas, Sri Lanka budismi keskus Kandy

Täna sõidame Ellast Kandysse. Teekond pakub võrratuid loodusvaateid - lopsakas loodus, mäed, kosed ...

Teeme ka rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal.


Teel teeme peatuse teetehases, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.
Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.

Ööbime Kandys.Esmaspäev, 26.november 2018 – vürtsiaed, Sri Lanka sümbol – Sigiriya kaljukindlus

Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta.


Pealelõunal on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.
Jääme ööbima Sigiriyasse


Teisipäev, 27.november 2018 – kohaliku küla külastus, iidne Polonnaruwa

Täna astuma ajas tagasi ja proovime saada kätte tunnetuse, kuidas elati Sri Lankal sajandeid tagasi. Esmalt läheme teeme sõidu härjavankritega, mis olid põhilised liikumisvahendid keskajal, siis sõidame paatidega kohalikku külla, kus perenaine tutvustab meile Sri Lanka kööki ja toiduvalmistamiskunsti lihtsates tingimustes. Naudime viimast sri-lankapärast lõunasööki. Soovijad saavad end proovile panna kookosesisu peenestamisel või riisiterade sõkaldest eraldamisel.

Pealelõunal on soovijatel võimalik teha lähemat tutvust iidse Polonnaruwaga, mis oli Sri Lanka teiseks pealinnaks ja oluliseks keskuseks 11-12.sajandil. Kes ei soovi Polonnaruwasse tulla, need saavad nautida viimase päeva basseini ääres oma hotellis.Kolmapäev, 28.november 2018 – vaba hommik, algab kodutee

Hommikul aga alustame sõitu lennujaama. Teel teeme peatuse teeme Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.

Seejärel võtame suuna lennujaama, kust õhtul väljub meie lend.Reisi pikkus 16 päeva

Reisi hind 1 490 € majutusega kahekohalises toas
*soovi korral aitame toanaabri leidmisel, kui pole soovi maksta ühekohalise majutuse eest lisatasu

*Viimased 3 kohta sh üks naiskoht
**on pakkuda üksik naiskoht ringreisi ajaks nii, et rannapuhkuse ajal on majutus omaette toas. Lisatasu 96 €


Lisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee
Reisikorraldaja: Fix Ideed