Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

Avasta sügisvärvides Gruusia

08.09-14.09.2018Laupäev, 8.september - lennud Tbilisi


Pühapäev, 9.september - saabumine Gruusiasse. Tbilisi ekskursioon, bränditehase külastus koos degustatsiooniga

Varasel hommikutunnil saabume Tbilisi lennujaama. Sõidame kesklinna ja registreerime end hotelli. Peale puhkust ja hommikusööki alustame linnaga tutvumist. Sõidame bussiga monumentaalkompleksi juurde, mille on loonud skulptor Zurab Tsereteli. See monument aitab meil lähemalt tutvuda Gruusia ajalooga ning siit ülevalt avanevad ka kaunid vaated pildistamiseks.

Pärast seda külastame Gruusia vanimat ja tuntuimat bränditehast, kus degusteerime nende tooteid.

Seejärel sõidame tutvuma 2004.a. valminud Gruusia mõõtmeilt suurima õigeusu kirikukompleksiga (maailma õigeusu kirikutest kõrguselt kolmas) - Sameba katedraaliga, mis on ehitatud Jeesus Kristuse 2000. sünniaastapäevaks. Jätkame jalgsi ekskursiooniga mööda imelist Tbilisi vanalinna. Külastame Narikala kindlust, mille juurest avanevad kaunid vaated linnale. Jalutame läbi vanalinna, et tutvuda linna ajalooga kuni Rustaveli avenüüni ning lõpetuseks külastame Gruusia Rahva Muuseumi.

Õhtul oleme oodatud pidulikule õhtusöögile koos rikkaliku Gruusia toidu, veini ja rahvusliku programmiga.

Ööbimine Tbilisis. Hinnas hommiku- ja õhtusöök ning brändi degustatsioon
Esmaspäev, 10.september - Stepantsminda: Kazbeki mägi, Ananuri kindluskompleks, väävlisaun

Peale hommikusööki alustame pikemat sõitu Kazbegi linna ehk Stepantsminda suunas mööda Gruusia sõjateed. Stepantsmindas asub kuulus Kazbeki mägi, mis on Kaukasuse mäestiku üks suurimatest ehk Gruusia suuruselt kolmas mäetipp. Kazbeki mägi on kustunud kihtvulkaan ja selle kõrgus merepinnast on 5047m. Legendi järgi oli  Kazbeki mäe külge aheldatud Prometheus, Gruusia pärandis Amirani nimena.


Teel sinna teeme peatuse Jinvali veehoidla ja unikaalse 13. saj. rajatud Ananuri kindluskompleksi juures, mis kuulub aastast 2007 UNESCO maailmapärandi nimistusse. Stepantsmindasse jõudes tõuseme mikrobussiga Kazbeki mäe keskossa, Gergeti Püha Kolmainu kiriku juurde.


Lõunatame tagasiteel Tbilisisse. Õhtul Tbilisis soovitame kõigil külastada legendaarset südalinnas asuvat väävlisauna, millel on kindlasti oluline osa kogemaks Gruusia kultuuri. Siin saab nautida otse maa seest tulevat väävlirikast ja tervendavat kuuma mineraalvett. Gruusia poeet Joseph Grishashvili on öelnud: "Külastada Tbilisit ja mitte käia väävlisaunas on sama, kui külastada Pariisi ja mitte näha Eiffeli torni."

Ööbimine Tbilisis. Hinnas hommiku- ja lõunasöök


Teisipäev, 11.september - Kahheti piirkonna külastus, lõunasöök kohaliku pere juures, Signagi linn, veinide degustatsioon

Hommikusöök. Täna sõidame tutvuma Gruusia idapoolseima piirkonna Kahhetiga, mis on aga Gruusia köögiviljaaed, puuviljaparadiis ja parimate veinide valmistamise koht. Teel sinna tutvume David Gareja suure kloostrikompleksiga, kus kivisse on uuristatud üle 100 erineva ruumi: kirikud, kabelid, eluruumid, söögisaalid. Külastame ka Bodbe nunnakloostrit, kus puhkab Püha Nino, kes tõi Gruusiasse ristiusu.


Signagis oodatakse meid külla lõunasöögile Gruusia pere traditsioonilisse koju, kus tutvume toidu ja veini valmistamise kunstiga.

Peale lõunat teeme jaluskäigu Signagi linnas, mida kutsutakse ka Armastuse linnaks. Linna ümbritseb 18. sajandil rajatud ja praegu riigi pikim kindlusmüür. Külastame Signagi linnamuuseumi, kus on eksponeeritud ühe tuntuima Gruusia maalikunstniku Niko Pirosmani meistritööd. Ajalooliselt on teada, et Gruusia on üks esimesi maid, kus hakati valmistama veini ja just Kahheti on suurimaid regioone veini tootmise poolest.

Astume sisse ühte siinsesse veinimajja ja degusteerime nende tooteid. Tagasisõit Tbilisisse on garanteeritud olema lõbus. Hotelli jõuame hilja õhtul.

Hinnas hommikusöök hotellis, lõunasöök kohaliku pere juures ning veinide degustatsioon


Kolmapäev, 12.september - Mtsheta, Borjomi-Kharagauli rahvuspark, Uplistsikhe koobaslinn

Hommikusöök. Päev algab väljasõiduga Mtshetasse, mis oli iidne Gruusia pealinn 3. sajandist eKr kuni 5. sajandini. Seal võeti 317. aastal vastu ristiusk. Külastame ajaloolist arhitektuurikompleksi Jvari ning sealset peamist katedraali. Linna ajaloolised hooned kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimistusse. Linnaga tutvumise järel sõidame imetlema Borjomi-Kharagauli rahvusparki, mis võlub oma maalilise maastiku, rikkaliku floora, fauna ja kaunite vaadetega. Maailmas tuntud mineraalvesi Borjomi pärineb just siit piirkonnast. Borjomis peatume ka lõunasöögiks.

Tagasiteel sõidame Gori linna suunas ja külastame Uplistsikhe koobaslinna. Uplistsikhe liivakivvi kaevatud kunagised koobaslinnad märgivad paika, mis oli asustatud juba pronksiajal.

Sõideme tagasi Tbilisse. Ööbimine Tbilisis. Hinnas hommiku- ja lõunasöök

Neljapäev, 13.september - päev Tbilisis

Hommikusöök. Täna külastame Tbilisi erinevaid turgusid, kust soovijad saavad koju kaasa osta kohalikku toodangut ja käsitööd. Gruusia turgudel käib ehe kauplemine ja seal müüakse kõike - puu- ja juurvilju, pähkleid ja vürtse, käsitööd ja  muud kaupa. See on väga ehe ja omanäoline kogemus ja me soovitame minna sinna ka juhul, kui ostusoove pole.


Peale seda on kõigil vaba aeg kuni õhtuni. Õhtul lõpetame oma reisi üheskoos piduliku õhtusöögiga, mis on Gruusiale omaselt  rikkaliku toidu ja veiniga. Hotellituba on kasutuses kuni ärasõiduni.

Hinnas hommikusöök ja reisi lõpuõhtusöökReede, 14.september - kodutee

Varahommikune transfeer Tbilisi lennujaama. Ühe vahemaandumisega lend Tallinnasse.

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha programmis asendusi jt. muudatusi sõltuvalt ilmast ja muust meist mitteolenevatest põhjustest.Reisi hind 900 €
*Ooteleht!
 
Reisi hinnas sisalduvad:
lennud, majutus, kõik programmis toodud ekskursioonid ja väljasõidud, hommikusöögid, 3 lõuna- ja 2 õhtusööki ning veini ja bräandi degusteerimineLisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee
Reisikorraldaja: FIX IDEED