Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

AASTAVAHETUS SRI LANKAL KOOS RINGREISIGA

26.12.2018-05.01.2019


Viimased 4 kohta on eel-broneeringu all. Saame hetkel pakkuda kohta vaid ootelehel. Andke oma huvist teada fixideed@fixideed.eeKolmapäev, 26.detsember 2018 – lennud Sri Lankale


Neljapäev, 27.detsember 2018 – saabumine Sri Lankale, sõit Dambullasse
   
Saabumine Sri Lankale. Peale piiriületusformaalsuste läbimist kohtute meie reisijuhiga, kellega koos sõidate Pinnawalasse (sõiduaeg u 2-2,5 tundi), kus ootab õhtusöök hotellis.


Reede, 28.detsember 2018 – Pinnawala elevantide orbudekodu, Dambulla koobastemplid, Sigiriya

Hommikul saame vaadata Pinnawalaa elevantide orbudekodu kasvandike ujutamist. Pinnawala elevantide orbudekodu on rajatud selleks, et kaitsta emade poolt hüljatud elevandipoegasid ja vigastatud elevante.

Peale seda võtame suuna Sri Lanka keskossa, kus asuvad saareriigi põnevaimad ajaloolised vaatamisväärsused. Ööbime Sigiriyas, uhke ja põneva kaljukindluse lähistel.

Esimese peatuse teeme Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkune buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.

Täna proovime hetkeks sulanduda kohalikku kultuuri ja saada aimu, kuidas elati ja elatakse praegugi Sri Lankal. Sõidame härjarakendiga, ilma mootorita kanuuga kuni jõuame kohaliku pere juurde, kes tutvustab meile rice&curry valmistamist. See kõik on meile lõunasöögiks.

Pealelõunal on võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid. Proovime jõuda mäe tippu päikeseloojangu ajaks.

Ööbime Sigiriyas basseiniga hotellis.Laupäev, 29.detsember 2018 – vürtsiaed, Sri Lanka budismi keskus Kandy

Täna sõidame Sigiriyast Kandysse.

Tee Kandysse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast. Me teeme peatuse vürtsiaias, kus kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse ja milline üks või teine taim välja näeb, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse, kohapeal valmistatud loodusravimeid ja kosmeetikatooteid ka kaasa osta.

Õhtuks jõuame Kandysse, mis on Sri Lanka budismi keskus, kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Soovijad saavad külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. 
Täna ööbime Kandys.
Pühapäev, 30.detsember 2018 - Kandy – mägine Nuwara Eliya piirkond – teeistandused – Ella

Täna sõidame mööda mägiteid Kandy’st Ellasse. Loodusvaated on võrratud – lopsakas loodus, mäed, kosed ...

Peatuse teeme teeistanduses. On ju Sri Lanka üks maailma suurimaid teetootjaid ning nende mägede tee on eriti kõrgelt hinnatud. Tutvume teepõõsaste kasvatamise ja erinevate teesortidega ning teevalmistamise protsessiga.

Seejärel jätkame on teekonda mägedes ning teeme ka vahva rongisõidu läbi võrratu looduse - mäed, orud, kosed, kohalikud rongile lehvitamas, tee- ja köögiviljapõllud ... Rongis saab avada aknaid ja seista ukse peal.

Õhtuks jõuame Ella mägikülla, kuhu jääme ööbima.

 


Esmaspäev, 31.detsember 2018 – Ella – loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis - Mirissa

Ja ongi kätte jõudnud ringreisi viimane päev, kuid sellega ei ole meie reis veel sugugi mitte läbi. Ees ootab rannapuhkus, vaalavaatlus, snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega ja palju muud huvitavat.

Hommikul teeme Ellas soovijatega jalgsimatka mägedes ja hakkame peale seda sõitma rannikule. Matk on kerget füüsilist pingutust nõudev, kuid sellega saavad kõik hakkama. Oluline on valida endale sobiv tempo.

Udawalawe rahvuspargis teeme džiipidega loomavaatlussafari, kus võime näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid. Seejärel läheme vaatama ka väikeste elevandipoegade toitmist.

Seejärel võtame suuna rannikule, kust juba täna õhtul tervitame uut aastat rannaliival.
Teisipäev 31.detsember 2018 - neljapäev 03.jaanuar 2019 – rannapuhkus saare lõunarannikul

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice & curry valmistamise saladusi.

Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast. Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.
Reede, 04.jaanuar 2019

Vaba hommik viimaste puhkuserõõmude nautimiseks, pealelõunal tuleb transfeer järgi, et viia teid lennujaama. Lennuk maandub Tallinnas laupäeval, 5.jaanuaril.

Reisi hind 1 590 € majutusega kahekohalises toas
* lastele kehtivad hinnasoodustused, kui nad jagavad tuba koos kahe täiskasvanuga
** ühekohaline majutus on võimalik lisatasu eest
*** soovi korral on võimalik broneerida rannapuhkuse ajaks ka mõni teie majutus, küsi julgelt lisa


Täispika reisiprogrammiga tutvumiseks võta meiega ühendust fixideed@fixideed.ee
Reisikorraldaja FIX IDEED