Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

AASTAVAHETUS SRI LANKAL KOOS RINGREISIGA

25.12.2017-07.01.2018


Esmaspäev, 25.detsember 2017 – lennud Sri Lankale


Teisipäev, 26.detsember 2017 – saabumine Sri Lankale, sõit Anuradhapurasse
   
Vastuvõtt lennujaamas. Lennujaamast sõidame Sri Lanka vanimasse linna Anuradhapurasse, kus saab uudistada templeid, skulptuure, iidseid veekogumise basseine ning suurt kellakujulist stuupat. Just siin asub ka kogu maailma vanim puu 2200-aastane Sri Maha Podhi puu.Kolmapäev, 27.detsember 2017 – Sri Lanka vanim linn Anuradhapura, Mihintale, Sigiriya

Peale hommikusööki teeme tutvust Anuradhapura ajalooliste vaatamisväärsustega. Seejärel sõidame Mihintalesse, kus külastame templite ja kloostritega kaetud püha mäge ja tutvume Polonnaruwaga, kus asus keskajal 11-13.saj Sri Lanka vanuselt teine pealinn.
Õhtuks jõuame Sigiriyasse, kuhu jääme ööbima.Neljapäev, 28.detsember 2017 – Sigiriya kaljukindlus, Dambulla koobastemplid ja Kandy

Peale hommikusööki on võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.


Järgmise peatuse teeme Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkune buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.Tee Kandysse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast, soovi korral võime seda lähemalt uudistada. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemaoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad savad erinevaid vürtse ka kaasa osta.

Kandy on Sri Lanka budismi keskus, kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.
Täna ööbime Kandys


Reede, 29.detsember 2017 - Kandy – mägine Nuwara Eliya piirkond – teeistandused – Ella

Täna sõidame mööda mägiteid Kandy’st Ellasse. Loodusvaated on võrratud – lopsakas loodus, mäed, kosed ... Meil on võimalik külastada ka mõnda teeistandust, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja erinevate teesortidega.
 
Sõidame Sri Lanka kaunimateks peetava Ravana joa juurde ja teeme seal peatuse. Ööbime Ellas.


Laupäev, 30.detsember 2017 – Ella – Udawalawe rahvuspark - Mirissa

Ja ongi kätte jõudnud ringreisi viimane päev, kuid sellega ei ole meie reis veel sugugi mitte läbi. Ees ootab rannapuhkus, vaalavaatlus, snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega ja palju muud huvitavat.

Peale hommikusööki sõidame Ellast Udawalawe rahvusparki loomavaatlussafarile, kus võime näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde.

Õhtuks jõuame Mirissasse, kus veedame ülejäänud puhkuse. Lõppude lõpuks ei ole vaja enam iga päev kohvrit pakkida ja ühest kohast teise sõita.


Pühapäev 31.detsember 2017 - reede 05.jaanuar 2018 – puhkus Sri Lankal koos AASTAVAHETUSPIDUSTUSTEGA

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice & curry valmistamise saladusi.

Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast. 

Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.Laupäev, 06.jaanuar 2018

Vaba hommik viimaste puhkuserõõmude nautimiseks, pealelõunal tuleb transfeer järgi, et viia teid lennujaama.

Reisi hind täiskasvanule majutusega kahekohalises toas:
-    1 730 € majutusega ventilaatoriga toas
-    1 790 € majutusega konditsioneeriga toas
* 1 220 € - alla 12-aastane laps, kes jagab tuba koos kahe täiskasvanuga
** ühekohaline majutus on võimalik lisatasu eest
*** soovi korral on võimalik broneerida rannapuhkuse ajaks ka mõni teie majutus, küsi julgelt lisa


Lisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee
Reisikorraldaja FIX IDEED