Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga
 

SUUR RINGREIS SRI LANKAL KOOS LOODUSPROGRAMMI ja kahe loomavaatlussafariga

16.veebruar-02.märts 2018

 

Reede, 16.veebruar 2018 – lennud Sri Lankale


Laupäev, 17.veebruar 2018 – saabumine Sri Lankale

Saabumine Sri Lankale. Peale piiriületusformaalsuste läbimist kohtute meie reisijuhiga, kellega koos sõidate Negombos asuvasse majutuskohta. Endine kaluriküla Negombo asub lennujaamast vaid 15 km kaugusel, mere ääres. Kohapeal on palju erinevaid söögikohti ja muid vaba aja veetmise võimalusi.

Esimese öö veedame mereäärses hotellis, millel on oma õdus sisehoov basseiniga. Tervitusõhtusöök hotellis.


Pühapäev, 18.veebruar 2018 – Dambulla koobastemplid, Sri Lanka kunagine pealinn Polonnaruwa, Sigiriya

Peale hommikusööki võtame suuna Sri Lanka keskossa, kus asuvad saareriigi põnevaimad ajaloolised vaatamisväärsused. Ööbime Sigiriyas, uhke ja põneva kaljukindluse lähistel.

Enne Sigiriyasse jõudmist teeme peatuse Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkune buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.

Peale koobastemplite külastust on võimalik jääda puhkama Sigiriyasse või laenutada jalgrattad ning minna omal käel ümbruskonda avastama (jalgrataste laenutus on hotelli klientidele tasuta).

Kes aga soovivad, saavad pealelõunal teha lähemat tutvust ka Polonnaruwaga, kus asus keskajal 11-13.saj Sri Lanka vanuselt teine pealinn. Siinsed ehitised on küllaltki hästi säilinud.


Esmaspäev, 19.veebruar 2018 – Sigiriya kaljukindlus ja Kandy botaanikaaed

Varahommikul on võimalik külastada Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.

Tee Kandysse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast. Me teeme siin peatuse ning uudistame lähemalt, milliseid põnevaid taimi siin kasvatatakse, mille jaoks neid kasutatase ning soovijad saavad erinevaid vürtse ka kaasa osta.

Täna külastame ka Peradeniya botaanikaaeda, mis on rajatud juba 1374. aastal kuningate iluaiana. Siin on üle 5000 erineva taimeliigi, saab külastada nii vürtsiaeda kui orhideemaja, jalutada palmialleel.

Kandy on Sri Lanka budismi keskus, kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.
Täna ööbime Kandys


Teisipäev, 20.veebruar 2018 – mägine Ella

Kandyst sõidame Ellasse. Teekond pakub võrratuid loodusvaateid - lopsakas loodus, mäed, kosed ... Külastame tee peale jäävat teeistandust, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja erinevate teesortidega. On ju Sri Lanka maailmakuulus teekasvataja.

Kui aeg võimaldab, siis teeme ka lühikese rongisõidu. Kandy-Ella vahelist rongiteed loetakse parimad vaateid pakkuvaks teelõiguks Sri Lankal.

Majutus Ella mägiküla keskuses paiknevas hotellis.


Kolmapäev, 21.veebruar 2018 – loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis

Tänast päeva alustame kohe varahommikul peale hommikusööki, et jõuda keskpäevaks Udawalawasse elevandibeebide toitmist vaatama ja teha peale seda loomavaatussafari Udawalawe rahvuspargis. Meil on siin lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid.

Õhtuks jõuame Tissamaharamasse


Neljapäev, 22.veebruar 2018 – loomavaatlussafari Yala rahvuspargis

Loomavaatlussafari teeme kohe varahommikul, siis kui loodus ärkab ja loomad on ärksad. Yala rahvuspark on üks suurimad ja huvitavamaid Sri Lankal. Hea õnne korral on meil võimalik näha siin ka leopardi, lisaks palju muid loomi ja linde.

Peale loomavaatlussafarit alustame sõitu Mirissasse, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.

Mirissas on võimalik valida erinevate majutuste vahel, millest sõltub reisi lõplik maksumus.


Reede-kolmapäev, 23-28.veebruar 2018 – rannapuhkus Mirissas

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice & curry valmistamise saladusi.


Kui olete pikast ringreisist väsinud, siis võite järgmistel päevadel nautida rannapuhkust ja lihtsalt puhata ning olla, kui aga soovite veel üht-teist näha ja ette võtta, siis on meil teile välja pakkuda järgmised lisavõimalused (jätame endale õiguse muuta tegevuste toimumise kuupäevasid, kui ilmastikutingimused või muud tegurid ei soosi nende toimumist just sellel päeval):

-    23.veebruar – rannapuhkus, soovijatega läheme avastama Mirissa Salaranda

-    24.veebruariks on meie reisiseltskonnale broneeritud delfiini- ja vaalavaatlusretk, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniksja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele.


-    25.veebruaril – täna pealelõunal saavad soovijad teha esmast tutvust Sri Lanka köögiga ja õppida kohalike perenaiste käest rice&curry valmistamise saladusi.

-    26.veebruar – soovijatele surfi algkoolitus.

-    27.veebruar - teeme väljasõidu mööda rannikut ja külastame nii teeistandust, kilpkonnakasvandust, tsunami muuseumi kui Galle vanalinna.Neljapäev 01.märts 2018 – vaba hommik, pealelõunal transfeer lennujaama

Peale hommikusööki on veel aega nautida viimaseid rannarõõme ja kinnitada keha. Pealelõunal tuleb transfeer järgi, et viia lennujaama.


 
Reisiprogrammi hind al 1 660 € vastavalt valitud majutusele

Lisainfo ja broneeriminetel fixideed@fixideed.ee, 64 60 700, 51 66 875