Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

AKTIIVNE PUHKUS SRI LANKAL - LOODUSPROGRAMM, KOHALIKU HÕIMU KÜLASTUS, KERGED MATKAD LOODUSES

14.11-24.11.2018

Reisi hind 1 390 €
*reisi hind sisaldab lennupiletit

Kohapeal eestikeelne teenindus


Soovitame seda programmi neile, kes eelistavad puhata aktiivselt, liikuda looduses, õppida tundma kohalikku elu-olu, nende kombeid ja traditsioone.

Meil on plaanis kergemat sorti matkad (ei nõua eelnevat kogemust ega ettevalmistust) teeistanduste vahel, jugade juurde, mägedesse ning "maailma lõppu", otsime ka leopardi Yala rahvuspargis,
külastame Sri Lanka põlisrahvast ning õpime tundma nende kombeid ja traditsioone. Soovijad saavad läbida ka surfi algkoolituse.

Lisaks ringreisile jääb aega ka rannapuhkuse nautmiseks ja omal käel ringivaatamiseks.
Kolmapäev, 14.november 2018 – lennud Sri Lankale


Neljapäev, 15.november 2018 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi.

Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast.

Kui on aga soovi tutvuda naaberlinnade Unawatuna ja Hikkaduwaga, siis ka sinna pole pikk tee ning minnes tuk-tukiga või bussiga tuleb ka hind odav. Soovitame külastada Matarat ja tutvuda selle kauni vanalinnaga.

Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.

Majutus hubases külalistemajas, mis on broneeritud meie reisiseltskonnale.


Reede, 16.november 2018 – vaba päev

Vaba päev, mida saate sisustada oma soovide kohaselt. Hommikul läheme tutvuma ümbruskonnaga, siis jääb aega rannas olemiseks või surfikoolituse läbimiseks.

Hinnas hommikusöökLaupäev, 17.november 2018 – Mirissa – Yala rahvuspark

Peale hommikusööki on aeg pakkida oma kohvrid ja suunduda ringreisile. Teekond  Mirissast Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatused saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures ning uudistame üht budistlikku templit. Lisaks mekime ka pühvlipiimast valmistatud jogurtit, mis on selle piirkonna spetsialiteediks.

Kuid enne ööbimiskohta sõitmist teeme paaritunnise džiipidega loomavaatlussafari Yala rahvuspargis. Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.

Hinnas hommikusöök ja džiipidega loomavaatlussafari Yala rahvuspargis


Pühapäev, 18.november 2018 – Ella võrratult kaunis mägine loodus

Yalast sõidame Ellasse, kus meid ootavad ees imelised loodusvaated. Teel proovime maitsta ka mõningaid eksootilisi puuvilju ja uurime, kuidas elatakse Sri Lanka sisemaal.

Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Teeme peatused koskede juures ja pealelõunal teeme matka Little Adams Peak'le ning Nine Arches silla vaateplatvormile.

Hinnas hommikusöök


Esmaspäev, 19.november 2018 – Sri Lanka põlirahva külastus

Täna teeme väljasõidu Sri Lanka põlisrahva juurde, kes elasid seal juba enne singaleid ja tamileid. Õpime tundma nende kombeid, traditsioone, elu-olu ning naudime nende folklooriprogrammi.
Õhtuks tuleme tagasi Ellasse, kus ööbime samas kohas, kus möödunud öölgi.

Hinnas hommikusöök hotellis, veedade külastus koos kerge einega


Teisipäev, 20.november 2018 – rongisõit mägedes, teeistandus ja matk Diyaluma joa juurde

Peale hommikusööki teeme ka rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal.

Külastame teetehast, kus meile tutvustatakse teevalmistamise protsessi alates taimede kasvatamisest, korjamisest kuni töötlemiseni.

Pealelõunal matkame imekauni Diyaluma joa juurde, mis on kõrguselt teine juga Sri Lankal.

Hinnas hommikusöök hotellis ja rongisõit mägedes


Kolmapäev, 21.november 2018 - matk Horton Plain rahvuspargis (2100–2300 m merepinnast)

Tänast päeva alustame vara, et jõuda mäetippu päikesetõusu ajaks. Uurime platoo floorat ja faunat, imetleme Baker'i juga ja teeme pilti „maailma lõpus”.
Peale matka võtame taas suuna rannikule, kus jätkub rannapuhkus.
Hinnas hommikusöök


Neljapäev, 22.november 2018 – vaba päev või lisaekskursioon rannikul: teeistandus, kilpkonnakasvandus, tsunami muuseum, kuukivikaevandus, Galle vanalinn

Vaba päev rannapuhkuse nautmiseks ja puhkamiseks.

Lisaekskursioon soovijatele: Mirissa-Weligama-Unawatuna-Hikkaduwa-Galle

Hinnas hommikusöök


Reede, 23.november 2018 – vaba hommik, algab kodutee

Vaba hommik viimaste rannarõõmude nautmiseks. Pealelõunal algab kodutee.Reisi hind 1 390 €

Lisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee