Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

AASTAVAHETUS SRI LANKAL KOOS RINGREISIGA

26.12.2019-04.01.2020

Kohapealse programmi pikkus 12 päeva
Kohapealse programmi hind 720 €
*hinnas ei sisaldu lennupilet
Reisi iseloom: ringreis  ja rannapuhkus


Neljapäev, 26.detsember 2019 – saabumine Sri Lankale, sõit Dambullasse
 
Saabumine Sri Lankale. Peale piiriületusformaalsuste läbimist sõidame Pinnawalasse, kuhu jääme ööbima.
 
 
Reede, 27.detsember 2019 – Pinnawala elevantide orbudekodu, Sigiriya, traditsiooniline lõunasöök
 
Hommikul saame basseinis ujuda või minna vaatama elevantide tulekut läbi küla jõe äärde ning nende ujutamist. Peale seda võtame suuna Sri Lanka keskossa, kus asuvad saareriigi põnevaimad ajaloolised vaatamisväärsused. 
 
Täna proovime hetkeks sulanduda kohalikku kultuuri ja saada aimu, kuidas elati ja elatakse praegugi Sri Lankal. Sõidame härjarakendi ja ilma mootorita kanuuga kuni jõuame kohaliku pere juurde, kes tutvustab meile rice&curry valmistamist (soovijad saavad ka ise näiteks kookost riivida, riisiterasid koortest välja uhmerdada jm tegevustes kaasa lüüa). Maitsev lõunasöök valmib meie endi silme all.
 
Pealelõunal on võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid. Proovime jõuda mäe tippu päikeseloojangu ajaks.
 

Laupäev, 28.detsember 2019 – Dambulla koobastemplid, vürtsiaed, Sri Lanka budismi keskus Kandy
 
Täna sõidame Sigiriyast Kandysse. Esimese peatuse teeme Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkune buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud. 
 

Tee Kandysse möödub ka Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast. Teeme siin peatuse ja tutvume nende aias kasvavate taimedega, saame teada, mida ja mille jaoks kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja taimedest valmistatud kosmeetilisi ja ravitoimelisi tooteid ka kaasa osta. 
 Õhtuks jõuame Sri Lanka budismi keskusesse – Kandysse. Siin on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Ehedama elamuse saamiseks külastame soovijatega õhtuse tseremoonia ajal kuulsat Kandy Hambatemplit - Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.
 


 
Pühapäev, 29.detsember 2019 – Kandy – mägine Nuwara Eliya piirkond – teeistandused – Ella
 
Täna hommikul vaatame veidi Kandys ringi.
 
Seejärel sõidame mööda mägiteid Kandy’st Ellasse. Loodusvaated on võrratud – lopsakas loodus, mäed, kosed ... Teel teeme peatuse mägedes asuvas teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega, tee valmistamise protsessi ja erinevate teesortidega.
 Nuwara Eliyas istume aga rongi peale ning teeme vaatemängulise rongisõidu mägedes. Meil on võimalik kohaliku kombe kohaselt avada aknaid, seista ukse peal ... Vaated on võrratud – võimsad mäed, orud, kohalikud külad, teeistandused ...
Õhtuks jõuame Ellasse, kuhu jääme ööbima.
 Esmaspäev, 30.detsember 2019 – Ella – loomavaatlussafari Yala rahvuspargis
 
Hommikul teeme soovijatega kaks matka – käime vaatamas ajaloolist Nine Arch silda ja matkame Little Adams Peak'le. Matkad ei ole väga rasked ja tempo saame ise valida. Seejärel hakkame sõitma mägedest alapoole. 
 
Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kuhu jääme ka ööbima. 
 

Peale lõunasööki läheme soovijatega džiipidega loomavaatlussafarile Yala rahvusparki. Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.
 


Teisipäev, 31.detsember 2019 – sõit mööda rannikut, AASTAVAHETUSPIDUSTUSED MIRISSAS
 
Tänasega lõppeb meie ringreis, mille jooksul oleme saanud teha tutvust nii Sri Lanka  ajaloo, kultuuri kui ka tänapäeva elu-oluga. Teekond Mirissasse, kus meid ootab rannapuhkus, pakub ilusaid rannikuvaateid - me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatuse saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures.
 
Alustame väljasõiduga kohe hommikul, et jõuaksime lõunaks Mirissasse ja jääks aega aastavahetuseks valmistuda.

 
Kolmapäev-reede, 01-03.jaanuar 2020 – rannapuhkus lõunarannikul
 
Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.
 

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi. 
 
Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast.  
 


Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega. 
 
Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.
 
 
Laupäev, 04.jaanuar 2020
 
Vaba hommik viimaste puhkuserõõmude nautimiseks, pealelõunal tuleb transfeer järgi, et viia teid lennujaama.


Kohapealse programmi hind 720 € majutusega kahekohalises toas
*hinnas ei sisaldu lennupilet
**alla 12-astastele lastele kehtivad hinnasoodustused, kui nad jagavad tuba koos kahe täiskasvanuga
*** ühekohaline majutus on võimalik lisatasu eestTäispika reisiprogrammiga tutvumiseks võta meiega ühendust fixideed@fixideed.ee