Avalehele

Reisikalender

Sihtkohad
» bali
Liitu listiga

Kuuba 
ÜLDINFO SIHTKOHA KOHTA

Riik: Kuuba
Pindala: 110 860 km²
Rahvaarv:11 308 764 inimest, peamiselt hispaanlastest sisserändajad ja aafriklastest orjade järeltulijad (60% hispaania päritolu, 22% mulatid, 11% aafriklased, 1% hiinlased)
Pealinn:Havanna
Ajavöönd:GMT -5h
Usk:47% katoliiklased, 4% protestandid, 2% santeria
Keel:hispaania keel
Raha:

Raha Kuuba peeso, 1 peeso = 100 sentaablot.  Eestis ei ole saadaval.

Viisa:

Eestis vormistatakse turistikaart. Turistikaart lubab Kuubas viibida 30 päeva. Pass peab olema kehtiv 6 kuud peale reisi lõppu. PS! Hoidke turistikaart alati passi vahel!
NB! Kuubast lahkudes tuleb lennujaamas tasuda maalt lahkumise maks.

Kliima:

Kliima on troopiline, passaatidega. Valitseb kaks aastaaega: maist septembrini on vihmaperiood ja septembrist aprillini kuivaperiood. Jaanuar on aasta kõige külmem ja kuivem kuu. Ülejäänud perioodil on ilm mõnusalt soe ja vähese vihmaga. Soojakraade keskmiselt 26-28°C, veetmperatuur on aastaringselt ca +26°C. Viimastel aastatel on sagenenud orkaanide teke Kuuba lähistel.

Toit ja jook:

Toit on Kuubal lihtne ja maitsev. Palju süüakse riisi ja ube, kana ning värsket kala. Võimaluse korral soovitame kindlasti maitsta värskelt püütud vähist ja krevettidest valmistatud roogasid.
Jook Kuuba õlu ja hõrk kohv on eestlasi alati paelunud. Kohalik rumm on juba sajandeid tuntud, seda võib üsna odavalt kohapealt osta. Soovitav on juua ainult pudelivett, kraanivesi võib põhjustada kõhuhädasid.

Elekter:

Elekter 220 V (kohati võib olla 110 V) Pistiku harud on kitsamad. Adaptereid saab laenutada hotellidest.

Vaktsineerimine:

Vaktsineerimine ei ole kohustuslik, kaasa võiks võtta kõhutablette kõhuhädade vastu. Kõikvõimalikke putukaid on kohapeal palju, siinkohal on abiks sääsetõrjevahendid.