Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

5-päevane Ringreis Sri Lankal koos rannapuhkusega
06.03-16.03.2019


Reisi hind 1 330 €
*reisi hind sisaldab lennupiletit

Kohapeal eestikeelne teenindusKolmapäev, 06.märts 2019 – lennud Sri LankaleNeljapäev, 07.märts 2019 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Privaattransfeer saare lõunarannikule, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.


Reede-pühapäev 08-10.märts 2019 – päikesepuhkus lõunarannikul

Ideaalne koht, kus nautida rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta. Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu.

Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Samuti saab teha väljasõite naaberlinnadesse, millest igal ühel on oma nägu ja olemus.


Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.


Esmaspäev 11.märts 2019 – sõit mööda rannikut saare idakaldale, loomavaatlussafari Yala Rahvusargis


Täna varahommikul algab meie ringreis saarel, kus näeme nii huvitavaimaid kultuuriväärtusi kui ajaloolisi paiku ning tutvume Sri Lanka põneva looduse ja loomariigiga. Esmalt teeme peatuse Mulkirigalas, kus asub võimas koobastempel, mida kutsutakse ka Mulkirigala Raja Maha Viharaya.

Sealt sõidame edasi Yala rahvusparki loomavaatlussafarile, kus on võimalus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde.Teisipäev 12.märts 2019 – Yala rahvuspark – Ella mägine loodus

Hommikusöök. Yalast sõitame Ellasse, kus meid ootavad ees imelised loodusvaated. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Teeme peatused koskede juures, matkame mägedes ja naudime kaundeid loodusvaateid.
Ööbime Ella mägikülas.Kolmapäev 13.märts 2019 – Ella - mägine Nuwara Eliya piirkond - teeistandused - Kandy

Täna sõidame Ellast Kandysse. Teekond pakub võrratuid loodusvaateid - lopsakas loodus, mäed, kosed ... Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb teede valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.


Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Soovijatega külastame Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. 


 


Neljapäev 14.märts 2019 – Kandy, Dambulla koobastemplid, Sigiriya

Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast, soovi korral võime seda lähemalt uudistada. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemaoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ka kaasa osta.


Järgmise peatuse teeme Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.

Õhtuks jõuame Sigiriyasse, kuhu jääme ööbima.Reede 15.märts 2019 – Sigiriya kaljukindlus - Sri Lanka üks vanimaid linnasid Polonnaruwa, sõit lennujaama

Peale hommikusööki on võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Soovijad saavad ronida kaljule, mille otsas asub kindlus ja kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ning võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.

Alustame sõitu lennujaama, kust väljub õhtul meie lend koju. Tallinnasse saabume 16.märtsil.Reisi hind 1 330 € majutusega kahekohalises toas
*soovi korral aitame toanaabri leidmisel, kui pole soovi maksta ühekohalise majutuse eest lisatasu


Soovi korral on võimalik pikendada puhkust ja külastada ka SINGAPURI. Vaata lähemalt ...


Lisainfo ja registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee