Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Kontsertreisid
Liitu listiga

JÕULU- JA AASTAVAHETUSREIS SRI LANKALE
20.12.2019-04.01.2020

Reisi pikkus 16 päeva
Reisi hind 1 890 €
Reisi iseloom: ringreis  ja rannapuhkus


Reede, 20.detsember 2019 – lennud Sri Lankale


Laupäev, 21.detsember 2019 – saabumine Sri Lankale, sõit Dambullasse
 
Saabumine Sri Lankale. Peale piiriületusformaalsuste läbimist kohtute meie reisijuhiga, kellega koos sõidame Pinnawalasse.


Pühapäev, 22.detsember 2019 – Pinnawala elevantide orbudekodu, Sigiriya, traditsiooniline lõunasöök
 
Hommikul saame basseinis ujuda või minna vaatama elevantide tulekut läbi küla jõe äärde ning nende ujutamist. See on väga tore vaatepilt. Peale seda võtame suuna Sri Lanka keskossa, kus asuvad saareriigi põnevaimad ajaloolised vaatamisväärsused.
 
Täna proovime hetkeks sulanduda kohalikku kultuuri ja saada aimu, kuidas elati ja elatakse praegugi Sri Lankal. Sõidame härjarakendi ja ilma mootorita kanuuga kuni jõuame kohaliku pere juurde, kes tutvustab meile rice&curry valmistamist (soovijad saavad ka ise näiteks kookost riivida, riisiterasid koortest välja uhmerdada jm tegevustes kaasa lüüa). Maitsev lõunasöök valmib meie endi silme all.
 
Pealelõunal on võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid. Proovime jõuda mäe tippu päikeseloojangu ajaks.


Esmaspäev, 23.detsember 2019 – Dambulla koobastemplid, vürtsiaed, Sri Lanka budismi keskus Kandy
 
Täna sõidame Sigiriyast Kandysse. Esimese peatuse teeme Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkune buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud. 
 


Tee Kandysse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast. Teeme siin peatuse ja tutvume nende aias kasvavate taimedega, saame teada, mida ja mille jaoks  kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja taimedest valmistatud kosmeetilisi ja ravitoimelisi tooteid ka kaasa osta. 
 


Õhtuks jõuame Sri Lanka budismi keskusesse – Kandysse. Siin on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Ehedama elamuse saamiseks külastame soovijatega õhtuse tseremoonia ajal kuulsat Kandy Hambatemplit - Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel.
Teisipäev, 24.detsember 2019 – Kandy – mägine Nuwara Eliya piirkond – teeistandused – Ella
 
Täna sõidame mööda mägiteid Kandy’st Ellasse. Loodusvaated on võrratud – lopsakas loodus, mäed, kosed ... Teel teeme peatuse mägedes asuvas teeistanduses, kus tutvume teepõõsaste kasvatamisega, tee valmistamise protsessi ja erinevate teesortidega.
 Nuwara Eliyas istume aga rongi peale ning teeme vaatemängulise rongisõidu mägedes. Meil on võimalik kohaliku kombe kohaselt avada aknaid, seista ukse peal ... Vaated on võrratud – võimsad mäed, orud, kohalikud külad, teeistandused ...

Kolmapäev, 25.detsember 2019 – Ella – Udawalawe rahvuspark – saabumine Mirissasse
 
Ja ongi kätte jõudnud ringreisi viimane päev, kuid sellega ei ole meie reis veel sugugi mitte läbi. Ees ootab rannapuhkus, vaalavaatlus, snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega ja palju muud huvitavat. 
 
Peale hommikusööki teeme väikese matka looduses ja seejärel sõidame Udawalawe rahvusparki loomavaatlussafarile, kus võime näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid jt eksootilisi linde-loomi. Keskpäeval läheme vaatama ka väikeste elevandibeebide toitmist.
Õhtuks jõuame Mirissasse, kus jätkub rannapuhkus.


Neljapäev-neljapäev, 26.detsember 2019 - 02.jaanuar 2020 – rannapuhkus lõunarannikul koos aastavahetuspidustustega liivarannal
 
Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.
 
Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi. 
 
Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast.  
 


Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega. 
 
Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.
 
31.detsembri õhtul kogunetakse randa, et tervitada üheskoos saabuvat 2020.aastat. Rannapidu, ilutulestik ...


Reede, 03.jaanuar 2020
 
Vaba hommik viimaste puhkuserõõmude nautimiseks, pealelõunal tuleb transfeer järgi, et viia teid lennujaama.Reisi hind 1890 € majutusega kahekohalises toas
*alla 12-astastele lastele kehtivad hinnasoodustused, kui nad jagavad tuba koos kahe täiskasvanuga
** ühekohaline majutus on võimalik lisatasu eest
***Ooteleht!Lisainfo ja broneerimine tel 64 60 700, 51 66  875,
fixideed@fixideed.ee