Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

Ringreis Sri Lankal koos rannapuhkusega
03.11-14.11.2017


Reede, 03.november 2017 – lennud Sri Lankale

Ühe vahemaandumisega lennud Tallinnast Colombosse.


Laupäev, 04.november 2017 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Privaattransfeer saare lõunarannikule, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.


Pühapäev-kolmapäev 05-08.november 2017 – päikesepuhkus

Ideaalne koht, kus nautida rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta. Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu.

Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Samuti saab teha väljasõite naaberlinnadesse, millest igal ühel on oma nägu ja olemus.

Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.Neljapäev 09.november 2017 – loomavaatlussafari Udawalawes, Ella mägine loodus


Väljasõit varahommikul, et jõuda Udawalawe rahvusparki päikesetõusu ajaks, kui loodus ärkab ja loomad on tegusad. Meil on siin lootus näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid, hea õnne korral ka leoparde.

Peale loomavaatlust jätkame oma teekonda Ella poole, mille imeline loodus on muljetavaldav. Teeme pildistamispeatuse Sri lanka kaunimaks peetava Ravana joa juures. Õhtuks jõuame Ellasse, kuhu jääme ööbima.


Reede 10.november 2017 – Ella - mägine Nuwara Eliya piirkond - teeistandused - Kandy

Täna sõidame Ellast Kandysse. Teekond pakub võrratuid loodusvaateid - lopsakas loodus, mäed, kosed ... Soovi korral on võimalik külastada ka mõnda teeistandust, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja erinevate teesortidega.

Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. 

 
Laupäev 11.november 2017 – Kandy, Dambulla koobastemplid, Sigiriya

Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast, soovi korral võime seda lähemalt uudistada. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemaoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ka kaasa osta.

Järgmise peatuse teeme Dambulla koobastemplite juures, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.

Õhtuks jõuame Sigiriyasse, kuhu jääme ööbima.


Pühapäev 12.november 2017 – Sigiriya kaljukindlus - Mihintale - Sri Lanka vanim linn Anuradhapura

Peale hommikusööki on võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Soovijad saavad ronida kaljule, mille otsas asub kindlus ja kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ning võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.

Seejärel sõidame Polonnaruwasse, kus asus keskajal 11-13.saj Sri Lanka vanuselt teine pealinn. Kui aeg võimaldab, siis teeme peatuse ka Mihintales, kus külastame templite ja kloostritega kaetud püha mäge.

Õhtuks jõuame Anuradhapurasse, kus veedame viimase öö Sri Lankal.


Esmaspäev 13.november 2017 – Sri Lanka vanim linn Anuradhapura, algab kodutee

Peale hommikusööki teeme tutvust Anuradhapura ajalooliste vaatamisväärsustega. Seejärel on aeg võtta suund lennujaama, kust õhtul väljub meie lend.


Reisi hind 1 280 €
Ringreisi grupi suurus kuni 6 reisijat


Lisainfo ja registreerimine tel 64 60 700, 51 66 875, fixideed@fixideed.ee