Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

JÕULU- JA AASTAVAHETUSREIS SRI LANKALE
21.12.2018-04.01.2019

Reede, 21.detsember 2018 – Negombo

Koguneme Negombos, kus meie reisiseltskonnale on broneeritud ööbimine basseiniga hotellis. 
Kui saabute mõni päev varem, siis võime koostada nendeks päevadeks lisaprogrammi või soovitada rannapuhkuse majutust.


Laupäev, 22.detsember 2018 – Dambulla koobastemplid, Sigiriya

Peale hommikusööki alustame sõitu Sri Lanka keskossa, kus asuvad saareriigi põnevaimad ajaloolised vaatamisväärsused. Ööbime Sigiriyas, uhke ja põneva kaljukindluse lähistel.
Esimese peatuse teeme Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkune buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.
Täna proovime hetkeks sulanduda kohalikku kultuuri ja saada aimu, kuidas elati ja elatakse praegugi Sri Lankal. Sõidame härjarakendi ja ilma mootorita kanuuga kuni jõuame kohaliku pere juurde, kes tutvustab meile rice&curry valmistamist (soovijad saavad ka ise näiteks kookost riivida, riisiterasid koortest välja uhmerdada jm tegevustes kaasa lüüa). Maitsev lõunasöök valmib meie endi silme all.
Pealelõunal on võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated   ümbruskonnale   ja   võib   näha   ka   kaljudele   maalitud   freskosid.   Proovime   jõuda   mäe   tippu päikeseloojangu ajaks.


Pühapäev, 23.detsember 2018 – vürtsiaed, Sri Lanka budismi keskus Kandy

Täna sõidame Sigiriyast Kandysse.
Tee Kandysse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast. Teeme siin peatuse ja tutvume nende aias kasvavate taimedega, saame teada, mida ja mille jaoks  kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja taimedest valmistatud kosmeetilisi ja ravitoimelisi tooteid ka kaasa osta.

Õhtuks jõuame Sri Lanka budismi keskusesse – Kandysse. Siin on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Ehedama elamuse saamiseks külastame soovijatega õhtuse tseremoonia ajal kuulsat Kandy Hambatemplit - Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.


Esmaspäev, 24.detsember 2018  – Kandy – mägine Nuwara Eliya piirkond – teeistandused – Ella

Täna varahommikul on võimalik külastada ka Peradeniya botaanikaaeda, mis on rajatud juba 1374. aastal kuningate iluaiana. Siin on üle 5000 erineva taimeliigi, saab külastada nii vürtsiaeda kui orhideemaja, jalutada palmialleel. Kes aga ei soovi botaanikaaeda tulla, need saavad pikemalt hotellis puhata ja nautida rahulikku hommikusööki kauni vaatega terrassil.

Seejärel sõidame mööda mägiteid Kandy’st Ellasse. Loodusvaated on võrratud – lopsakas loodus, mäed, kosed.  Teel   teeme   peatuse   mägedes   asuvas   teeistanduses,   kus   me   saame   teha   tutvust   teepõõsaste kasvatamisega, tee valmistamise protsessi ja erinevate teesortidega.
Nuwara Eliyas istume aga rongi peale ning teeme vaatemängulise rongisõidu mägedes. Meil on võimalik kohaliku kombe kohaselt avada aknaid, seista ukse peal ... Vaated on võrratud – võimsad mäed, orud, kohalikud külad, teeistandused.


Teisipäev, 25.detsember 2018 – Ella – Yala rahvuspark

Peale hommikusööki teeme jalgsimatka läbi kauni looduse Little Adams Peak'le ning Nine Arches silla vaateplatvormile.
Seejärel lahkume Ellast ja sõidame Tissamaharamassse. Kuid enne ööbimiskohta sõitmist teeme paaritunnise džiipidega loomavaatlussafari Yala rahvuspargis.
Yala rahvuspark on üks suurimaid ja huvitavamaid Sri Lankal ning meil on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde. Just viimaste otsimisele me siin keskendume.


Kolmapäev, 26.detsember 2018 – sõit rannikule

Ja ongi kätte jõudnud ringreisi viimane päev, kuid sellega ei ole meie reis veel sugugi mitte läbi. Ees ootab rannapuhkus, vaalavaatlus, snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega ja palju muud huvitavat.
Teekond Yala rahvuspargist Mirissasse või Unawatunasse pakub ilusaid rannikuvaateid, me möödume toredatest väikestest küladest, näeme, mida nemad selles piirkonnas toodavad ja kasvatavad ning kuidas elatakse väljaspool turismikeskuseid.


Neljapäev-reede, 27.detsember-04.jaanuar 2019 – rannapuhkus lõunarannikul

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust.
Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.
Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice & curry valmistamise saladusi.
Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks
vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast. 
Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas.
Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.
Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.

Kohapealse programmi hind 850 € majutusega kahekohalises toasLisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66  875,
fixideed@fixideed.ee