Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

Sügisene koolivaheaeg Sri Lankal koos loodusprogrammiga

18.10-30.10.2018


See reis on mõeldud eelkõige loodussõpradele. Meil on võimalik kohtuda väga erinevate looma- ja linnuliikidega, pole harv, kui näiteks ahvid tulevad mangopuu peale maiustama või päikeseloojangu ajal lendab parv suuri nahkhiiri (lendrebaseid) üle meie peade. Hommikuti ärkame paabulinnu huigete peale ja randa jalutades võime kohtuda varaaniga. Kuid käime ka kilpkonna haudejaamas, kus näeme mõnepäevaseid kilpkonnapoegasid, saame teada, kuidas nad munadest kooruvad ja kui palju see aega võtab jpm. Hea ülevaate eksootilistest loomadest-lindudest saab aga Udawalawe loomavaatlussafarilt, kus on võimalik minna vaatama ka väikeste elevandipoegade toitmist.
Ja muidugi erinevad loodusnähtused - tõusud, mõõnad, tsunami kohta saame rohkem teada fotomuuseumi külastades ..

Kuid mis peamine, siin saab ujuda, hullata lainetes, võtta päikesevanne ja süüa magusaid puuvilju nii palju kui kulub. Õhk + 30º, vesi +26º C


Neljapäev, 18.oktoober 2018 – lennud Sri LankaleReede, 19.oktoober 2018 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusaimaks rannaks sellel kaunil saarel.

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Majutus hubases külalistemajas, mis on broneeritud meie reisiseltskonnale. Ootame sellele reisile ka teisi lastega peresid, nii on lastel seltsis segasem ning üheskoos tore saareriiki avastada.
Kohapeal eestikeelne teenindus!


Laupäev 20.oktoober 2018 – vaba päev või surfi algkoolitus

Hommikul teeme ümbruskonnas tutvumisringi. Peale seda on vaba aeg kas esimeste rannarõõmude nautimiseks või hoopiski surfi algõppe läbimiseks (sobib lastele al 9-10.eluaastast). Kui olete varasemalt unistanud surfamisest, siis see on ideaalne koht uue oskuse omandamiseks. Tingimused on algtaseme õppe läbimiseks väga hea ning samuti hinnaklass.
Pühapäev 21.oktoober 2018 – salarand

Me oleme juba külastanud Mirissa randa, kus on tore lainetes hullata. Kuid täna läheme avastama salaranda, mis on ilus rahulik lahesopp liiva-kivikliburanna ja oma restoraniga. Salarand sobib ka neile, kes ei armasta laineid ja kes soovivad snorgeldada.
Väikesed loodusvaatlejad võivad siin kivide vahelt leida krabisid, merisiilikuid, väikeseid kalakesi, kuid siia on vahel tulnud ka ahvid ja paabulinnud.

Kes aga nakatus esimesel päeval surfipisikuga, siis need saavad pealelõunal minna jätkutundi, et omandatud oskuseid kinnistada ja sõidukogemust lihvida. Ka järgmistel päevadel jääb aega siia tulla ja tund-poolteist koos lainelauaga merel veeta, reisi lõpuks olete juba tegijad!


Esmaspäev 22.oktoober 2018 – vaba päev või 
loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis

Vaba päev puhkamiseks ja rannarõõmude nautimiseks.
Soovijatele lisaekskursioon Udawalawe rahvusparki, kus saab näha erinevaid eksootilisi linni- ja loomaliike. Me teeme paari- kolmetunnise džiibisafari rahvuspargis, kus meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid. Lisaks läheme vaatama ka väikeste elevandipoegade toitmist.Teisipäev 23.oktoober 2018 - soovijatele rice&curry kokanduskursus

Pealelõunal pakume soovijatele võimalust saada uue kogemuse võrra rikkamaks omandades kohalike perenaiste käest rice&curry valmistamise saladusi. Korraga saab kokata kuus inimest, seega palume oma soovist varakult ette teatada.


Kolmapäev 24.oktoober 2018 - snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega

Väljasõit naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega. Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, see rand sobib ka niisama rannas olemiseks. Siin on ilus ilma laineta liivarand.
Snorgeldamisvarustust saab laenutada kohapeal, samuti on võimalik seltskonna peale võtta snorgeldamis­instruktor, kes aitab kilpkonni leida. Sinna- ja tagasisõidu teeme tuk-tuki või liinibussiga.

Siit võime edasi sõita lähimasse keskusesse Matarasse, kus asub kaunis hollandiaegne vanalinn, kus või näiteks lõunat süüa.Neljapäev 25.oktoober 2018 - päevane väljasõit kilpkonnakasvandusse ja Galle kindlust vaatama

Täna teeme väljasõidu mööda rannikut ja külastame teeistandust ning uurime lähemalt, kuidas käib teevalmistamise protsess. Näeme ka nii uuema aja kui inglise koloniaalperioodi ajast pärit masinaid töötamas ja saame teada, mis roll on ühel või teisel instrumendil.

Seejärel sõidame kilpkonnakasvandusse. Saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse. Samuti on siin meres viga saanud kilpkonnad, keda ravitakse, et nad taas ühel päeval vabasse loodusesse lasta.

Lisaks külastame ka tsunami fotomuuseumi, mis annab ülevaate 14 aastat tagasi saareriiki tabanud loodusõnnetusest.

Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal. Päev tuleb pikk, kuid väga mitmekülgne ja huvitav.Reede 26.oktoober 2018 - delfiini- ja vaalavaatlusretk merel

Soovijad saavad täna minna vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniksja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Merereisi jooksul sõidetakse avamerele, kus otsitakse eelkõige vaalasid, kuid on võimalik näha ka delfiine, merikilpkonnasid ja mitmeid linde. Jätame endale õiguse muuta vaalavaatlusreisi toimumise kuupäeva, kui kohapeal selgub, et ilm on vaalavaatluseks ebasobiv vmt.

Lõuna paiku jõuame tagasi Mirissasse, soovijad jõuavad veel randa minna või siis niisama puhata.Laupäev-pühapäev, 27-28.oktoober 2018 – vabad päevad Mirissas

Vabad päevad viimaste rannarõõmude nautimiseks ja päikesevannide võtmiseks.Esmaspäev, 29.oktoober 2018

Vaba hommik viimaste puhkuserõõmude nautimiseks, pealelõunal tuleb transfeer järgi, et viia teid lennujaama. Ühe ümberistumisega lennud Tallinnasse (saabumine 30.oktoobril).Reisi hind 1 330 € reisija majutusega kahekohalises toas
*alla 12-aastane laps koos kahe täiskasvanuga 1 050 €
**12-18.aastane laps koos kahe täiskasvanuga 1 280 €

PS! Reisile on vaba ka üks üksik naiskoht. Kui sul pole toanaaabrit, aga sa ei soovi ühekohalise toa eest lisatasu maksta, siis võta meiega ühendust.


Lisainfo ja broneerimine fixideed@fixideed.ee, 64 60 700, 51 66 875
Reisikorraldaja: FIX IDEED