Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
Liitu listiga

ÜKS REIS, KAKS RIIKI - rannapuhkus ja ringreis sri lankal ning linnapuhkus uhkes singapuris

30.11-11.12.2018

Reisi hind 1 690 €
*reisi hind sisaldab lennupiletit

Kohapeal eestikeelne teenindus


Reis algab puhkusega Sri Lankal, kus ootavad ees pikad liivarannad, helesinine soe ookean, päike ja eksootiline lopsakas loodus, kuid lisaks sellele ka rikas kultuur, huvitav ajalugu, võrratud aasia maitseelamused, sõbralikud ja naeratavad kohalikud. Naudime siin kosutavat rannapuhkust ning teeme huvitava ringreisi Sri Lanka põhiliste vaatamisväärsuste juurde.

Kui aga olete end välja puhanud, saanud kauni jume peale ja D-vitamiinivarud täiendatud, siis on just õige aeg suunduda avastama võrratut Singapuri. Singpur on puhas, efektiivse infrastruktuuriga ning kindlate reeglitega ühiskond. Tegu on arenenud turumajanduse ja kõrge elatustasemega riigiga. Me jõuame nende päevade jooksul teha tutvust nii Singapuri linnriigiga kui teha sisseoste suurtes kaubanduskeskustes (jõulud on ju ukse ees).
REISIPROGRAMM

Reede, 30.november 2018 – lennud Sri Lankale

Laupäev, 01.detsember 2018 – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusamaks rannaks sellel kaunil saarel. Esmane tutvus ümbruskonnaga.


Pühapäev-teisipäev, 02-04.detsember 2018 – rannapuhkus

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta.

Kui on aga soovi tutvuda naaberlinnade Unawatuna ja Hikkaduwaga, siis ka sinna pole pikk tee ning minnes tuk-tukiga või bussiga tuleb ka hind odav. Soovitame külastada Matarat ja tutvuda selle kauni vanalinnaga.

Söögikohti on palju nii rannas kui ranna lähistel, soovijad saavad nautida ööelu. Keda aga huvitab kokandus, nendel on võimalik osaleda kokanduskursusel, kus õpetakse Sri Lanka rice&curry valmistamise saladusi.

Kui aga päevitamisest ja rannas olemisest küll saab, siis soovitame minna näiteks vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast.


Aktiivse puhkuse harrastajad saavad siin sõita lainelauaga või osaleda algajate surfikoolitusel naaberkülas. Samuti on siin võimalik snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega.

Igav siin kindlasti ei hakka, pigem jääb päevadest puudu ja hinge kriipiv soov ühel päeval tagasi tulla.Kolmapäev 05.detsember 2018 – Mirissa – Udawalawe rahvuspark ja loomavaatlussafari – Ella loodusvaated

Peale hommikusööki on aeg pakkida oma kohvrid ja suunduda ringreisile. Soovijatega teeme Udawalawe rahvuspargis džiibisafari, kus meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid ja paabulindusid.

Lisaks sellele käime vaatamas elevandibeebide toitmist.Udawalawest jätkame sõitu Ellasse, mis asub merepinnast pea 1000 m kõrgusel merepinnast. Ella on kuulus oma võrratu mägise looduse ja vaatemänguliste koskede poolest. Teeme peatused koskede juures, matkame Little Adams Peak’le ja imetleme sealt avanevat vaadet ümbruskonnale ja kui aeg võimaldab, siis läheme vaatama ka ajaloolist Nine Arches silda.


Neljapäev 06.detsember 2018 – Ella - mägine Nuwara Eliya piirkond - teeistandused - Kandy


Täna sõidame Ellast Kandysse. Teekond pakub võrratuid loodusvaateid - lopsakas loodus, mäed, kosed ... Teeme ka rongisõidu mägedes. Seda raudteelõiku loetakse Sri Lanka kauneimaid vaateid pakkuvaks raudteelõiguks. Sõidame kohaliku kombe kohaselt vagunis, kus saab avada aknaid ning seista ukse peal.

Teel teeme peatuse teeistanduses, kus me saame teha tutvust teepõõsaste kasvatamisega ja näeme, kuidas erineb tee valmistamisprotsess musta, rohelise ja valge tee saamiseks.


Pealelõunal jõuame Kandy’sse, mis on Sri Lanka budismi keskuseks ja kus on palju pühamuid, templeid, kloostreid. Kandys on soovijatel võimalik külastada Buddha Hambatemplit, mis on Sri Lanka budistide seas kõige olulisem tempel. Proovime jõuda sinna õhtuse tseremoonia ajaks.

Ööbime Kandys.


 
Reede 07.detsember 2018 – Kandy, vürtsiaeg, Sigiriya kaljukindlus


Tee Sigiriyasse möödub Sri Lanka vürtside kasvatamise piirkonnast ja ka meil on plaanis siin peatus teha. Siin kasvatatakse mitmesuguseid põnevaid taimi – nelki, kardemoni, kaneeli jm. Näeme, kuidas neid kasvatatakse, saame teada, mille jaoks neid kasutatakse ning soovijad saavad erinevaid vürtse ja muid kohapeal kasvatatud taimedest valmistatud tooteid kaasa osta.


Pealelõunal on soovijatel võimalik külastada selle piirkonna ja kogu Sri Lanka üht huvitavamat vaatamisväärsust – Sigiriya kaljukindlust. 200 meetrine kalju on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, kalju otsas asub kindlus, millest pole kahjuks palju säilinud. Soovijad saavad ronida kaljule, kust avanevad imelised vaated ümbruskonnale ja võib näha ka kaljudele maalitud freskosid.


Laupäev 08.detsember 2018 – Dambulla, sõit lennujaama

Peale hommikusööki sõidame Dambulla koobastemplite juurde, mis asuvad  hiigelsuures kaljus. Esimeses koopas on 15 m pikkume buddha kuju, seinad ja lagi on kaetud freskodega. Järgmises koopas on aga 150 inimsuuruses buddha kuju, lisaks tolleaegsete jumalate ja kuningate kujud.
Seejärel võtame suuna lennujaama, kus saadame ülejäänud reisiseltskonna lennuki peale ja läheme ise Colombosse õhtust sööma. Meie lend Singapuri väljub peale südaööd.


Pühapäev 09.detsember 2018 – saabumine Singapuri, jalutuskäik südalinnas, valgusšhow vaatamine

Saabumine Singapuri varahommikul. Vastuvõtt lennujaamas ja transfeer südalinnas asuvasse hotelli.

Peale hotelli saabumist saate süüa hommikusööki ja minna tuppa puhkama. Lõuna paiku saame uuesti kokku ning läheme tutvuma ümbruskonnaga. Jalutame jõe kaldal, selgitame välja, kus asuvad lähimad ostukeskused ja toidupoed. Soovijatega sõidame ühistranspordiga Orchad Rest'i ostutänavale, mis on tõeline ostlejate paradiis (kuid jõulud on ju ukse ees ...).


Õhtul läheme vaatama kuulsat Singapuri valgusšhow'd ning tutvume ööeluga. Tagasi hotelli tuleme jalgsi.

10.detsember 2018 – vaba päev või Singapuri linnatuur hop on-hop off bussiga, vaba õhtu

Vaba päev, mida saate sisustada oma soovide kohaselt. Hotellitoad tuleb vabastada hommikul, kuid pagasi saab jätta hotelli hoiule.

Soovijatega läheme kohe hommikul linnatuurile hop on, hop off bussiga, mis annab hea ülevaate Singapuri erinevatest linnaosadest koos etniliste keskustega nagu hiinalinn, india ja araablaste linnaosa. Teeme jalutuskäigud ka hiinalinnas ning india linnaosas ning maitseme kohalikku tänavatoitu.

Soovijatel on võimalik minna ka Marina Bay vaateplatvormile.

Pealelõunal jääb vaba aeg omal käel linnas ringi jalutamiseks, keha kinnitamiseks ja viimaste sisseostude tegemiseks.
Hilisõhtul viib transfeer lennujaama.Reisi hind 1 690 € reisija kohta majutusega kahekohalises toas (Sri Lanka + Singapur)
*soovi korral aitame toanaabri leidmisel, kui pole soovi maksta ühekohalise majutuse eest lisatasuLisainfo ja reisi broneerimine 64 60 700, 51 66 875 fixideed@fixideed.ee