Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

Suur Madagaskari ringreis - mitmekülgne loodusreis ühes maailma omanäolisema arenguga paigas

5.-19.oktoober 2018


Reisi kestvus 15 päeva


5.oktoober, reede: lennud Madagaskarile


6.oktoober, laupäev: saabumine Madagaskarile

Saabume Madagaskari pealinna Antananarivosse (Tana). Piiril vormistame viisa, transfeer hotelli.


7. oktoober, pühapäev: Tana - Andasibe - Mantadia rahvuspark ja loomavaatlus

Pärast hommikusööki alustame sõitu Andasibe rahvuspargi suunas, teel külastame Mandraka-Peyrierase erakaitseala, kus same näha kameeleone, krokodille, roomajaid ja teisi saare endeemse fauna esinadajaid. Kaitseala rajas Prantsuse päritolu loodusteadlane ja siin vôib tutvuda just nende liikidega, keda vabas looduses on raskem kohata. Seejärel peatume Moramanga linnas, kus külastame kohalikku turgu.
Hinnas hommikusöök

 
8. oktoober, esmaspäev: Andasibe - Mantadia rahvuspark ja loomavatlus

Hommikusöök ja varane väljasõit Analamazaotra kaitsealale (kuulub Andasibe-Mantadia rahvuspargi alla), kus teeme ligikaudu 4-tunnise jalgsimatka, mille käigus püüame kohata ka saare kôige suuremat Indri-Indri leemurit, keda võib looduses vabalt ainult sellel kaitsealal leida. Matkame vihmametsas liaanide, orhideede ja  sônajalgade vahel, lootes kohata mônda isendit rahvuspargi 14 leemuriliigi, 108 linnuliigi, 51 roomajate liigi ja 84 kahepaiksete liikide hulgast.

Hiljem külastame Andasibe küla ja seejärel pöördume tagasi hotelli. Hilisôhtul ettenähtud ajal läheme hotellist jalgsi kaitsealale, kus vaatleme öise eluviisiga endeemse fauna esindajaid. Kaasa on vaja võtta laubalamp ja vihmakeep.

Hinnas hommikusöök


9.oktoober, teisipäev: Andasibe - Matadia rahvuspark - Behenji - Antsirabe

Pärast hommikusööki alustame sõitu kõrgplatoo suunas mööda kuulsat RN7 maanteed. Tee lookleb läbi kaunite vaadetega Madagaskari looduse: riisipõllud, kohalikud külad jne. Teeme mitmeid peatusi, et nautida ümbrust.

Lõunaks jõuame Behenji linnakesesse, mis on kuulus oma foie grasi valmistamise poolest. Soovijatel on võimalik degusteerida erinevate lisanditega valmistatud foie grasi sorte (lisatasu eest).

Järgmisena peatume Ambtolampys, kus tutvume veel täiesti käsitööna valmivate alumiiniumpottide tootmisega. Õhtupoole jõuame Antsirabe koloniaalstiilis linna.
Hinnas hommikusöök

 
10.oktoober, kolmapäev: Antsirabe - Ambositra - Ranomafana rahvuspark              

Pärast hommikusööki jätkame Antsirabe linnaga tutvumist. Lisaks jalutuskäigule sõidame kohalike tüüpiliste pousse-pousse'idega mööda ajaloolist linnaosa. Külastame kohalikku turgu, katedraali, raudteejaama ja erinevaid prantsuse koloniaalajast pärinevaid hooneid. Antsirabe on tuntud oma mineraalveeallikate poolt ja tänapäeval on kujunenud see pealinlaste meelistatuimaks puhkepaigaks.

Edasi jätkame sôitu 1350 m kôrgusel asuvasse nn Madagaskari käsitöö pealinna Ambositrasse, kus soovikorral võib tutvuda  puusseppade ja siidikudujate tööga. See paik on ka betsileo etnilise grupi keskuseks, aga ilusaimad väljapandud puutaiesed on valminud siiski zafimaniry hõimu meistrite käte läbi. Ööbima jôuame juba Ranomafana rahvuspargi aladele jäävasse hotelli.
Hinnas hommiku- ja õhtusöök

 
11.oktoober, neljapäev: Ranomafana rahvuspark - Sahambavy

Hommikusöök ja Ranomafana rahvuspargi külastus, kus teeme neljatunnise jalgsimatka. Ranomafana rahvuspark kujutab endast troopilist vihmametsa, mille keskmiseks kõrguseks merepinnast on 1000 m ning tema liigirikkus pakub avastamisrõõmu kõigile loodushuvilistele. Seda biosfääri kaitseala peetakse Madagaskari kõige niiskemaks piirkonnaks. Vihmamets kuulub 2007. aastast UNESCO looduspärandi nimekirja tänu nii tema ökoloogilistele ja bioloogilistele protsessidele kui ka oma loodusliku mitmekesisuse ja suurearvulise hävimisohus liikide poolest. Hiljem peatame Namorona jõel asuva kose juures. Sõidame edasi ööbimispaika Sahambavys, mis asub ilusa järve kaldal.
Hinnas hommikusöök


12.oktoober, reede: Sahambavy - Ambaavao - Anja kaitseala - Isalo rahvuspark

Pärast hommikusööki hakkame sôitma Ranohira suunas. Jalutuskäik Fianarantsoa vanalinnas ja hiljem naudime panoraamvaadet Haute Ville vaateplatvormilt.

Jätkame teekonda Ambalavao külasse, kus külastame antaimoro paberi töökoda, mille valmistamise ajalugu ulatub VII sajandisse, kui Madagaskari kagurannikule jõudnud araablased tõid endaga kaasa koraani. Kuna koraan hakkas aja jooksul kuluma, olid moslemeid sunnitud leidma uut taimset materjali, mis peaks pikemalt vastu. Selleks vôtsid nad kasutusele kohaliku mooruspuuliste perekonda kuuluva põõsa koore ja erinevate töötlemiste abil olid nad vôimelised valmistama vastupidavat paberit, kuhu sai koraani ümber kirjutada.

Jätkame päeva Anja kaitsealal, kus on meil suurepärane võimalus näha kattasid ehk kassleemureid. Siin lõpetame oma teekonna kõrgplatool ja alustame laskumist, läbides Madagaskari savanniala, mida iseloomustavad kõrbelised maastikud ja ootamatult ilmuvad meie ette ilmuvad külad. Ööbimine Isalo rahvuspargis.
Hinnas hommiku- ja õhtusöök

 
13.oktoober, laupäev: Isalo rahvuspark

Pärast hommikusööki teeme jalgsimatka Isalo rahvuspargis, milleks kulub meil aega peaaegu kogu päev. Valmis peab olema palavuseks ja ka keskmise raskusastmega tõusudeks ning langusteks. Maastik on pidevas muutuses - liivakivist moodustised, kaljulõhed, palmioaasid vahelduvad pidevalt ja kôik see kokku on tõesti hingematvalt lummav. Külastame Nümfide juga ja mitut looduslikku basseini, kus saab ka ennast vette kasta. Matkame ka kuulsas Namaza kanjonis. Kui oma matka alustasime kaitseala kõrbelisemas osas, siis kanjonis pakub meile kuumavarju juba palju lopsakam taimestik. Kindlasti kohtame ka leemureid ja teisi pargielanikke nagu kameeleonid, liblikad ning õpime tundma huvitavaid taimi ja puid.

Kuna see piirkond on olnud ajalooliseks elukohaks bara hõimule, siis oma matkateekonnal kuuleme huvitavat näiteks nende omanäoliste matmistavade kohta ja näeme ka nende ainulaadseid matmispaiku. Isalo rahvuspark on Madagaskaril vanuselt teine ja rajati juba 1962. aastal. Hetkel on see saare kôige külastajaterohkem kaitseala. Siinsed massivsed geoloogilised moodustised kujunesid välja juba Juura ajastul. Õhtul naudime päikeseloojangut kaljude vahele moodustunud looduslikust nn “Isalo aknast”.
Hinnas hommiku- ja õhtusöök

 
 
14.oktoober, pühapäev: Isalo rahvuspark

Kuna Isalo rahvuspargis on tõepoolest niipalju vaatamisväärset, siis tänase päeva veedame jällegi siinses kaunis looduses. Külastame pargi osa, mida nimetatakse La Crète ning matka lõpetades on meil jällegi võimalus supelda looduslikus basseinis.

Läheme tagasi hotelli, et sealt teha 2-tunnine jalutuskäik Mariany külasse, mis on koduks bara hõimule. Õhtul imetleme järjekordset päikeseloojangut nn “Giorgio aknast”

Hinnas hommiku- ja õhtusöök


15.oktoober, esmaspäev: Isalo rahvuspark - Zombitse rahvuspark - Andasibe rahvuspark - Tulear - Ifaty


Pärast hommikusööki jätkame oma teekonda lõuna suunas. Sõidame mööda kuulsatest Mahafaly matmispaikadest - kivist hauakambrid, mis tihti on kaunistatud inim- ja loomafiguuride maalingutega ning kaetud seebu sarvede vôi pealuudega. Tee ääres näeme ka esimesi ahvileivapuid ehk baobabe. Külastame Zombitse rahvusparki, kus teeme pooleteisttunnise matka, mille jooksul loodame näha nii Sifaka leemureid kui kameeleone. Samuti saame ka uurida lähemalt baobabe ja kuuleme palju huvitavat nende ainulaadsete puude kohta.

Sealt sõidame Tuleari linna, kus külastame sealset populaarset merekarpide turgu. Õhtupoolikul jõame Ifaty randa ning seame ennast sisse Les Dunes D’Ifaty hotellis.
Hinnas hommikusöök

 
16.oktoober, teisipäev: Ifaty rand

Puhkepäev Ifaty rannas Lisatasu eest vôimalik osaleda lisategevusel nagu piroogiga sõit korallirifile, sukeldumine, snorgeldamine jne.

Hinnas hommikusöök17.oktoober, kolmapäev: Ifaty - Tulear - Antanarivo

Ettenähtud ajal sõidame Tuleari lennujaama, et siselennuga sõita tagasi pealinna Tanasse. Kui lennugraafik lubab teeme peale hotelli sisseregistreerimist linnaekskursiooni, mille käigus tutvume Soarano raudteejaama, Iseseisvuse allee ja Isoraka ning Analakely linnaosadega.
Hinnas hommikusöök


18.oktoober, neljapäev Antanarivo - Istanbul

Hommikusöök ja Madagaskari suurima käsitööturu külastamine, kus saab veel viimased ostud teha. Jätkame sõitu lennujaama, et pealelõunal alustada tagasilendu.
Hinnas hommikusöökReisi hind 3770 € majutusega kahekohalises toas
*ühekohaline majutus on lisatasu eest, kuid kui puudub reisikaaslane, siis aitame seda leida


Lisainfo ja reisile registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee