Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

Aastavahetus Sri Lankal

27.12.2019-11.01.2020


Kohapealse programmi pikkus 14 päeva
Reisi iseloom: looduse-, kultuuri- ja seiklusreis. Sobib ka peredele

Kohapealse programmi  hind 620 €
*soovi korral on võimalik osta lennupilet hinnaga 1070 €

Kohapealse programmi hind koos lisaprogrammidega (soovi korral):
810 € - rannapuhkus Sri Lankal ringreisiga - Yala-Ella-Nuwara Eliya-Kandy-Sigiriya
755 € - rannapuhkus koos Yala-Ella väljasõiduga
760 € - rannapuhkus koos Sinharja-Udawalawe väljasõiduga


Reede, 27.detsember 2019 – lennud Sri Lankale


Laupäev, 28.detsember 2019 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi.

Majutus külalistemajas, mis asub 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel rannast.
PS! Soovi korral on võimalik valida  ka mõni teine kõrgema taseme majutus Mirissas (lisatasu eest). Samuti on võimalik nn kombineeritud majutus kahes eri piirkonnas, näiteks 28.dets-4.jaanuar Mirissas ja 4-10.jaanuar Unawatunas.


Pühapäev, 29.detsember 2019 – tutvumine Mirissaga, surfitund soovijatele

Hommikul teeme väikese jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad poed (kõige lähim kiosk asub majutusest u 100 m kaugusel), söögikohad, pangaautomaadid ning rahavahetusvõimalused. Seejärel jääb vaba aeg rannarõõmude nautimiseks ja esimeste päikesekiirte püüdmiseks.

Pealelõunal on võimalik panna ennast proovile surfilaual ja osaleda algajate surfitunnis. Esmalt teeme algõppe rannal liiva peal ning siis läheme juba vette koos instruktoritega.


Esmaspäev, 30.detsember 2019 – delfiini- ja vaalavaatlusreis merel

Soovijatel on täna võimalik minna delfiini- ja vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast ja merereisi pikkuseks on 3-5 tundi sõltuvalt sellest, kui kaugel asuvad vaalad rannikust.


Teisipäev, 31.detsember 2019 – vaba hommik, AASTAVAHETUSPIDUSTUSED RANNAS

Vaba hommik rannapuhkuse nautimiseks.

Õhtul kogunetakse randa, et osaleda aastavahetuse pidustustel ja südaöösel tervitada 2020.aastat. Rannarestoranid pakuvad süüa-juua, osades kohtades on üles pandud lava, kus esinevad bändid ja saab tantsida, aastavahetusel toimub aga uhke ilutulestik.


Kolmapäev, 01.jaanuar 2020 – vaba päev

Vaba päev aastavahetuspidustustest puhkamiseks.


Neljapäev, 02.jaanuar 2020 - vaba päev või väljasõit rannikul: teeistandus, kilpkonnakasvandus, tsunami fotomuuseum, kuukivikaevandus ja Galle kindlus

Täna teeme soovijatega ekskursiooni Hikkaduwasse ja Gallesse, kus külastame teeistandust ja uurime lähemalt, millised näevad välja teetaimed ja kuidas neid kasvatatakse ning milline näeb välja tee valmistamise protsess. Selles istanduses on väga ilus aed, kus lisaks teetaimedele näeme kasvamas ka muid põnevaid taimi ja (kautšuki)puid.

Lisaks sellele külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid, kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse.
Teeme ka peatuse tsunami fotomuuseumis ja saame ülevaate loodusõnnetusest, mis tabas saart 2004.aastal. Peale seda sõidame aga kuukivikaevandusse ja tutvume tööga kaevanduses ning samuti Sri Lanka vääriskividega.

Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal.


Reede-laupäev, 03-04.jaanuar 2020 - vabad päevad või kahepäevane lisaprogramm Sinharaja vihmametsa ja Udawalawe rahvusparki loomavaatlussafarile

Vabad päevad rannarõõmude nautmiseks või omal käel ümbruskonna uudistamiseks.

Soovijatel on võimalik osaleda kahepäevasel väljasõidul, kus tehakse loodusmatk Sinharaja vihmametsas, käiakse vaatamas elevandipoegade toitmist ja tehakse džiipidega loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis, tagasiteel külastatakse ka koobastemplit.


Pühapäev-esmaspäev, 05-06.jaanuar 2020 – vaba päevad

Vabad päevad rannapuhkuse nautimiseks, surfitundide võtmiseks või niisama puhkamiseks.


Teisipäev, 07.jaanuar 2020 - snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega

Täna hommikul teeme soovijatega väljasõidu naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, see rand sobib ka niisama rannas olemiseks. Siin on ilus ilma laineta liivarand. Kellel enda snorgeldamisvarustust pole, need saavad laenutada varustuse kohapealt, samuti on võimalik seltskonna peale võtta snorgeldamisinstruktor, kes aitab kilpkonni leida.


Teisipäev-kolmapäev, 08-09.jaanuar 2020 – vaba päevad

Viimased vabad päevad rannapuhkuse, mida saate sisustada omaa soovide kohaselt.


Neljapäev, 10.jaanuar 2020 – vaba hommik, sõit lennujaama

Vaba hommik, mida saate sisustada oma soovide kohaselt.
Pealelõunal transfeer lennujaama

______________________________________________________________________

Kahepäevane väljasõiduga lisaprogramm 03-04.jaanuar 2020:


Loodusmatk Sinharaja vihmametsas, loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis ja koobastempli külastus

Lisaprogrammi hind 140 €
Eelregistreerimine vajalik
Lisaprogramm toimub kui on vähemalt 5 huvilist, maksimum 12
*lisaprogrammi toimumine on kindel, saadaval viimased kohad!


Reede, 03.jaanuar 2020 - loodusmatk Sinharaja vihmametsas

Täna sõidame Sinharaja vihmametsa, mis on saare viimane ürgne elujõuline troopiline vihmamets. Teekond vihmametsa kulgeb läbi kohalike külade, riisipõldude, kookospalmisalude ja kautšukiistanduse vahelt – sõit mööda mägiteid pakub imelisi loodusvaateid.

Sinharajasse jõudes teeme matka läbi vihmametsa, mis tipneb ujumisega loodusliku kose basseinis (ujumisriided on soovitav kohe selga panna või kaasa võtta). Matka jooksul tutvume erinevate taime- ja loomaliikidega, mida leidub just selles piirkonnas, keskendudes eelkõige sisalike, erinevate roomajate, ämblike leidmisele.

Sinharaja vihmametsast sõidame edasi Udawalawesse, kuhu jääme ööbima.


Laupäev, 04.jaanuar 2020 – vaba päev või loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis

Tänane päev algab loomavaatlssafariga Udawalawe rahvuspargis, mis on tuntud eelkõige elevantide poolest, kuid siin näeb ka teisi loomi - vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid jt. Rahvusparki sõidame minibussiga, seal kohapeal aga lahtiste džiipidega.

Peale džiibisafarit looduspargis läheme aga vaatama elevandibeebide toitmist.

Tagasiteel külastame ka Mulkirigala koobastemplit, mis on iidne budistlik tempel üleval mägedes. Teekond üles koobastesse nõuab väikest füüsilist pingutust, kuid on jõukohane kõikidele ja soovi korral on võimalik jääda poole peale ootama. Lisaks koobaste külastusele avaneb ülevalt imekaunis vaade üle mägise looduse.

Õhtuks jõuame taas rannikule.


______________________________________________________________________

Kahepäevane väljasõiduga lisaprogramm 05-06.jaanuar 2020:


Yala loomavaatlussafari ning Ella mäed ja matkad mägedes:

Lisaprogrammi hind 135 €
Eelregistreerimine vajalik
Lisaprogramm toimub kui on vähemalt 5 huvilist, maksimum 8Pühapäev, 05.jaanuar 2020 – sõit mööda rannikut Yala rahvusparki, džiipidega loomavaatlussafari

Täna alustame väljasõiduga, mis viib meid nii eksootilisi Aasia loomi vaatlema kui matkama mägedesse, maitseme Sri Lanka köögi hõrgutisi ja tutvume kohaliku eluga.

Teekond Mirissast Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatused saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures ning uudistame ka üht budistlikku templit.

Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kus teeme džiipidega loomavaatlussafari Yala rahvuspargis

Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.Laupäev, 18.jaanuar 2020 – Ella mägine loodus, matkad mägedes

Tissamaharamast jätkame sõitu Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Imetleme koskesid ja mägede kaunist loodust.

Peale lõunasööki teeme Ellas ühe kergema matka Little Adams' mäe tippu või Nine Arch silla juurde. Matk on jõukohane kõigile, tempo saab ise valida ja mingit lisavarustust, spets riietust vaja ei ole.
Peale matka alustate tagasisõitu Mirissasse, kuhu jõuate hilja õhtul.

______________________________________________________________________

Väljasõiduga lisaprogramm 05-10.jaanuar 2020:


Yala loomavaatlussafari, Ella mäed ja matkad mägedes ja Horton Plain'i platool, Kandy Hambatempel, kuulus Sigiriya kaljukindlus ja Dambulla koobastempel

Lisaprogrammi hind 480 €
Eelregistreerimine vajalik
Lisaprogramm toimub kui on vähemalt 5 huvilist, maksimum 16


Pühapäev, 05.jaanuar 2020 – sõit Mirissast Tissamaharamasse, loomavaatlussafari Yala rahvuspargis

Täna alustame ringreisiga, mis viib meid nii eksootilisi Aasia loomi vaatlema kui matkama mägedesse ja Horton Plain'i platoole, lisaks külastame nii teetehast kui vürtsiaeda, tutvume Kandy Hambatempli ja Dambulla koobastemplitega, maitseme Sri Lanka köögi hõrgutisi ja tutvume kohaliku eluga.

Teekond Mirissast Yala rahvusparki pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid. Teeme peatused saare kõige lõunapoolsemas tipus asuva majaka juures ning   uudistame ka üht budistlikku templit.

Lõunasööki sööme juba Tissamaharamas, kus on võimalik teha džiipidega loomavaatlussafari Yala rahvuspargis.

Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.Esmaspäev, 06.jaanuar 2020 – Ella mägine loodus, matkad mägedes

Tissamaharamast jätkame sõitu Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Imetleme koskesid ja mägede kaunist loodust.

Peale lõunasööki teeme Ellas ühe kergema matka Little Adams' mäe tippu või Nine Arch silla juurde. Matk on jõukohane kõigile, tempo saab ise valida ja mingit lisavarustust, spets riietust vaja ei ole. Kes aga ei soovi matkal osaleda, need saavad oodata all või hotellis.


Teisipäev, 07.jaanuar 2020 – Ella – rongisõit mägedes – Nuwara Eliya

Täna hommikul teeme rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal.

Lõunaks jõuame Nuwara Eliyasse, mille hellitusnimeks on Väike Inglismaa (miks, seda uurime kohapeal). Pealelõunal teeme jalutuskäigu linnas, tutvume kohalikul turul müüdavate puu- ja juurviljadega ning uurime, mille jaoks üht või teist saadust kasutatakse. Käime ka inglaste poolt ehitatud postkontoris, kust soovijad saavad postkaardid teele panna.


Kolmapäev, 08.jaanuar 2020 – vaba hommik või matk Horton Plain rahvuspargis (2100–2300 m merepinnast), teetehase külastus, kuulus Kandy Hambatempel

Vaba hommik või soovijatega matk Horton Plain rahvuspargis.

Tänast päeva alustame soovijatega vara, et jõuda platoole päikesetõusu ajal. Hommikused vaated kella 6-10 vahel on kõige ilusamad. Matk Horton Plain' platool kestab u 3-4 tundi ja kogupikkuseks tuleb 10 km. Uurime platoo floorat ja faunat, imetleme Baker'i juga ja teeme pilti „maailma lõpus”.

Soovitame matkale kaasa võtta ka vihmakaitse, kuna ilmastik siin üleval võib muutuda minutitega. Samuti tasub arvestada sellega, et kell 6 hommikul võib üleval jahe olla. Kohapeal tuleb tasuda rahvuspargi tasu u 20 €.

Peale matka naaseme Nuwara Eliyasse, kus kohtume ülejäänud reisiseltskonnaga, et üheskoos oma seiklust jätkata. Teekond jätkub sõiduga Kandysse. Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.

Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. Proovime jõuda sinna õhtuse tseremoonia ajaks. Kes pole templikülastusest huvitatud, need saavad sellel ajal puhata hotellis või jalutada linnas.


Neljapäev, 09.jaanuar 2020 – Kandy, Dambulla koobastemplid,  Sigiriya kaljukindlus

Hommikul sõidame läbi Kandy, peatume vaateplatvormil ning külastame puuseppade töökoda.

Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm.

Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta.


Pealelõunal on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid. Proovime jõuda tippu päikeseloojangu ajaks.


Reede, 10.jaanuar 2020 – Dambulla koobastemplid, sõit lennujaama

Peale hommikusööki hakkame sõitma lennujaama poole. Teel teeme peatuse  Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.
Seejärel võtame suuna lennujaama, kust kohtute ülejäänud reisiseltskonnaga, et lennata üheskoos Tallinnasse.


Lisainfo ja registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee