Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

Ringreis Sri Lankal koos rannapuhkusega Mirissa paradiisirannal

30.11-09.12.2018

Reisi hind 1 290 €
*reisi hind sisaldab lennupiletit

Kohapeal eestikeelne teenindus


Reede, 30.november 2018 – lennud Sri Lankale

Ühe ümberistumisega lennud Sri Lankale


Laupäev, 01.detsember 2018 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel.

Esmane tutvus ümbruskonnaga. Õhtusöök rannal.

Pühapäev-teisipäev, 02-04.detsember 2018 – rannapuhkus Mirissas või lisategevused


Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi.

Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele.

Kui on aga soovi tutvuda naaberlinnade Unawatuna ja Hikkaduwaga, siis ka sinna pole pikk tee ning minnes tuk-tukiga või bussiga tuleb ka hind odav. Soovitame külastada Matarat ja tutvuda selle kauni vanalinnaga.

Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla. Soovijad saavad osaleda lisaekskursioonidel ja -väljasõitudel.Kolmapäev 05.detsember 2018 – Mirissa – Udawalawe rahvuspark ja loomavaatlussafari – Ella loodusvaated


Peale hommikusööki on aeg pakkida oma kohvrid ja suunduda ringreisile. Soovijatega teeme Udawalawe rahvuspargis džiibisafari, kus meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid ja paabulindusid.

Udawalawest jätkame sõitu Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel merepinnast. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Teeme peatused koskede juures, matkame mäetippu ja imetleme sealt avanevat vaadet ümbruskonnale ja kui aeg võimaldab, siis läheme vaatama ka ajaloolist silda.Neljapäev 06.detsember 2018 – Ella - mägine Nuwara Eliya piirkond - teeistandused - Kandy


Täna sõidame Ellast Kandysse. Teekond pakub võrratuid loodusvaateid - lopsakas loodus, mäed, kosed ... Teeme ka elamusterohke rongisõidu mägedes.

Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.


Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid.

Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.

 Reede 07.detsember 2018 – Kandy, Dambulla koobastemplid, Sigiriya


Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta.

Soovijatel on võimalik täna pealelõunal külastada Polonnaruwa't, kus asus keskajal 11-13.saj Sri Lanka vanuselt teine pealinn.Laupäev 08.detsember 2018 – Sigiriya kaljukindlus - Sri Lanka üks vanimaid linnasid Polonnaruwa, sõit lennujaama


Peale hommikusööki on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid. Sigiriyasse on soovitav tulla hommikul, kui päike ei ole veel trepiastmeid kuumaks kütnud ja õhk pole veel nii palav, et ei jõua kalju otsa ronida.

Järgmise peatuse teeme Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.

Seejärel võtame suuna lennujaama, kust õhtul väljub meie lend (saabume Eestisse 9.detsembril).

Soovi korral on võimalik reisi pikendada ja avastada ka multikultuurset Singapuri. Avasta ühe reisi jooksul kaks  riiki - SRI LANKA ja SINGAPUR. Vaata lähemalt ...


Lisainfo ja broneerimine fixideed@fixideed.ee, 64 60 700, 51 66 875

Reisikorraldaja: Fix Ideed