Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

KOOLIVAHEAEG SRI LANKAL KOOS LOODUSPROGRAMMIGA

23.02-08.03.2018Reede, 23.veebruar 2018 – lennud Sri Lankale


Laupäev, 24.veebruar 2018 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusaimaks rannaks sellel kaunil saarel.

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Kohapeal eestikeelne teenindus!


Pühapäev 25.veebruar – vaba päev või surfi algkoolitus

Hommikul tutvume ümbruskonnaga.

Seejärel jääb vaba aeg esimeste rannarõõmude nautimiseks ja puhkamiseks. Kuid kui seltskonnas on ka neid, kelle sooviks on panna ennast proovile surfilaual, siis täna ootab meid ees esimene algajate surfitund (sobib lastele al 9-10.eluaastast).
Hinnas hommikusöökEsmaspäev 26.veebruar – delfiini- ja vaalavaatlusretk merel

Täna aga alustame päeva vara ja läheme delfiini- ja vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniksja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Merereisi jooksul sõidetakse avamerele, kus otsitakse eelkõige vaalasid, kuid on võimalik näha ka delfiine, merikilpkonnasid ja mitmeid linde. Jätame endale õiguse muuta vaalavaatlusreisi toimumise kuupäeva, kui kohapeal selgub, et ilm on vaalavaatluseks ebasobiv vmt.
Hinnas hommikusöök ja vaalavaatlus


Esmaspäev 27.veebruar – salarand

Meil on olnud aega veeta mõned päevad Mirissa rannas, kus on tore lainetes hullata. Kuid täna läheme avastama salaranda, mis on ilus rahulik lahesopp liiva-kivikliburanna ja oma restoraniga. Kivide vahel leidub ka krabisid, väikeseid kalakesi ja merisiilikuid, keda lastel on põnev uudistada.

Kes aga nakatus esimesel päeval surfipisikuga, siis need saavad pealelõunal minna jätkutundi, et omandatud oskuseid kinnistada ja sõidukogemust lihvida. Ka järgmistel päevadel jääb aega taas siia tulla ja tund-poolteist koos lainelauaga merel veeta, reisi lõpuks olete juba tegijad!
Hinnas hommikusöök


Teisipäev 28.veebruar – päevane väljasõit kilpkonnakasvandusse ja Galle kindlust vaatama

Peale hommikusööki võtame suuna populaarse turismipiirkonna Hikkaduwa poole, kus asub kilpkonnakasvandus. Saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse.

Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal.
Hinnas hommikusöök ja ekskursioon koos kilpkonnakasvanduse külastusega


Neljapäev 01.märts – vaba päev või snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega

Vaba päev või väljasõit naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte  merikilpkonnadega. Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, see rand sobib ka niisama rannas olemiseks. Siin on ilus ilma laineta liivarand.
Siit võime edasi sõita lähimasse keskusesse Matarasse, kus asub kaunis hollandiaegne vanalinn, kus võiks teha näiteks lõunasöögi.
Hinnas hommikusöök
 

Reede 02.märts – rice&curry kokanduskursus

Pealelõunal pakume soovijatele võimalust saada uue kogemuse võrra rikkamaks omandades kohalike perenaiste käest rice&curry valmistamise saladusi. Korraga saab kokata kuus inimest, seega palume oma soovist varakult ette teatada.
Hinnas hommikusöökLaupäev 03.märts – vaba päev või loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis

Soovijatele lisaprogramm väljasõiduga Udawalawe rahvusparki. Väljasõit varahommikul, et jõuda rahvusparki päikesetõusu ajaks, kui loodus alles ärkab ja loomad on ärksad. Meil on siin lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Keskpäeval läheme aga vaatama elevandibeebide toitmist.
Päev tuleb pikk, kuid elamusterohke.
Hinnas hommikusöök


Pühapäev, 04.märts – Mulkirigala Rock Temple ja loomavaatlussafari Yala rahvuspargis

Peale hommikusööki on aeg pakkida oma kohvrid ja suunduda ringreisile. Esmalt teeme peatuse Mulkirigalas, kus asub võimas koobastempel, mida kutsutakse ka Mulkirigala Raja Maha Viharaya.

Sealt sõidame edasi Yala rahvusparki loomavaatlussafarile, kus on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde.
Hinnas hommiku- ja õhtusöök ning loomavaatlussafari


Esmaspäev 05.märts – Yala rahvuspark – Ella mägine loodus

Hommikusöök rahvuspargis. Yalast sõitame Ellasse, kus meid ootavad ees imelised loodusvaated. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Matkame, imetleme loodus, peatume mõne kose juures ... Ööbime Ella mägikülas.

Hinnas hommikusöök


Teisipäev, 06.märts – Ella – Sri Lanka budismi keskus Kandy

Ella-Kandy vahelist raudteed loetakse üheks kaunemaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks kogu Sri Lankal -  lopsakas loodus, mäed, kosed ... Teeme ka rongisõidu mägede vahel.
Edasi jätkame teekonda juba oma bussiga ja külastame tee peale jäävat teeistandust, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja erinevate teesortidega. On ju Sri Lanka maailmakuulus teekasvataja.

Kandy on Sri Lanka budismi keskus, kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.
Täna ööbime Kandys.
Hinns hommikusöökKolmapäev, 07.märts – sõit Kandyst lennujaama, algab kodutee

Hommikul külastame soovijatega Peradeniya botaanikaaeda, mis on rajatud juba 1374. aastal kuningate iluaiana. Siin on üle 5000 erineva taimeliigi, saab külastada nii vürtsiaeda kui orhideemaja, jalutada palmialleel.

Peale botaanikaaia külastust on aeg võtta suund lennujaama poole, kust õhtul väljub meie lend koju.
Hinnas hommikusöökReisi hind 1 570 € täiskasvanu ja 1040 € alla 12-aastane laps koos kahe täiskasvanuga

Lisainfo ja broneerimine fixideed@fixideed.ee, 64 60 700, 51 66 875