Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

ÜKS REIS, KAKS RIIKI - SUURLINN SINGAPUR JA FILIPIINIDE PEIDETUD PÄRLID

13.11-26.11.2019


Reisi pikkus 14 päeva
Reisi hind 2 180 €
Reisi iseloom: loodus- ja seiklusreis, ranna- ja linnapuhkus, shopping
 
 
 
Reisi esimesed päevad veedame nooblis linnriigis Singapuris, mida kutsutakse ka Aasiaks algajatele. Singapur on puhas, efektiivse infrastruktuuriga ning kindlate reeglitega ühiskond. Tegu on arenenud turumajanduse ja kõrge elatustasemega riigiga. See on täielik kontrast võrrelduna ehedate Filipiinidega.
 
Seejärel lendame Filipiinidele, kus me külastame kolme erinevat saart – Boholi koos oma kuulsate šokolaadimägede, tarsierite ning valgete liivarandadega; vulkaanilist saart Camiguini, kus leiame eest nii musta kui valge liivaga rannad, kuuma- ja külmaveeallikad ja loomulikult tegevvulkaanid ning Cebu saart, kus ööbime saare pealinnas ja saame osa ka Filipiinide suurlinna melust.

 
Filipiinide saareriik koosneb 7107 saarest ning pakub külastajatele palju erinevaid elamusi – me puhkame türkiissinise ookeani ääres ja naudime rannapuhkust valgetel liivarandadel, ujume kristallselges vees, maitseme mitmeid erinevaid filipiinide köögi roogasid, seikleme looduses ning ujume nii kuuma- kui külmaveeallikates, matkame jugade juurde ja vulkaanide jalamil. 
 
 

Kolmapäev, 13.november 2019: rahvusvahelised lennud Singapuri
 
 
Neljapäev, 14.november 2019: lend Singapuri
 
Peale maandumist Singapuris ja piiriületusformaalsuste läbimist sõidame südalinnas asuvasse hotelli. Peale hotelli sisseseadmist teeme jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad soodsa hinnaga söögikohad (Singapuris peab teadma, kus süüa, kus juua, kuna hinnad erinevad kohtade lõike ikka väga palju) ja toidupoed, jalutame läbi Clark Quay restoranide ja muude vaba aja veetmise kohtade. Soovijad saavad minna õhtusele jõekruiisile vaatama Marina Bay valgusetendust (lisatasu eest). Samuti on võimalik jalutada Marina Bay juurde ja vaadata valgusetendust jõe kaldalt. 
 
 
Reede, 15.november 2019: noobel linnriik Singapur, linnatuur
 
Vaba päev Singapuri omal käel avastamiseks. Meie hotelli vahetus läheduses asuvad ka National Museum ja Singapuri kunstimuuseum, mida saab huvi korral külastada. 
 
Soovijatega teeme aga kohe hommikul Singapuri linnatuuri Hop-On, Hop-Off bussiga, et saada parem ülevaade sellest multikultuursest ja põnevast linnast. Peatused teeme Hiinalinnas, kus teeme ka jalutuskäigu ning Orchad Roadil, kus asuvad suured ostukeskused, kust leiab kõike alates luksusbrändidest kuni hiina kaubani, lisaks külastame ka üht põnevat linnaosa Little India, mis on Singapuri hindude keskuseks. Seal teeme ka jalutuskäigu, uurime kohalikku elu ja proovime lahti mõtestada, kuivõrd kallis või odav on elu Singapuris ning põikame sisse ka kohalikule toiduplatsile, kus saab teha tutvust singapuri tänavatoiduga.
 
Tuuri lõpetame Marina Bay vaateplatvormi juures, mida soovijad saavad lisatasu eest külastada. Päikeseloojangu ajal läheme Gardens by the Bay heli- ja valgusšhow'd vaatama. 
 
Soovijatel avaneb võimalus sõita ka Singapore Flyer vaaterattaga, kust pooletunnise sõidu jooksul avanevad suurepärased vaated üle Singapuri kõrghoonete ja hea ilma korral ka kaugemale. Ka Malaisia võib siit paista.
 
Kes aga pole huvitatud bussituurist või õhtusest valgusetendusest, need saavad õhtuhämaruses minna öösafarile ainulaadsesse ööloomaaeda. Võimalusi vaba aja veetmiseks on igale maitsele ja pigem jääb ajast puudu, kui et hakkab igav.
 
 
Laupäev, 16.november 2019: lend Filipiinidele, suurlinn Cebu
 
Täna varahommikul sõidame lennujaama, et lennata otselennuga Singapurist Filipiinidele. Transfeer hotelli.

Soovijatega külastame ka Cebu toiduturgu, et proovida erinevaid kohalikke hõrgutisi. See turg on kohalike seas väga populaarne vaba aja veetmise koht, kus lauldakse karaoket ja nauditakse aega koos pere ja sõpradega. Põhiline melu käib just õhtuti. Proovime sellel reisil võimalikult pallju osa saada kohalikust elust, uurime, kuidas kohalikud oma vaba aega veedavad, millised on nende maitse-eelistused ja milline näeb välja elukorraldus.

 
Pühapäev, 17.november 2019: päev merel - saarelt-saarele merereis
 
Vaba päev Cebus. Soovijatega veedame päeva merel ja külastame kahte-kolme saart, kus saab nii ujuda, snorgeldada kui päikest võtta valgetel liivarandadel. Filipiinid on ju saareriik, mis on tuntud eelkõige oma valgete liivarandade ja rohekas-sinise vee poolest ja saarelt-saarele paadituur sobib selleks imehästi. 
 
Soovitame merereisi eelkõige neile, kellele meeldivad paadisõidud ja kes soovivad külastada võrratult kauneid väikesaari keset merd, snorgeldada kristallselges vees ning nautida kauneid vaateid merel.
 
Pealelõunal jõuame tagasi Cebusse, kus saame end pikast, aga toredast päevast välja puhata. 
 
 
Esmaspäev, 18.november 2019: siselend Camiguini saarele, matk vulkaanilt vulkaanile
 
Siselend vulkaanilisele Camiguini saarele. Camiguin – tulest sündinud (the island born of fire).
 
Pealelõunal on soovijatel võimalik teha matk looduses, kus me matkame ühelt vulkaanilt teisele. Matk on keskmise raskusastmega ja jõukohane kõigile. Lisaks looduses liikumisele näeme palju imekauneid vaateid ning samuti kohalikku elu-olu. 
 
Kes aga ei soovi matkata, need saavad hotellis puhata (näiteks hoovis asuvas võrkkiiges kiikuda ja imelist merevaadet imetleda), minna lähedalasuvale Valgele Rannale päikest võtma ja ujuma või lihtsalt omal käel ümbruskonda avastada.
 
 
Teisipäev-kolmapäev, 19-20.november 2019 - loodusseiklus Camiguini saarel, võimalus sukelduda, snorgeldada
 
Camiguin on võrratu loodusega vulkaaniline väike saar. Me veedame siin kaks täispikka päeva ja proovime nende päevade jooksul saada võimalikult hea ülevaate selle saare elust-olust ning loodusest. Siin on kõike - 7 suuremat vulkaani ja 5 väiksemat, kusjuures üks neist Hibok-Hibok on tänaseni tegevvulkaan. Siit ka saare hüüdnimi The Island Born of Fire (tulest sündinud), kaskaadidena langevad joad, külma- ja kuumaveeallikad ning soodajärv, valge ja musta liivaga rannad ...

Esimesel päeval me teeme saare ekskursiooni, kus saame hea ülevaate saare loodusest, teisel päeval on võimalik minna näiteks snorgeldama või sukelduma, teha väljasõit teisele saarele või matkata vihmametsas.

Esimese päeva ekskursioonil sõidame esmalt paadiga Valgele Rannale - silmipimestavalt valge liivaga saarele, kus saab võtta päikest ja ujuda kristallsellges vees. Seejärel suundume saare keskossa, kus tänu vulkaanilisele keskkonnale leiab eest mitmeid uhkeid jugasid, külma- ja kuumaveeallikaid ning soodajärve. Külastame neid kõiki ja ujume nii looduslikus joabasseinis kui soodajärves, samuti külmaveebasseinis ja mõnuleme kuumaveeallikas. Lisaks teeme peatuse saare pealinnas, külastame noaseppade töökoda, teeme peatuse Sunken Cemetery juures (täna meres asuv surnuaed) ja uudistame vana kiriku varemeid, kus varasemalt asus linn, mis hävis vulkaanipurske tagajärjel, hispaania- ja ameerika koloniaalperioodi ehitisi jm.

Kahe päevaga jõuame Camiguini saarele ringi peale teha ning samas jääb aega ka lihtsalt puhkamiseks, ujumiseks ja rannas olemiseks, soovijad jõuavad ka sukelduma. Kuna Camiguin ei ole veel turistide hulgas nii tuntud kui Boracay või Palawan, siis siin turistide horde ei kohta, pigem näeb kohalikku elu-olu ja väga võimsaid loodusvaateid.
 

 
Neljapäev, 21.november 2019: merereis Boholi saarele
 
Peale hommikusööki sõidame sadamasse, kust läheb katamaraan Boholi saarele (sõiduaeg 4 tundi). Praamil soovitame istuda ülemisel tekil, kust avanevad kaunid vaated.
 
Sadamast sõidame Andasse, kus peatume järgmised kolm ööd. 
 
Anda on rahulik piirkond, kus näeb ehedat kohalikku elu ning kaunist loodust. Kes aga soovivad kogeda ehtsat Filipiinide ööelu, neile soovitame rannapuhkust Panglao poolsaarel Alona rannal. Palume sellest võimalikult varakult teada anda, et jõuaksime teile majutuse ja transfeerid õigeaegselt tellida. Sel juhul kohtume uuesti 24.novembril Boholi lennujaamas enne kui sõidame üheskoos Manilasse.

 

Täna õhtul läheme aga ööturule, kus saame maitsta erinevaid filipiinide tänavatoidu hõrgutisi ning nautida elavat muusikat. Tegemist on kohaliku turuga, kus turiste kohtab haruharva. Ööturu külastus on võimalik ainult sel juhul, kui ei muudeta nn turupäevasid (hetkel toimub ööturg teisipäeviti ja neljapäeviti).
 


Reede-laupäev, 22-23.november 2019: päevad eksootilisel Boholi saarel – Lomanoc'i saar, sukeldumine-snorgeldamine
 
Järgmine päev on mõeldud veerõõmude nautimiseks ehk siis snorgeldamiseks ja sukeldumiseks. Meie hotelli juurest algab kohe riff, mis loob selleks ideaalsed tingimused. Samuti on siin võimlik teha proovisukeldumist koos instruktoriga. Kes aga ei soovi sukelduda ega snorgeldada, need saavad puhata - meil on siin bassein, merevaatega mullivann ja ka oma väike rand. Samuti on võimalik lasta endale massaaĆŸi teha. 
 
Kes aga soovivad ümbrust ja kohalikku elu-olu avastada, nendega läheme Anda külakesse, kus saame tutvuda külaeluga, jalutada silmipimestavalt valge liivaga rannal, ujuda, võtta päikest.
 
Pealelõunal teeme soovijatega tutvust filipiinide köögiga ehk siis läheme valime turult välja erinevad juurviljad, puuviljad, lihad-kalad ja laseme kohalikul kokal meile näidata, mida filipiinlased nendest toorainetest valmistavad. Mida huvitavamaid tooraineid me toome, seda põnevam valmistoit meid ees ootab. Tõenäoliselt leiame siit uusi ideid, mida edaspidi oma koduköögis rakendada. 
 
Teisel päeval teeme aga väljasõidu väikesele Lomanoc'i saarele, kus saame tutvuda ajalooliste pühade matmispaikadega. Teekond saarele kulgeb läbi mangroovimetsa ja üle lahe viiakse meid kanuudega. Saarel teeme matka looduses ja uurime iidseid matmispaikasid. Kõik see kokku on tore elamus. 
Pühapäev, 24.november 2019 - sõit lennujaama – tarsierid ehk tontkandlased, šokolaadimäed, kohalik elu-olu
 
Peale hommikusööki on aeg jätta hüvasti hotellirahvaga ja võtta suund lennujaama. Lennujaam asub saare teises otsas ja selleks, et sõit ladusamalt kulgeks, teeme vahepeatused kuulsate Boholi sümboliks olevate šokolaadimägede juures ning käime vaatamas maailma väiksemaid suurte silmadega ahve – tontkandlasi, kes on vihmametsade hävitamise tõttu väljasuremisohus. 
 
Siselennuga lendame Manilasse, kus veedame viimase päeva. 
 
 
Esmaspäev, 25.november 2019: vaba hommik ja päev Manilas, hilisõhtune lend 
 
Ongi aeg hüvasti jätta selle kontrastiderohke ja kauni saareriigiga. Pärast hommikusööki on meil vaba aeg Manilas viimaseid sisseoste teha ja ümbruskonnaga tutvuda. Siin on tõeline ostlejate paradiis, tohutu suured kaubanduskeskused, mis kulgevad läbi mitme kvartali ja kust leiab nii brändikaupa kui soodsaid aasias valmistatud tooteid.
 
Hotellitoad tuleb vabastada kell 11.00, kuid me saame jätta reisikohvrid hotelli hoiule. Hilisel pärastlõunal lahkume Manila rahvusvahelisele lennuväljale. Algab pikk kodutee.


 
Reisi hind 2 180 €
*Ooteleht

Lisainfo ja registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee