Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

ehe ja eksootiline sri lanka - rannapuhkus koos ringreisi ja põhisrahva külastusega

01.11-12.11.2018

Reisi pikkus 12 päeva
Reisi iseloom: seikluslik looduse- ja kultuurireis koos rannapuhkusega
Reisi hind 1 350 €
*reisi hind sisaldab lennupiletit


Reede, 01.november 2019 – lennud Sri Lankale


Laupäev, 02.november 2018 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi.

Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast.

Kui on aga soovi tutvuda naaberlinnade Unawatuna ja Hikkaduwaga, siis ka sinna pole pikk tee ning minnes tuk-tukiga või bussiga tuleb ka hind odav. Soovitame külastada Matarat ja tutvuda selle kauni vanalinnaga.

Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.

Majutus hubases külalistemajas, mis on broneeritud meie reisiseltskonnale.Neljapäev, 07.november 2019 – Mirissa – Udawalawe rahvuspark ja loomavaatlussafari – Ella loodusvaated

Peale hommikusööki on aeg pakkida oma kohvrid ja suunduda ringreisile. Soovijatega teeme Udawalawe rahvuspargis džiibisafari, kus meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid ja paabulindusid.

Lisaks sellele käime vaatamas elevandibeebide toitmist.

Udawalawest jätkame sõitu Ellasse, mis asub  pea 1000 m kõrgusel merepinnast. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Teeme peatused koskede juures, matkame Little Adams Peak’le ja imetleme sealt avanevat vaadet ümbruskonnale.Reede, 08.november 2019 – Sri Lanka põlirahva külastus

Täna teeme väljasõidu Sri Lanka põlisrahva veedade juurde, kes elasid seal juba enne singaleid ja tamileid. See külastus annab meile hea pildi Sri Lanka esmaste asukate elust-olust, nende traditsioonidest ja kommetest.

Tee peal teeme peatuse ka kose juures ning külastame budistlikku templit.

Õhtuks tuleme tagasi Ellasse, kus ööbime samas kohas, kus möödunud öölgi.
Laupäev, 09. november 2019 – Ella - mägine Nuwara Eliya piirkond - teeistandused - Kandy

Täna sõidame Ellast Kandysse. Teekond pakub võrratuid loodusvaateid - lopsakas loodus, mäed, kosed ... Teeme ka rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal.

Teel teeme peatuse teetehases, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.

Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.Pühapäev, 10.november 2019 – Kandy, Dambulla koobastemplid,  Sigiriya kaljukindlus

Hommikul tutvume Kandyga ja seejärel alustame sõitu Sigiriyassse. Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm.

Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta.

Pealelõunal on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.Esmaspäev 11.november 2019 – Dambulla koobastemplid, sõit lennujaama

Peale hommikusööki hakkame sõitma lennujaama poole. Teel teeme peatuse  Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.
Seejärel võtame suuna lennujaama, kust õhtul väljub meie lend (saabumine Eestisse 12.nov).Lisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee